Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Szkolenia SEP
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

przerobienie stojącej lampy halogenowej

23 Lip 2017 11:23 630 9
  • Poziom 1  
  • Szkolenia SEP
  • Poziom 1  
  • Poziom 1  
  • Szkolenia SEP
  • Poziom 35  
    Emilek1233 napisał:
    czy po wybebeszeniu pozostałości po halogenach, zostawiając obudowę, mogę sobie bezkarnie wpiąć takie żarówki led na 230V w miejsce halogenów?

Oczywiście, ale może warto naprawić płytkę, aby nabyć doświadczenia, no i do pieczenia chleba :D
    Emilek1233 napisał:
    pojawia się problem - żadnych oznaczeń, schematów. No cóż, czego się spodziewać po elementach z chin.

Nie potwierdzam.
    Daj zdjęcia płytki, to będziemy mogli doradzić.
  • Poziom 1  
  • Poziom 36  
    Jeśli LED-y na 230V to podłączenie tego pod zasilanie 230V chyba oczywiste. Tylko cały czas się zastanawiam, czy ten kurs ,,taki jakiś'' czy ty spałeś na wykładach......PS. Dopiero teraz przejrzałem na oczy: ...ukończyłam...podbudowana....chciałam....dziewczyna elektryk i wszystko jasne :D
  • Poziom 40  
    cirrostrato napisał:
    dziewczyna elektryk i wszystko jasne :D
    @cirrostrato, powstrzymałbym się z tego typu twierdzeniem. Znam kilka Pań które zaskoczyłyby Ciebie wiedzą tak teoretyczną jak i praktyczną. Poczekajmy na zdjęcia tej płytki, które koleżanka obiecała zamieścić.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 36  
    gumisie napisał:
    Znam kilka Pań które zaskoczyłyby Ciebie wiedzą tak teoretyczną jak i praktyczną.
    Nawet nie wiesz co ja w życiu robiłem i co potrafię ale dziewczyna elektryk (po kursie) nie potrafiąca podłączyć dwóch żarówek pod jedno zasilanie to rzeczywiście, przyznaję, ewenement.
  • Poziom 11  
    możesz koleżanko podłączyć te żarówki ledowe na 230 V , zamiast halogenowych, wyrzucając elektronikę, trzeba je podłączyć przez wyłącznik coby można było je gasić, rozumiem koleżanka zaczyna i chciała się poradzić żeby sobie krzywdy nie zrobić, najlepiej sprawdzić gdzie są bezpieczniki w domu, pierwsze sprawdzenia polecam zrobić ostrożnie włączajac przewód sieciowy w gniazdko, jeśli będzie zwarcie, wyskoczy bezpiecznik lub się spali bezpiecznik topikowy - rozumiem koleżankę