Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Domoticz oraz brama i sensor oparty na STM32.

23 Lip 2017 00:04 1863 6
  • Poziom 1  
  • Poziom 1  
  • Pomocny post
    Poziom 37  
    Owszem, ale wspomniał też, że ma poprawione libsy 2.2-dev dla STM32 i jest chętny je udostępnić. Oczywiście wszystko bazuje na arduino, bo i komu by się chciało na "natywniejszą" formę przepisywać skoro tam mają "one ring to rule them all". Tj. obsługa wielu różnych platform przez jeden ekosystem. I właśnie powiązania z tym ekosystemem powodują, że to "trudny do ruszenia beton". Sam się tą kwestią interesowałem już z pół roku temu i nie znalazłem absolutnie nigdzie informacji, że ktoś chciałby to "ruszyć". Przymierzałem się również, ale to nie priorytet, bo mam działające węzły na avr i myślę o tym raczej w kwestii upgrade "kiedyś w przyszłości". Z tego co wiem to dla *duino jest obsługa F103 (najlepsza jeśli chodzi o serię STM32). Czemu 103? Bo były tanie płytki na tych układach dewastujące nawet arduino nano więc czemu by nie zrobić "core" do Arduino IDE. I tak to się potoczyło. F4 też są obsługiwane w jakimś stopniu, ale trzeba kombinować pod górę. Chyba nie warte zachodu.
    Alternatywą byłby BLE i json, ale tutaj z tego co pamiętam rozwija się to jeszcze dość powoli w Domoticzu i z wyjątkiem gotowych komercyjnych produktów nie bardzo jest wsparcie.
  • Poziom 1  
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Marek_Skalski napisał:
    BLE mnie nie interesuje ze względu na brak możliwości pracy jako repeater i mocno ograniczony zasięg.

Standard BLE przewiduje tworzenie sieci MESH. Rzadko się to jednak stosuje ze względu na konieczność rezygnacji z podstawowej zalety czyli energooszczędności.
  • Poziom 1