Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Odłączanie dysku Toshiba Canvio Basics 1TB usb 3.0 od tv Sony 49X8309C

23 Jul 2017 17:59 987 3
 • Level 12  
  Odłączanie dysku Toshiba Canvio Basics 1TB usb 3.0 od telewizora Sony 49X8309C.


  Mniej więcej rok temu kupiłem dysk zewnętrzny Toshiba Canvio Basics 1TB usb 3.0 i uzywalem go z laptopem. Laptop mi się zepsul i zacząłem go używać tylko z nowym telewizorem Sony 49X8309C. Telewizor w momencie wpiecia dysku wyświetla komunikat że dysk został włożony i że można go odłączyć po wyłączeniu tv. Po wyłączeniu tv lampka na dysku świeci się zwykle 3-5 minut i przestaje, wtedy go odlaczam. Dysk jest cały zapelniony
  Potrzebowałem więcej miejsca więc kupiłem drugi dysk zewnętrzny też Toshiba Canvio Basics 1TB usb 3.0 laptop na razie nie działa więc podlaczylem dysk do tv Sony 49X8309C. Tv ma system operacyjny Android.

  Tv ma zainstalowany ES Eksplorator Plików i przenoszenie seriali z pamięci wewnętrznej tv na nowy dysk dziala, tak samo jak odtwarzanie z tego dysku. Wszystko jest tak samo jak w jego starszym bliźniaczym dysku toshiby.

  Różnica jest przy wyłączeniu telewizora. Starszy dysk toshiby, jak napisałem przestaje pracować po 3-5 minutach od wyłączenia tv, a nowszy dysk po wyłączeniu tv pracuje przez 5 minut, potem przestaje pracować na 15 sekund, potem się wybudza pracuje ( lampka się świeci i z bliska słychać że pracuje) przez 2,5 minuty, następnie lampka gaśnie na 15 sekund, potem znowu się wybudza na 2,5 minuty i potem znowu 15 sekund wyłączenia, potem znowu 2,5 minuty pracy i 10 sekund wyłączenia znowu się wybudza na 1,5 minuty i teraz dopiero przestaje pracować na dobre i lampka już się nie włącza.

  Czyli starszy dysk Toshiba Canvio Basics 1 TB mogę odlaczac po 5 minutach, a nowszy mogę odlaczac po 12 minutach ( no chyba że będę czatowal zdążę przez 15 sekund odpiąć w odpowiednim momencie).

  Pytanie: o co tu chodzi? czy mam zwrócić dysk czy się tym nie przejmować? kupiłem go przez internet.

  Mam zamiar ten dysk później wykorzystać do odzyskania danych z laptopa.
 • Level 42  
  Z czystej ciekawości - abstrahując od pytania ...

  Jaka jest potrzeba codziennego odłqczania dysku od telewizora?
  Nie może on pozostać podłączony na stałe?
 • Helpful post
  Network and Internet specialist
  buba12345 wrote:
  o co tu chodzi?

  Kontroler obudowy dysku i budowa samego dysku (elektroniki i mechaniki - to już nie są takie i te same dyski, nawet jak kupisz dysk w odstępie 3 miesięcy - konstrukcyjnie to różne jednostki).
 • Level 12  
  Na opakowaniu dysku jest napisane że jest kompatybilny z windowsem, a tv ma system Android.
  Dziś w serwisie scandisk wyszedł dobrze, a odlaczanie od komputera wyszło normalnie, czyli lampka zgasła odrazu.

  Ok, czyli rozumiem, że nie ma się co martwić. Dzięki.