Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DeWalt wirnik się grzeje iskrzą szczotki

24 Lip 2017 10:12 2943 9
  • Poziom 4  
    Witam, mój Brat dał mi zepsutą wiertarkę marki DeWalt powiedział, że się grzeje i mocno iskrzy po rozebraniu zobaczyłem, że szczotki nie są zużyte. Pomierzyłem więc rezystancję na blaszkach komutatora i na każdej była taka sama rezystancja cewek stojana wynosi po 4.1Ohm ponadto wymieniłem łożysko od strony komutatora, mimo to wirnik wydaje się jakby blokował się o stojan szczotki bardzo mocno iskrzą i nie wiem co może być przyczyną. Proszę o pomoc
  • Poziom 36  
    Zwarcie w wirniku, sprawdzisz go tylko na odpowiednim urządzeniu do badania wirników.
  • Poziom 4  
    stojan oraz wirnik oddałem do sprawdzenia w serwisie, serwisant powiedział, że wirnik jest dobry a stojan spalony, po przezwojeniu stojana nic się nie zmieniło, ale zauważyłem, że łożysko jest luźne w gnieździe a ponadto obudowa pod stojanem jest trochę stopiona przez co stojan jest mniej stabilny, czytałem trochę o tego typu usterkach na forum i dowiedziałem się że stojan można owinąć tereszpanem szczerze powiem, że nie wiem za bardzo w jaki sposób to zrobić, łożysko wirnika owinąłem taśmą izolacyjną ale cały czas wirnik trze o stojan tak że między stojanem a wirnikiem pojawiają się iskry. prosiłbym o pomoc
  • Poziom 18  
    Po pierwsze sprawdź łożysko czy nie ma luzów.
    Po drugie dlaczego łożysko w gnieździe jest luźne, co spowodowało ten luz w gnieździe (zatarło się łożysko lub coś podobnego?)
    Ten problem trzeba w pierwszej kolejności naprawić.
  • Poziom 31  
    Kolego oranż123 nie treszpan tylko preszpan. Jest to specjalny rodzaj papieru, dielektryk. Ciekawe po co ten ktoś kazał owijać stojan? Co to miało dać, zmienić?
  • Poziom 4  
    łożysko wymieniłem ponieważ stare szumiało, gniazdo jest plastikowe więc może się w jakiś sposób wyrobiło nie wiem jaki jest tego powód, Kolego Witold5 Tereszpan otrzymuje się przez jedno- lub dwustronne oklejenie preszpanu elektrotechnicznego folią typu Estrofol ma właściwości elektroizolacyjne, klasa izolacji E, To wiedza książkowa. ten post który na temat tereszpanu przeczytałem brzmi tak:"Owiń stojan tereszpanem albo brystolem bo najprawdopodobniej wytopiła ci się obudowa na styku ze stojanem. "
  • Poziom 18  
    Być może wyrobiło się bo łożysko się grzało.Wymieniłeś łożysko i co ? dalej obciera,iskrzy?
  • Poziom 4  
    Tak łożysko wymieniłem już przed założeniem tego tematu i przezwoiłem stojan bo był spalony, wirnik cały czas obciera o stojan, stojan nie trzyma się sztywno w obudowie więc może to dla tego
  • Poziom 18  
    No to stojan musisz jakoś unieruchomić to podstawa aby był nieruchomy.
    To tu jest problem ze stojanem.