Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Grundig Fine Arts+Sharp 7700 - Połączenie audio

dargass 23 Lip 2017 15:49 426 1
  • #1 23 Lip 2017 15:49
    dargass
    Poziom 2  

Witam państwa.

Posiadam aplituner Grundig Fine Arts V2 i końcówkę mocy Sharp-7700.

Nie chcę zmieniać sprzętu raz że mnie nie stać na nic lepszego druga sprawa mam duży sentyment dla tego sprzętu.

Jaki jest plan. Podłączyłem końcówkę mocy Sharp do Grundiga. Gdy z pilota włączam Grundiga odpala mi się końcówką mocy poprzez zasilacz 12v. Wszystko super. Ale jest ale. By połączyć użyłem gniazda słuchawkowego Fine Arts do podłączenia Sharpa. Tylko końcówką daje za duża moc i Fine Arts gra wtedy za cicho. Wiedz wstawiłem potencjometr głośności. Jednak gdy scisze końcówkę mocy i podgłosze Grundiga w głośnikach szarpa coś strzela jak by była przesterowana. Wiedz zmierzyłem volty z wyjścia słuchawkowego Grundiga i wynosi 1.5v w porywach do 2v. Gdy podłącze do Sharpa zwykły sygnał z Audio to nie ma nawet 0.5 v i gra doskonale. Przeczytałem forum elektroda. I znalazłem temat o wstawieniu rezystorów na wyjściu słuchawek Grundiga. Tylko martwię się czy nie spale w ten sposób tranzystory w Grundigu.

Dziękuję państwu za pomoc. Jestem totalnym amatorem tej dziedziny. I przepraszam za błędy i brak znajomości dziedziny.

Pozdrawiam Dariusz

0 1
  • #2 22 Paź 2017 23:19
    hurtovnik32
    Poziom 15  

Aby to dobrze zagrało należy wyprowadzić z amplitunera dodatkowy sygnał z miejsca które steruje samą końcówką FineArt.Podłączanie poprzez gniazdo słuchawek nie da żadnych zadowalających efektów.Jest to dość proste do wykonania.Ale jeśli kolega nie za bardzo się czuje na siłach w tym temacie to proponuję poszukać kogoś kto takie wyjście dorobi.

0