Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Satel perfecta - brak funkcji

damian.kot1 23 Lip 2017 22:23 1377 11
  • #1 23 Lip 2017 22:23
    damian.kot1
    Poziom 14  

Witam!
    Co oznacza "Brak Funkcji" gdy chcę uzbroić alarm na bazie Satel Perfecta?

0 11
  • #2 23 Lip 2017 22:24
    Rysiek2
    Poziom 32  

A jak to to uzbrojenie realizujesz?

0
  • #3 23 Lip 2017 23:13
    damian.kot1
    Poziom 14  

Próbowałem wszystkie opcje:
    kod+uzbrojenie noc
    uzbrojenie dzień

1(numer strefy) uzbrojenie +kod
    długie przytrzymanie rodzaju uzbrojenia

próbowałem wszystkiego ( programowanie centrali od nowa,reset ustawień,zamiana parametrów) i zawsze "brak funkcji"
    mam zrzuty ustawień z Perfecta soft ale nie wiem czy to coś pomoże

0
  • #4 23 Lip 2017 23:29
    suworow
    Admin Zabezpieczenia Stacjonarne

A tak po prostu kod i uzbrojenie wszystkiego?
    Daj te zrzuty.

ps. Czy mam rozumieć, że chodzi o konfigurację z dwiema strefami o czym było w tym temacie: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=3350438&highlight=
    Jakim użytkownikiem kolega uzbraja i czy ten ma dostęp do danych stref?

0
  • #5 24 Lip 2017 06:07
    niepotrafie
    Poziom 15  

Trzeba wykonać identyfikację manipulatorów, niestety aplikacja takiej możliwości nie ma.

0
  • #6 24 Lip 2017 07:35
    norbert.s.

VIP Zasłużony dla elektroda

To samo o ile pamiętam wyskakuje przy zidentyfikowanych manipulatorach, ale przy braku zdefiniowanych linii alarmowych. W systemie musi być przynajmniej jedna.

damian.kot1 napisał:
    ...próbowałem wszystkiego ( programowanie centrali od nowa,reset ustawień,zamiana parametrów) i zawsze "brak funkcji"

To może spróbuj przeczytać instrukcję? Najpierw instalatora, a potem użytkownika.
    Tu mała wskazówka dla lenia i ignoranta (zaczynamy od instrukcji instalatora):
    6.9.6 Pierwsze kroki po uruchomieniu centrali
    Centrala z manipulatorami przewodowymi
    Jeżeli do centrali są podłączone manipulatory przewodowe, po uruchomieniu centrali
    z ustawieniami fabrycznymi:
    1. Zaprogramuj poprawne, indywidualne adresy w manipulatorach przewodowych.
    2. Uruchom funkcję identyfikacji urządzeń podłączonych do magistrali komunikacyjnej
    centrali.

Następna uwaga dla lenia i ignoranta (przechodzimy do instrukcji użytkownika):
    6.3 Załączenie czuwania
    Czuwanie dzienne lub nocne można załączyć, jeżeli instalator określił, które wejścia mają być aktywne w tym trybie czuwania. - tekst specjalnie oznaczony w instrukcji grubą literą "i".
    Można znaleźć? Można.

0
  • #7 24 Lip 2017 11:32
    damian.kot1
    Poziom 14  

niepotrafie napisał:
    Trzeba wykonać identyfikację manipulatorów, niestety aplikacja takiej możliwości nie ma.

Własnie chyba w tym problem...kolega mnie olśnił....
    Chciałem wszystko zrobić z programu ale rzeczywiście teraz dopiero skojarzyłem, że nie ma tam opcji identyfikacji czujek ( klawiaturę się da na czujki już nie).
    Mam jedną strefę więc nie powinno być problemu.
    Sprawdzę i napiszę

Dodano po 5 [minuty]:

norbert.s. napisał:
    To samo o ile pamiętam wyskakuje przy zidentyfikowanych manipulatorach, ale przy braku zdefiniowanych linii alarmowych. W systemie musi być przynajmniej jedna.
    damian.kot1 napisał:
    ...próbowałem wszystkiego ( programowanie centrali od nowa,reset ustawień,zamiana parametrów) i zawsze "brak funkcji"

To może spróbuj przeczytać instrukcję? Najpierw instalatora, a potem użytkownika.
    Tu mała wskazówka dla lenia i ignoranta (zaczynamy od instrukcji instalatora):
    6.9.6 Pierwsze kroki po uruchomieniu centrali
    Centrala z manipulatorami przewodowymi
    Jeżeli do centrali są podłączone manipulatory przewodowe, po uruchomieniu centrali
    z ustawieniami fabrycznymi:
    1. Zaprogramuj poprawne, indywidualne adresy w manipulatorach przewodowych.
    2. Uruchom funkcję identyfikacji urządzeń podłączonych do magistrali komunikacyjnej
    centrali.

Następna uwaga dla lenia i ignoranta (przechodzimy do instrukcji użytkownika):
    6.3 Załączenie czuwania
    Czuwanie dzienne lub nocne można załączyć, jeżeli instalator określił, które wejścia mają być aktywne w tym trybie czuwania. - tekst specjalnie oznaczony w instrukcji grubą literą "i".
    Można znaleźć? Można.

Dlaczego kolega od razu takim sarkastycznym językiem pisze ????
    Drugi raz zadaję pytanie w dziale alarmów i po raz kolejny spotykam się z wrogością......
    Czy nie można jak kolega "niepotrafię" zasugerować rozwiązanie, dać wskazówkę a nie od razu robić wywód filozoficzny na temat braku umiejętności lub lenistwie...

0
  • #8 24 Lip 2017 11:42
    dariusz.bembenek
    Specjalista - Alarmy Stacjonarne

damian.kot1 napisał:
    nie ma tam opcji identyfikacji czujek ( klawiaturę się da na czujki już nie)

Niech kolega jeszcze raz spojrzy w program i w manipulator. W Satelu w ogóle nie istnieje takie pojęcie jak identyfikacja czujek. Identyfikacja może tylko dotyczyć manipulatorów i ekspanderów. W przypadku Perfecty, na dzień dzisiejszy identyfikację manipulatorów i ekspanderów można przeprowadzić tylko z poziomu manipulatora. W programie nie ma w ogóle tego typu opcji.

Oprócz tego, że problemy z załączeniem czuwania wynikają z braku przeprowadzenia identyfikacji, warto również wziąć pod uwagę to, że tego typu informacje "Brak funkcji" mogą wystąpić też wtedy, kiedy kolega załącza czuwanie w trybie nocnym, a żadna czujka nie ma zaznaczonego trybu nocnego "N" (czyli tak jest domyślnie).

0
  • #9 24 Lip 2017 11:51
    damian.kot1
    Poziom 14  

Czujki są zaznaczone już w trybie nocnym - więc to nie to ( testowałem we wszystkich trybach). Stawiam na identyfikację będę zaraz testował.
    Dzięki za sugestie

0
  • #10 24 Lip 2017 15:22
    norbert.s.

VIP Zasłużony dla elektroda

damian.kot1 napisał:
    Dlaczego kolega od razu takim sarkastycznym językiem pisze ????
    Drugi raz zadaję pytanie w dziale alarmów i po raz kolejny spotykam się z wrogością......
    Czy nie można jak kolega "niepotrafię" zasugerować rozwiązanie, dać wskazówkę a nie od razu robić wywód filozoficzny na temat braku umiejętności lub lenistwie...

Widzisz, jakieś dwa-trzy miesiące temu montowałem pierwszą Perfectę (kilkanaście zamontowanych we wszelkich możliwych opcjach) i nie potrzebowałem do tego forum, a wręcz opublikowałem wiele ważnych informacji i uwag. Wystarczyła mi instrukcja i komputer. Zrobił się jakiś idiotyczny trend do wdupieniania podstawowej dokumentacji producenta. Gdybyś przeczytał uważnie i ze zrozumieniem instrukcje, nie byłoby tego tematu. Proste jak drut.

1
  • #11 24 Lip 2017 16:51
    damian.kot1
    Poziom 14  

Ciężko nieraz przyswoić całą instrukcję jak się montuję pierwszy alarm w życiu.....
    Niemniej niektórzy użytkownicy forum podchodzą bardzo emocjonalnie.

0
  • #12 03 Lis 2017 23:09
    mag7777
    Poziom 1  

Mam pytanie od razu nadmienię że to mój pierwszy raz przeglądnąłem instrukcje podłączyłem perfecta 16 klawiatura przewodowa wszedłem z w tryb serwisowy nadałem jej nr 0 i jedną czujkę 2eol/nc wejscie - wyjscie. Tylko mam dziwne zachowanie czy coś źle zrobiłem nie wiem w każdym razie gdy podłączone do prądu płytę mogę uruchomić zazbroić alarm i go rozbroić, ale gdy już to zrobię następnym razem mam komunikat brak funkcji wpisuje haslo i zatwierdzam #. Druga sprawa gdy w aplikacji perfecta wejdę na klawiature prf-lcd 0 wersję klawiatury mogę odczytać ale przy typ manipulator mam (brak ) tak samo mam przy INT-E wersje mogę odczytać ale typ modułu wejść jest brak może jakaś wskazówka.

Dobra już wiem ale zostawię dla potomnych patrz wyżej czytać ze zrozumieniem ;)
    6.11.1 Uruchomienie funkcji

Moderowany przez suworow:

Chyba potomnych nieprzytomnych ;)
    Zamykamy.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo