Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung CK5073Z (SCT11B) tryb serwisowy

MaG_ 01 Sie 2005 23:47 1577 5
  • #1 01 Sie 2005 23:47
    MaG_
    Poziom 19  

TV jak w temacie, nie mogę w żaden sposób wejść w tryb serwisowy.
    Jest to niby chassis SCT11B ale procesor jest zupełnie inny niż w dostępnych mi opisach.
    Procesor to ZILOG 2558 SZM-137M3 9637.
    Wygląda na to, że procesor nie był wymieniany, TV pracuje normalnie tylko balans bieli muszę ustawić.

Proszę o pomoc i z góry dziękuję.

0 5
  • #2 02 Sie 2005 07:21
    _PREDATOR_

VIP Zasłużony dla elektroda

Witam
    Do tego procka wysyłam service mode na PW, może podejdzie :P

0
  • #3 02 Sie 2005 22:12
    MaG_
    Poziom 19  

No niestety. Nie dziala. Nie wiem juz co jest, albo robie jakis blad, albo....
    Krory to klawisz HELP. Jest taki opissany jako DISPLAY i na mim jest rowniez zanczek TXT z ?. Moze ja mam zlego pilota?
    Mam teraz innefo Samsunga 2020 i wchodzi w service przez kombinacje POW-DISPLAY-PST-MUTE-POW
    Ale ta kombinacja nie dziala na tym drogim
    Mam pilota AA59-10116A i nie wiem czy to jest dokladnie do tego TV, chociaz wszystkie funkcje dzialaja poprawnie.
    Moze ktos ma jeszcze jakis pomysl.

Jest jeszcz jeden sposob wejscia przez nacisniecie przycisku HIDEEN. Gdzie jest ten przycisk. U mnie na klawiaturze jest tylko 5 klaiszy nie nie ma tak opisanego.

Pozdrawiam

0
  • #4 02 Sie 2005 22:59
    dekRe
    Poziom 15  

Nie znam tego modelu, ale kiedyś pewne telewizory obsługiwało się w trybie serwisowym po zdjęciu obudowy pilota. Tam byl dodatkowy HIDDEN "przycisk" czyli ukryty styk którym włączało się tryb serwisowy - osiągalny po rozebraniu pilota - albo trzeba było mieć pilot serwisowy z tym przyciskiem na wierzchu.

0
  • #5 03 Sie 2005 02:03
    MaG_
    Poziom 19  

Rozebrałem pilota, nie ma żadnego ukrytego przycisku.

0
  • #6 04 Sie 2005 00:15
    MaG_
    Poziom 19  

Po wielkich bojach udało się.

1. To musi być pilot z przyciskiem "?" (HELP).
    2. TV musi mieć ustawiony język ENGLISH.
    3. Wejść w menu i przestawić jakiś parametr (ja przestawiałem język).
    4. Kombinacja STAND-BY->P.STD->HELP->SLEEP->POWER ON.

Nie wiem jak jest z innymi prockami ale w tym przy opuszczeniu punktu 2 i 3 (o których nigdzie nie znalazłem ani słowa), TV za nic nie chce wejść w tryb serwisowy.

Pozdrawiam, dzięki za zainteresowanie i mam nadzieję, że ktoś kiedyś skorzysta z tej recepty i zaoszczędzi trochę czasu.

0
  Szukaj w 5mln produktów