Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Domoticz oraz brama i sensor oparty na STM32.

23 Jul 2017 00:04 2199 6
  • Level 1  
    Do you have a problem with Arduino? Ask question. Visit our forum Arduino.
  • Level 1  
  • Helpful post
    Level 38  
    Owszem, ale wspomniał też, że ma poprawione libsy 2.2-dev dla STM32 i jest chętny je udostępnić. Oczywiście wszystko bazuje na arduino, bo i komu by się chciało na "natywniejszą" formę przepisywać skoro tam mają "one ring to rule them all". Tj. obsługa wielu różnych platform przez jeden ekosystem. I właśnie powiązania z tym ekosystemem powodują, że to "trudny do ruszenia beton". Sam się tą kwestią interesowałem już z pół roku temu i nie znalazłem absolutnie nigdzie informacji, że ktoś chciałby to "ruszyć". Przymierzałem się również, ale to nie priorytet, bo mam działające węzły na avr i myślę o tym raczej w kwestii upgrade "kiedyś w przyszłości". Z tego co wiem to dla *duino jest obsługa F103 (najlepsza jeśli chodzi o serię STM32). Czemu 103? Bo były tanie płytki na tych układach dewastujące nawet arduino nano więc czemu by nie zrobić "core" do Arduino IDE. I tak to się potoczyło. F4 też są obsługiwane w jakimś stopniu, ale trzeba kombinować pod górę. Chyba nie warte zachodu.
    Alternatywą byłby BLE i json, ale tutaj z tego co pamiętam rozwija się to jeszcze dość powoli w Domoticzu i z wyjątkiem gotowych komercyjnych produktów nie bardzo jest wsparcie.
  • Level 1  
  • Helpful post
    Level 35  
    Marek_Skalski wrote:
    BLE mnie nie interesuje ze względu na brak możliwości pracy jako repeater i mocno ograniczony zasięg.

Standard BLE przewiduje tworzenie sieci MESH. Rzadko się to jednak stosuje ze względu na konieczność rezygnacji z podstawowej zalety czyli energooszczędności.
  • Level 1