Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Came Home HG600 - zapomina ustawienia krancowe

mlesiak 23 Jul 2017 23:19 3243 3
    mlesiak
    Level 10  
    Cześć,

Zgodnie z tematem, posiadam automatykę do bramy garażowej Came Home HG600.
    Problem pojawił się kilka tyg. Objaw był taki, że musiałem otwierać bramę "na kilka razy". Było to upierdliwe, ale dało się otworzyć. W końcu nadszedł dzień, w którym brama nie chciała podnieść się powyżej jakiegoś poziomu. Pomyślałem, że może jest problem z jakimś oporem bramy i działa zabezpieczenie od przeciążenia. Finalnie poczytałem instrukcję i bez problemu ustawiłem od nowa punkty krańcowe - wszystko wróciło do normy.
    Po kilku dniach zauważyłem, że brama "wali" mocno przy zamykaniu a nie podjeżdża do góry do końca. Znowu ustawilem punkty krańcowe i po problemie.
    Generalnie problem jest taki, że co kilka (2-3 dni) brama jakby sama się przeprogramowuje w obrębie punktów krańcowych - po ustawieniu ręcznym jest ok.

Jakieś dobre rady co z tym zrobić? Ręczne ustawianie już mnie nudzi :)
    mlesiak
    Level 10  
    zauważyłem kolejną prawidłowość. Jak się brama zatnie to po odcięciu zasilania na ok minutę i ponownym włączeniu, działa wszystko prawidłowo przez 1-2 dni. Czy diagnoza jest bez zmian?
    Marek J.
    Moderator of Property Security
    To może być zbyt ciężko lub z oporami działająca brama (kłania się sprawdzenie wyważenia i naciągu sprężyn bramy, oraz przesmarowanie), źle ustawiona siła automatu, zbyt luźny łańcuch.