Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

HP G62 - Laptop HP G62 włącza się ale nie wyświetla obrazu

Inwm 24 Jul 2017 11:37 2409 6
 • #1
  Inwm
  Level 2  
  Witam, mam problem z moim laptopem otóż włącza się wentylator wszytko startuje i nagle staje wentylator i nic się nie wyświetla, mam w nim przycisk od włączenia WLAN i po włączeniu laptopa automatycznie włączało WLAN i na klawiszu świeciła się taka jasna niebieski lampka a teraz cały czas świeci się czerwona ( wyłączone WLAN ) jak naciskam na ten klawisz to nic nie reaguje. Laptop gdy się go podłączy pod zasilacz wyłączonego to się sam włącza i jak się go wyłączy z przycisku od włączania to się włączy sam ponownie i już się nie wyłączy trzeba wypinać baterie. Gdy już ten wentylator stanie to słychać jak wszystkie podzespoły pracują a na ekranie ciemno dodam że zaczęło się to od wtedy gdy miałem pod przedłużkę podpięty zasilacz do laptopa który był uśpiony do tej samej przedłużki podpiąłem wiertarkę i ją włączyłem w tamtym momencie laptop sam się włączył otworzyłem ekran a on ciemny a laptop włączony próbowałem go restartować i nic.
 • #2
  a_jablon
  Level 24  
  Obawiam się, że mamy awarię sprzętową... raczej płyta główna. Jak rozumiem, laptopa nie idzie włączyć ani w stanie odpiętym od zasilacza ani w stanie podłączonym pod zasilacz.

  Choć teraz nie ma to już wielkiego znaczenia, zapytam: zasilacz oryginał czy chiński zamiennik? Jeżeli chińczyk, no cóż, tak się kończy stosowanie tanich zamienników. Jeżeli oryginał, byłby to jeden z niewielu przypadków, gdy oryginalny zasilacz nie ochronił laptopa (samemu umierając).
  U jednego klienta mam laptopa, który przeżył 3 awarie zasilaczy (burze, przepięcia na sieci). Jemu samemu nic się nie stało, ale 3 oryginały umarły (ochraniając laptopa).

  Kolego, podstawowe pytanie: czy kolega posiada wiedzę, umiejętności i odrobinę podstawowego sprzętu pomiarowego aby rozkręcić laptopa i pomierzyć to i owo? Jeżeli nie, dalsze rozwodzenie się nie ma sensu, po prostu kierunek serwis i tyle...
 • #3
  miecho18
  IT specialist
  Reset CMOS wykonaj na początek.
 • #4
  sk1977

  IT specialist
  HP G62 wychodziły w różnych wersjach i każda miała swoje "standardowe" usterki - podaj dokładny model lub jaki masz procesor i grafikę.
 • #6
  a_jablon
  Level 24  
  Artykuł dobry, ale mam wrażenie, że nie do tego przypadku. Tu mamy klasyczny strzał po zasilaniu, trzeba mierzyć od wejścia w poszukiwaniu uwalonych elementów.
 • #7
  Inwm
  Level 2  
  Zasilacz mam oryginalny HP i jak go pomierzyłem to prąd daje wszędzie i ostatnio jakimś dziwnym objawieniem się włączył pograłem na nim 2dni już myślałem że wszystko jest ok do dnia gdy zostawiłem go na 15 min uspil się sam ekran wygasł i problemy od początku się zaczęły