Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MTD B155 - Nie działa sprzęgło, ustawienie wariatora, długości pasków, problem?

kacperos9371 24 Lip 2017 14:17 1491 3
  • #1 24 Lip 2017 14:17
    kacperos9371
    Poziom 12  

Witam.
    Kupiłem używany traktorek Mtd model B155.
    Mam w nim ogromny problem ponieważ nie działa mi sprzęgło.
    Dokładnie mówiąc, by zatrzymać traktorek muszę puścić maksymalnie sprzęgło a następnie energicznie go wcisnąć, czynność ta umożliwia zatrzymanie traktorka choć nie zawsze, inaczej nie da się go zatrzymać.
    Gdy wcisnę sprzęgło normalnie, traktorek jedzie z małą prędkością i nie staje.
    Dodatkowo nie działają mi biegi z boku niema na nie reakcji.
    Nie wiem co jest przyczyną niedziałania sprzęgła, nie umiem rozszyfrować jakie powinny być długości pasków, bo gdzie popatrzę w internecie tam inna długość.
    I ostatnie pytanie czy są zamienniki pasków do kosiska? Wiem że powinien być 1880 a w rolniczym mają tylko 1845 lub 1900. Na tym pierwszym nie wyłącza kosiska, a na drugim pasek się ślizga. Paska o długości 1880 nie znalazłem.
    Proszę o odpowiedź na mój problem.
    Z góry dziękuję i pozdrawiam.

MTD B155 - Nie działa sprzęgło, ustawienie wariatora, długości pasków, problem?
    MTD B155 - Nie działa sprzęgło, ustawienie wariatora, długości pasków, problem? MTD B155 - Nie działa sprzęgło, ustawienie wariatora, długości pasków, problem? MTD B155 - Nie działa sprzęgło, ustawienie wariatora, długości pasków, problem? MTD B155 - Nie działa sprzęgło, ustawienie wariatora, długości pasków, problem? MTD B155 - Nie działa sprzęgło, ustawienie wariatora, długości pasków, problem? MTD B155 - Nie działa sprzęgło, ustawienie wariatora, długości pasków, problem? MTD B155 - Nie działa sprzęgło, ustawienie wariatora, długości pasków, problem? MTD B155 - Nie działa sprzęgło, ustawienie wariatora, długości pasków, problem? MTD B155 - Nie działa sprzęgło, ustawienie wariatora, długości pasków, problem?

0 3
  • #2 30 Sie 2017 22:26
    kacperos9371
    Poziom 12  

Będę wdzięczny za odpowiedź

0
  • #3 31 Sie 2017 09:56
    Stermotorzysta
    Poziom 12  

Wydaje mi się, że problem można rozwiązać przez wymianę obydwu pasków jazdy (to nie mogą być "zwykłe" paski klinowe, jak widać na zdjęciu) i regulację mechanizmu. Muszą to być paski "dwustronnie klinowe" bo te paski pracują dwiema stronami. Mam niższy model traktorka z napędem Transmatic w którym miałem identyczne problemy kiedy wytarły się obydwa paski jazdy. Najpierw można próbować ustawić długość cięgna widocznego na jednym ze zdjęć. To może na chwile pomóc, ale widać, że jeden z pasków (chyba jeszcze oryginalny) jest mocno wytarty, a drugi jest nieodpowiedniego typu (widać pęknięcia spowodowane "przeginaniem" w nieodpowiednia stronę) to skutkuje brakiem odpowiedniego naciągu pasków i poślizgiem. Paski spokojnie możesz kupić zamienniki na popularnym portalu aukcyjnym. Pasek napędu kosiarki może być "zwykły" jak tylko uda ci się taki dopasować.
    Oczywiście zakładamy, że wszystkie koła pasowe obracają się bez problemów itp.

Paski dobierzesz wg. tego katalogu:
    http://www.mtd-serwis.pl/Katalog/Traktorki/MTD/B-155/

Trochę dla nauki:
    https://www.youtube.com/watch?v=EVrFmb-Yeo0

0
  • #4 31 Sie 2017 20:45
    kacperos9371
    Poziom 12  

Witam.
    Serdecznie dziękuję za odpowiedź.
    Strona z częściami którą podałeś już oglądałem.
    Paski są ale nie widzę jaką mają mieć długość, nigdzie tego nie widzę.

0