Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki akumulator do głośników?

23 Lip 2017 09:30 1272 16
  • Poziom 35  
    Witam
    Farcryx napisał:
    Tylko nie wiem jaki dobrać do tego akumulator.

Gdzie to będzie zamontowane i jak długo ma pracować na naładowanym akumulatorze?
    Pasmo przenoszenia tych głośników "nie zazębia się", więc będzie brakowało średnich tonów.
    Pozdrawiam
  • Poziom 5  
    mariann napisał:
    Pasmo przenoszenia tych głośników "nie zazębia się", więc będzie brakowało średnich tonów.

A jak bym dał tylko ten głośnik? http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6708865287

mariann napisał:
    Gdzie to będzie zamontowane

Jeszcze nie wiem.
    mariann napisał:
    jak długo ma pracować na naładowanym akumulatorze?

Od kilku do kilkunastu godzin.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Przyjmując, że będziesz grał(?) na "pół gwizdka" - czyli 200W, to wzmacniacz o sprawności 65% będzie pobierał ok. 300W.
    Akumulator samochodowy 12V/50Ah ma zgomadzoną energię ok. 12x50 = 600Wh (watogodzin), czyli mógby wystarczyć na ok. 2 godziny (nie uwzględniam spadku pojemności przy rozładowaniach dużymi prądami, ani tego, że NIE WOLNO wyładowywać akumulatora "do zera").
    Jeśli te "kilkanaście godzin" to ma być 12, to potrzebujesz 6 takich akumulatorów, w pełni naładowanych.

Łatwiej i taniej jest zapewnić niezbędny "zapas" energii z agregatu prądotwórczego: agregat 1kW kosztuje taniej, niż akumulator i potrzebuje poniżej 1/2 litra paliwa na godzinę pracy.
  • Poziom 38  
    Farcryx napisał:
    mariann napisał:
    jak długo ma pracować na naładowanym akumulatorze?

Od kilku do kilkunastu godzin.

Farcryx napisał:
    Całkowita moc głośników to 400W

Akumulator o pojemności 100A/h uciągnie takie obciążenie przez około 3 godziny.
  • Poziom 43  
    Ja wrzucę zdjęcie które oddaje wymiary tego "cuda"
    Jaki akumulator do głośników?

Czy wy na serio o tych 400W?

Ja miał bym wątpliwości czy będzie 20W
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    To ma 2 x 40W.
    Nie wiem co autor miał na myśli pisząc max moc 2 x 200. To pewnie tak jak kiedyś w chińskich badziewiach - P.M.P.O.
    Wypisywali na "jamnikach" np. 2 x 1500W a głośniki miały 2W :D
  • Poziom 43  
    yes2mike napisał:
    To ma 2 x 40W.
    W takim razie jeden akumulator samochodowy 12V/50Ah wystarczy na kilka godzin grania a 12V/120Ah na kilkanaście :)
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    yes2mike napisał:
    Nie wiem co autor miał na myśli pisząc max moc 2 x 200.

Napisał tak, jak to przedstawiają w ofercie sprzedaży :D
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Powiem może inaczej: i wzmacniacz i głośniki o takich jak podane parametrach to koszt kilkuset zl. co najmniej.
    Przy 2 x 200W wzmacniacz tej wielkości, bez dodatkowego chłodzenia wypaliłby w drewnianym stole dziurę na wylot a przy okazji dywan na który by spadł.

Standardowe radia samochodowe o mocy 4 x 45W grając na pół "gwizdka" potrafią osiągać temperaturę cegły z pieca kaflowego, a przecież są w jakiś sposób w aucie przykręcone.

Podobne głośniki w wypisanymi bajkami typu 400W bez większego problemu paliły szię przy mocy rzędu 20-30W. Szczególnie "gwizdki" w cenie dwóch piw za sztukę.
    Na sam akumulator wydasz dwa razy więcej niż kosztuje Twój zestaw.

Ogólnie to pic na wode.
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    yes2mike napisał:
    Przy 2 x 200W wzmacniacz tej wielkości, bez dodatkowego chłodzenia wypaliłby w drewnianym stole dziurę na wylot a przy okazji dywan na który by spadł.

Tak, ale jest to wzmacniacz samochodowy, który będzie przykręcony do karoserii auta.
    Stanowi to radiator do tego wzmacniacza.
    Lecz jak wspomniałeś leżąc na stole bez dodatkowego radiatora pewnie wypalił by dziurę.

yes2mike napisał:
    Standardowe radia samochodowe o mocy 4 x 45W grając na pół "gwizdka" potrafią osiągać temperaturę cegły z pieca kaflowego, a przecież są w jakiś sposób w aucie przykręcone.

Bez przesady, na pewno nie ma to temperatury cegły z pieca kaflowego.

yes2mike napisał:
    Podobne głośniki w wypisanymi bajkami typu 400W bez większego problemu paliły szię przy mocy rzędu 20-30W. Szczególnie "gwizdki" w cenie dwóch piw za sztukę.

Czyli w cenie 4,40.
    Kolega doskonale wie o czym ja mówię :)
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Rezystor240 napisał:
    ... będzie przykręcony do karoserii auta.
    Stanowi to radiator do tego wzmacniacza.
    Karoseria jest wykonana z blachy stalowej o grubości może 0,5mm - radiator z tego kiepski, zwłaszcza, jeśli to jest przestrzeń zmknięta np. bagażnik, gdzie nie ma intensywnego przepływu powietrza.
    A stal przewodzi ciepło kilka razy gorzej, niż Alu, a kilkanaście razy gorzej, niż miedź.
  • Poziom 5  
    Czyli muszę zmienić wzmacniacz do tego cacka?
    Na jaki?
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Farcryx napisał:
    Po mojemu wybrałeś dobrze: imitacja głośnika a do niej odpowiednia imitacja wzmacniacza.
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Rzuuf napisał:
    Karoseria jest wykonana z blachy stalowej o grubości może 0,5mm - radiator z tego kiepski

Lepsze takie chłodzenie, niż żadne.

Farcryx napisał:
    Na jaki?

Poszukaj czegoś co kosztuje więcej niż 200zł (wzmacniacz)
    Głośniki też nie będą tanie.
    Musisz wybrać, albo stawiasz na jakość i nie wybierasz badziewia za 50zł.
    Albo oszczędzasz i masz dziadowski wzmacniacz i takiej samej jakości głośniki.

Jedyną zaletą takiego wzmacniacza jest, to że:

yes2mike napisał:
    potrafią osiągać temperaturę cegły z pieca kaflowego

W zimę ogrzejesz auto szybciej niż nawiewem.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Ty co w ogóle chcesz z tym zrobić? Używać w domu?
    Kup używane ale firmowe radio samochodowe a gwarantuję Ci, że zagra znacznie lepiej niż ten wynalazek.
  • Poziom 5  
    Nie będę kombinował.
    Dzięki za pomoc.