Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Derbi Boulevard 50 schemat - Potrzebny schemat instalacji Derbi Boulevard 50

kamil210 22 Jul 2017 22:18 1146 1
    kamil210
    Level 10  
    Witam.
    W skuterku Derbi wystąpił problem z zanikającym prądem, wybiórczo działającymi klaksonem i światłami, jak i brakiem możliwości odpalenia z startera (z kopa odpala bez problemu)
    Jako że był brak schematu to sprawdzałem po kolei wszystkie wiązki, nie ma ich dużo jednak po ruszeniu wiązką od statora, ów wiązka "została" mi w ręku (jak na zdjęciu) . Ogólnie wygląda na to, że była jakaś "przeróbka" i nie do końca dobrze zostały zaciśnięte kable- wygląda, że w ogóle nie zostały zaciśnięte. Niestety nie mogę znaleść schematu do "50", jedyne co mam to rysunek wskazujący położenie kostki i opis sprawdzenia rezystancji między przewodami (brakuje żółtego więc mam mieszane uczucia). Brakuje mi za to schematu kostki. Czy ktoś coś ? :)

Dziękuje za pomoc. Derbi Boulevard 50 schemat - Potrzebny schemat instalacji Derbi Boulevard 50 Derbi Boulevard 50 schemat - Potrzebny schemat instalacji Derbi Boulevard 50
    BANANvanDYK
    Level 40  
    Przypuszczam że nie posiadasz w ogóle wtyczki, ktoś to podłączył na krótko byle skuter sprzedać? W takim razie czeka Ciebie szukanie pasującej wtyczki. Odkręć pokrywę zapłonu, wtedy będziesz miał na wierzchu kolory przewodów statora które należy ze sobą podłączyć. Na schematy nie ma co patrzeć, bo nawet w oryginalnych serwisówkach Piaggio są one nieczytelne, a same serwisówki trudno dostępne.
    Jeśli miał problem z kręceniem rozrusznika, to w pierwszej kolejności sprawdź czy jest prawidłowo podłączona masa silnika (rozrusznika). Pod lewym boczkiem pod siedzeniem masz na ramie zamontowany przekaźnik rozrusznika i regulator napięcia, przewód masowy od rozrusznika powinien być przykręcony do śruby mocującej regulator napięcia. Może być że ktoś kiedyś wyjmował silnik i przykręcił masę do plastikowej obudowy przekaźnika...