Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Philips azur max 4890 - Żelazko wyłącza się po sekundzie od podania napięcia

porlock 23 Lip 2017 14:46 1380 2
  • #1 23 Lip 2017 14:46
    porlock
    Poziom 13  

Cześć,

Mam problem z żelazkiem Philips Azur max 4890, wyłącza się dosłownie sekundę po podłączeniu do gniazdka. Po włączeniu zasilania zapala sie czerwona dioda oznaczająca grzanie i dosłownie po sekundzie gaśnie, stopa faktycznie się przez ten krótki czas nagrzewa bo po paru takich operacjach wyraźnie da się wyczuć ze jest ciepła. Rozebrałem żelazko rezystancja grzałki wynosi około 20 ohm, wiec bezpieczniki termiczne jak również sama grzałka wydają się ok.
    Podejrzenie padło na termostat, wiec zwarłem go na krótko (jak na zdjęciu w załączniku) ale to nic nie dało, żelazko dalej zachowuje się jak wcześniej, załącza grzałkę na sekundę i wyłącza. Więc chyba to wina elektroniki ? Niestety ta wydaje się nierozbieralna tzn rozbieralna tylko raz :-)
    Będę wdzięczny za jakiekolwiek pomysły, wybebeszać elektronikę a jeśli tak to na co zwrócić uwagę, czy może to jednak co innego ?

Philips azur max 4890 - Żelazko wyłącza się po sekundzie od podania napięcia

0 2
  • Pomocny post
    #2 23 Lip 2017 15:28
    nioop

Specjalista AGD

Tak, nie ma co się bawić w jej naprawę czy wymianę..

Żelazko będzie w pełni funkcjonować równie bezpiecznie z płytką elektroniczną czy też bez niej..

Zamieniamy kabelek czerwony z brązowym - Szybka łatwa naprawa.
    Jedyną niedogodnością jaka może być, w niektórych modelach płytek po tejże operacji nie świeci kontrolka grzania.. Ale najpierw sprawdź jak jest u Ciebie.

3
  • #3 18 Lip 2018 09:02
    porlock
    Poziom 13  

Zrobiłem jak radził kolega nioop.

1