Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

940 Volvo 2,4 D ; 92 r. nie chce odpalić

EDKOSI 22 Lip 2017 20:41 216 2
  • #1 22 Lip 2017 20:41
    EDKOSI
    Poziom 7  

Witam, po ostatniej ulewie moje Volvo 940 D; silnik 2,4 (6-cylindrowy) 92 r. manualna skrzynia biegów.Stało w wodzie po próg.Niewiele myśląc wsiadłam odpaliłam i wyjechałam z wody, po czterech godzinach nie mogłam już odpalić. Myślę, że nie powinnam go odpalać jak stał w wodzie. Próbowałam go pociągnąć ale nie zadziałało. Zastanawia mnie jedno , na postoju mogę wrzucić bieg, ale w trakcie ciągnięcia nie mogłam wrzucić biegu. .Jakaś blokada tam jest czy co ? Co jest ? Proszę o podpowiedź.
    Z góry dziękuję za każdą podpowiedź.

• #2 24 Lip 2017 22:44
    EDKOSI
    Poziom 7  

Słuchajcie tak jak myślałam , postał dwa dni, wysechł i odpalił ale skrzynia nadal nie działała. Odpaliłam z drugiego biegu ruszyłam i skrzynia i jakby nigdy nic zaczyna działać i auto jeździ. Dziękuję bardzo za zainteresowanie się tematem. Pozdrawiam

• #3 25 Lip 2017 15:16
    g107r
    Poziom 29  

To automatyczna skrzynia biegów ? To takich się nie ciąga, bo to nic nie daje, a można tylko ją uszkodzić. Silnik musi odpalić z rozrusznika.
    Susz dalej, woda tak łatwo nie odparowuje, a ślady po wodzie, bo sama woda to już w ogóle, może powodować korozję złącz i styków elektrycznych. Masz dużą szansę na popowodziowy samochód, w którym mogą się dziać cuda z elektryką.

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson