Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Krups EA8005 - Błąd i mrugające diody

22 Lip 2017 20:06 2196 8
 • Poziom 11  
  Dzień dobry,

  mam express Krups EA 8005. Błąd polega na tym że po odpaleniu i po nagrzaniu, przy próbie zrobienia kawy, ekspres wyświetla błąd jak na filmiku dołączonym do posta.

  Kombinacja migania diód wskazujących błąd nie jest nigdzie opisana lub ja trafiłem na wszystkie inne kombinacje:) Sam ekspres po otwarciu wydaje sie być w porządku, nie zauważyłem żadnych wycieków. Charakterystyczne jest ze problem występuje w momencie gdy tłok zjeżdża w dół i tam pozostaje co uniemożliwia wyjecie tacki do usuwania resztek kawy. Pomaga jedynie mechaniczne podniesienie tłoka do góry. Czy ktoś ma trop gdzie może leżeć problem ?
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.

 • Specjalista AGD
  A czy on przypadkiem nie chce by mu uruchomić program czyszczenia ?
 • Poziom 11  
  Wtedy mrugać powinna tylko dioda: "clean". Zresztą naciśniecie przycisku rinse nic nie powoduje.

 • Specjalista AGD
  A naciśniecie Rinse, wyjęcie tacek bocznych na 15s , ponowne ich włożenie i naciśnięcie Rinse ?
 • Poziom 11  
  Pewnie nie wyraziłem sie jasno, ale tej tacki do ściągania resztek kawy nie da sie wyciągnąć ponieważ zablokowana jest przez tłok.

  Próba oszukania, tj. przeprowadzenia tej operacji w podanej sekwencji przy otwartym ekspresie i manipulacji mikroprzełącznikiem spowodowała tylko, że obie kontrolki mrugają jednocześnie.

  Pomaga jedynie podniesienie tłoka. Wtedy ekspres wydaje sie gotowy do pracy, ale po naciśnięciu przycisku robienia kawy, sytuacja powtarza sie. Ekspres zaczyna pracować normalnie tłok zjeżdża w dół i znowu error...

 • Specjalista AGD
  A w okienku błędów jaki numer się wyświetla ? Zapewne.5 lub 7 ?
 • Poziom 11  
  nioop napisał:
  A w okienku błędów jaki numer się wyświetla ? Zapewne.5 lub 7 ?


  Jeżeli mówimy o tym okienku pod metalowa maskownica/pokrywa serwisową, gdzie wyświetlany jest stopień twardości wody, to niestety nic nie jest wyświetlane.

  Dodatkowo muszę sie przyznać do błędu, rozchodzi sie o EA8005, a nie EA8010, dopiero teraz przyjrzałem sie tabliczce znamionowej i poprawiłem poprzedniego posta.

 • Specjalista AGD
  Proponował bym wobec tego przyjrzenie się wszystkim połączeniom elektrycznym, przewodom itp.

  Wygląda to tak, jakby w momencie największego naprężenia, nacisku kotła dochodziło do jakiegoś zwarcia czy niedokładnego styku połączeń elektrycznych.
 • Poziom 2  
  Witam. Przyłączę się do te matu ponieważ mam ten sam problem z migającą diodą od zbiorniczka. Model 8005. 0 wycieków. Wszystkie uszczelki wymienione. Mikro wyłączniki ( są 3)sprawdzone i po kilku czasem 1 kawie zaczyna migać i kicha. W czym problem?

  Dodano po 47 [minuty]:

  W instrukcji znalazłem "Bez przerwy migająca lampka: anomalie funkcyjne" Co to może oznaczać?