Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Mastercook PF2-400 - nie startuje po wymianie blokady

guhuhuh 23 Lip 2017 15:16 402 10
  • #1 23 Lip 2017 15:16
    guhuhuh
    Poziom 3  

Witam, pralka po wymianie blokady drzwi na troche inny model (zamiast ZV455M2 na ZV456M2 rzekomo pasujący do niej) po włączeniu wywołała zwarcie w kontaktach i nie włącza się. Dioda świeci się tylko, gdy programator przekręci się na koniec programu... tak to nie reaguje. Sprawdzone jest połączenie kabelków. Nie wiem co dalej, czy ktoś może coś poradzić lub wytłumaczyć, co jest tego przyczyną?

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

0 10
  • #2 23 Lip 2017 17:24
    Kenworth 18
    Poziom 28  

Co było powodem wymiany blokady?
    Kostka przyłączeniowa od blokady pasowała do zamiennika blokady?
    Nie przerabiałeś jej przypadkiem?

0
  • #3 23 Lip 2017 18:20
    guhuhuh
    Poziom 3  

Witam. Powodem była połamana biała plastikowa część która blokowała drzwi. Nie można było dokupić samej plastikowej części więc kupiłem całość. Nic nie przerabiałem tak jak było tak zrobiłem. Kabelki te płaskie podłączyłem tak jak wyczytałem gdzieś na forum że C do czerwonego itd. Były po prostu w innej kolejności.. no i ta kostka w tym zamienniku jest mniejsza niż w tamtym ale podobno ma pasować do tego modelu. Pralka nie jest moja tylko na wynajmowanym mieszkaniu, byla przywieziona od wlasciciela po naprawie przez niego grzalki. Jest dosc stara mniemam. Ale zastanawia mnie, czemu dioda święci się gdy program ustawiony jest na końcu programu w lini "stop" a jak da się na początku programu się już nie świeci. Chyba strona która się włożyło kable nie ma znaczenia? Najgorsze że teraz drzwiczki się zablokowały całkiem..

0
  • #4 23 Lip 2017 18:28
    Kenworth 18
    Poziom 28  

Uszkodziłeś moduł elektroniczny poprzez błędne podłączenie przewodów.
    Zanim się za to zabrałeś mogłeś założyć temat na forum i poprosić o pomoc.
    Nie zrobiłeś zdjęć ani schematu zanim odłączyłeś oryginalną blokadę?

0
  • #5 23 Lip 2017 18:30
    guhuhuh
    Poziom 3  

Modul w pralce? Da się to naprawić?? Niestety nie zrobiłem zdjęcia ani nic..

0
  • #6 23 Lip 2017 18:37
    Kenworth 18
    Poziom 28  

W większości pralek są kostki przyłączeniowe do blokady i nie da się jej błędnie podpiąć.
    Rozumiem, że w Twoim modelu były przewody luzem zakończone konektorem?
    Niestety bez fachowca się nie obejdzie bo trzeba naprawić moduł sterujący pralką.
    Mam nadzieję, że uszkodzenia nie będą na tyle poważne i naprawa będzie możliwa.

0
  • #7 23 Lip 2017 18:42
    guhuhuh
    Poziom 3  

Rozumiem.. Orientuje sie Pan czy koszt jest spory? Nie ukrywam, że pralka jest stara i po przejściach i sprawną niektórzy wystawiają już za nawet 150zł niestety nigdzie w pobliżu..

0
  • Pomocny post
    #8 23 Lip 2017 18:47
    Kenworth 18
    Poziom 28  

Wyjmij uszkodzoną elektronikę z pralki i zamieść kilka dobrej jakości zdjęć PCB po obu jej stronach a dopiero wtedy uzyskasz odpowiedź na swoje pytanie.
    PS. Na forum zwracamy się do siebie KOLEGO.

0
  • #9 23 Lip 2017 18:52
    guhuhuh
    Poziom 3  

Tylko drzwiczki się zablokowały niestety.. tak czy siak dziękuję za pomoc

0
  • #10 23 Lip 2017 19:41
    Kenworth 18
    Poziom 28  

Zablokowały się bo zgrzały się ze sobą styki znajdujące się we wnętrzu blokady.

Dodano po 44 [minuty]:

Przepraszam. Mój błąd.
    Ten model nie posiada sterownika elektronicznego.
    Po wymianie blokady i prawidłowym jej podłączeniu powinna ożyć.

0
  • #11 24 Lip 2017 22:15
    guhuhuh
    Poziom 3  

Pralka działa :)) zamykam temat

0