Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

massey ferguson 3060 - jaka jest wysokosc koła zamachowego

miron68 23 Jul 2017 18:09 1470 11
    miron68
    Level 11  
    Jaka jest wysokość w miejscu w którym zaznaczyłem koła zamachowego od Ferguson 3060 ? massey ferguson 3060 - jaka jest wysokosc koła zamachowego
    User removed account
    Level 1  
    miron68
    Level 11  
    wal-ker wrote:
    34,1-34,2 mm.Plaszczyzna przylegania tarczy sprzeglowej do plaszczyzny przylegania walu korbowego minimum 26mm(bo to ten wymiar jest wymiarem diagnostycznym).To jesli silnik jest 4 cyl.
    W 6 cyl. wymiar podany przez Ciebvie to tez 34,1-34,2 mm a diagnostyczny jest wymiar od przylgni tarczy sprz. do plaszczyzny przylegania lbow srub mocujacych kolo do walu.
    Twoj problem jest gdzie indziej kolego.
    Ciagnie Ci na pierwszym biegu bo zle spolawiacie ciagnik.Za lozysko wyciskowe nalezy wkladac przyzad serwisowy.U ciebie cofniete lozysko wyciskowe nie jest przy jednym ruchu pedalu wykonac odpowiednio dlugiego ruchu do przodu by w pelni wycisnac sloneczko.Nie mam czasu na myslenie za Ciebie ,u nas zniwa na calego.
    Kup sobie dobra serwisowke a nie kombinuj bo za zmarnowany czas juz dawno bys ja mial.
    PS. Sloneczko oczywiscie sprtawdzales przed montazem ,ile sie unosi.

ciągnik mam już rozpołowiony u mnie ta odległość to 37mm tokarz wyrównał tylko przylge w a gury nieztoczył niewiem czy ma to cos do rzeczy jutro oddaje koło spowrotem do tokaza aby zrobił mi 34,2 wal-ker o jakim przyzadzie serwisowym mówisz i złym zpoławianiu wyjaśnij to troche jak bedziesz miał hwile
    User removed account
    Level 1  
    miron68
    Level 11  
    wal-ker wrote:
    Co Ty chcesz jeszcze toczyc na tym kole jak wymiar jest juz przewalony o blisko 3 mm?Ztoczyc
    plaszczyzne mocowania docisku by uzyskac z powrotem 34mm?Na glowe upadles?Cale sprzeglo znowu odejdzie od lozyska wyciskowego o nastepne 3 mm i jeszcze mniej bedzie sie rozlaczalo.
    Opisz dlaczego robisz sprzeglo i dlaczego toczyles az 3mm.Ja z Twojego priva wiem ze po zlozeniu sprzeglo lekko ciagnie zwlaszcza na pierwszym biegu.
    Jezeli przyjac ze reszte zlozyles prawidlowo i docisk sprawdziles to wg mnie problem jest w tym ze cofniety maksymalnie do tylu zespol lozyska wyciskowego nie jest w stanie na dawce oleju z jednego nacisniecia pedalu sprzegla zrobic wystarczajaco dlugiego ruchu do przodu by sloneczko unioslo docisk i co za tym idzie rozlaczylo sprzeglo.
    Orginalnie przy montazu wklada sie dystans ktory przesuwa lozysko do przodu pozostawiajác tylko maly luz od sloneczka.Wklada sie 36mm gruba listwe pomiedzu kolnierz a kolek ustalajacy obudowe lozyska wyciskowego.
    Jak miales zlozony traktor nalezalo przez otwor od dolu docisnac reka lozysko do sloneczka i wszystko by dzialalo.Zostalo by przy sloneczku i nacisniecie pedalu sprzegla by wystarczalo by przegiac sloneczko.
    Niektorzy ,w ciagnikach ktorych znika sprzeglo wymieniajá kolek ustalajacy (ten zapobiegajacy obracaniu sie obudowy lozyska wyciskowego) na dluzszy.Wytluczony zespol wysprzeglika nie moze sie wtedy cofnac zbyt daleko i sprzeglo daje sie rozláczyc bo nacisniecie pedalu wystarczy by lozysko wykonalo potrzebny ruch.
    U Ciebie cofniety wysprzeglik poruszal sie po nacisnieciu pedalu ale wiekszosc jego ruchu byla jalowa,zanim jeszcze dotknal sloneczka.Zrozumiales?
    To tak na chlopski rozum... .

A i jeszcze jedno,jezeli kolo bylo staczane to normalne lozysko wyciskowe o grubosci 41 mm powinno byc zamienione na lozysko 45,5 mm
    Dodano po 10 [minuty]:

Kolek 18 do kolnierza 17

własnie mam zamiar stoczyć płaszczyzne mocowania docisku tak aby było 34,1 , dlatego robiłem bo sprzęgło sie ślizgało gdy zmieniałem bieg z pierwszego odrazu na czwarty to ciadnik niejechał , koło zamachowe było ztaczene było nierówne, łozysko dociskowe nie cofa sie do konca jest cały czas oparte o słoneczko wiec skok pedału powinien odpowiednio wcisnac słoneczko
    User removed account
    Level 1  
    miron68
    Level 11  
    docisk i tarcza jest nowa wiec niewiem co sprawdzić przy docisku własnie przedchwila miałem telefon od tokza oswiadczył mi że tarcze wrzucił na tokarnie i ma bicie jakieś 3 mm mówi nawet że widac to gołym okiem jak połozyc ja na płaszczyznie nowego docisku to kilka łopat odstaje od powieszcni wiec to może być powód ze niezozłancza dokońca
    miron68
    Level 11  
    ftp.kowal wrote:
    Jak to skąd, tarcza nie umieszczona centralnie i na siłę zjechany.

Nie robię tego pierwszy raz, więc o zjeżdżaniu na siłę nie ma mowy, po prostu tarcza to chiński "badziew". Poszedłem na skróty i kupiłem najtańsze jakie były w sklepie.
    User removed account
    Level 1  
    miron68
    Level 11  
    spokojnie wal-ker badziewie to ja tylko tak nazwałem a sprzedawca w sklepie zachwalam ten zamiennik że wszyscy to kupuja poco płacić za LUKA dwa razy wiecej zamienników jest pełno po 350- 450 zł,odradzam kupno na portalach aukcyjnych , stara tarcze oddałem do reklamacji zobaczym co stwierdza kupiona nowa tarcza valeo za 900 zł odrazy wzucona na tokarnie hodzi idealnie bez bicia na boki załozona do ciadnika w szystko wpozadku