Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

MTD B155 - Nie działa sprzęgło, ustawienie wariatora, długości pasków, problem?

kacperos9371 24 Jul 2017 14:17 14298 10
 • #1
  kacperos9371
  Level 13  
  Witam.
  Kupiłem używany traktorek Mtd model B155.
  Mam w nim ogromny problem ponieważ nie działa mi sprzęgło.
  Dokładnie mówiąc, by zatrzymać traktorek muszę puścić maksymalnie sprzęgło a następnie energicznie go wcisnąć, czynność ta umożliwia zatrzymanie traktorka choć nie zawsze, inaczej nie da się go zatrzymać.
  Gdy wcisnę sprzęgło normalnie, traktorek jedzie z małą prędkością i nie staje.
  Dodatkowo nie działają mi biegi z boku niema na nie reakcji.
  Nie wiem co jest przyczyną niedziałania sprzęgła, nie umiem rozszyfrować jakie powinny być długości pasków, bo gdzie popatrzę w internecie tam inna długość.
  I ostatnie pytanie czy są zamienniki pasków do kosiska? Wiem że powinien być 1880 a w rolniczym mają tylko 1845 lub 1900. Na tym pierwszym nie wyłącza kosiska, a na drugim pasek się ślizga. Paska o długości 1880 nie znalazłem.
  Proszę o odpowiedź na mój problem.
  Z góry dziękuję i pozdrawiam.  MTD B155 - Nie działa sprzęgło, ustawienie wariatora, długości pasków, problem?
  MTD B155 - Nie działa sprzęgło, ustawienie wariatora, długości pasków, problem? MTD B155 - Nie działa sprzęgło, ustawienie wariatora, długości pasków, problem? MTD B155 - Nie działa sprzęgło, ustawienie wariatora, długości pasków, problem? MTD B155 - Nie działa sprzęgło, ustawienie wariatora, długości pasków, problem? MTD B155 - Nie działa sprzęgło, ustawienie wariatora, długości pasków, problem? MTD B155 - Nie działa sprzęgło, ustawienie wariatora, długości pasków, problem? MTD B155 - Nie działa sprzęgło, ustawienie wariatora, długości pasków, problem? MTD B155 - Nie działa sprzęgło, ustawienie wariatora, długości pasków, problem? MTD B155 - Nie działa sprzęgło, ustawienie wariatora, długości pasków, problem?
 • #2
  kacperos9371
  Level 13  
  Będę wdzięczny za odpowiedź
 • #3
  Stermotorzysta
  Level 13  
  Wydaje mi się, że problem można rozwiązać przez wymianę obydwu pasków jazdy (to nie mogą być "zwykłe" paski klinowe, jak widać na zdjęciu) i regulację mechanizmu. Muszą to być paski "dwustronnie klinowe" bo te paski pracują dwiema stronami. Mam niższy model traktorka z napędem Transmatic w którym miałem identyczne problemy kiedy wytarły się obydwa paski jazdy. Najpierw można próbować ustawić długość cięgna widocznego na jednym ze zdjęć. To może na chwile pomóc, ale widać, że jeden z pasków (chyba jeszcze oryginalny) jest mocno wytarty, a drugi jest nieodpowiedniego typu (widać pęknięcia spowodowane "przeginaniem" w nieodpowiednia stronę) to skutkuje brakiem odpowiedniego naciągu pasków i poślizgiem. Paski spokojnie możesz kupić zamienniki na popularnym portalu aukcyjnym. Pasek napędu kosiarki może być "zwykły" jak tylko uda ci się taki dopasować.
  Oczywiście zakładamy, że wszystkie koła pasowe obracają się bez problemów itp.

  Paski dobierzesz wg. tego katalogu:
  http://www.mtd-serwis.pl/Katalog/Traktorki/MTD/B-155/

  Trochę dla nauki:
  https://www.youtube.com/watch?v=EVrFmb-Yeo0
 • #4
  kacperos9371
  Level 13  
  Witam.
  Serdecznie dziękuję za odpowiedź.
  Strona z częściami którą podałeś już oglądałem.
  Paski są ale nie widzę jaką mają mieć długość, nigdzie tego nie widzę.
 • #5
  BartekD04
  Level 11  
  Witam.
  Pacjent mtd b155
  Czy mialby ktos moze zdjecie takiej sprezynki co przychodzi przybdrazku zmiany kierunku jazdy. Wyskoczyla mi i nie wiem jak ja zalozyc. Z gory dziekuje za pomoc.
 • #6
  kacperos9371
  Level 13  
  Pokaż zdj o co Ci chodzi.
 • #8
  Szykbi
  Level 2  
  Witam po raz pierwszy na forum. Mam problem z kosiarką marki MTD Bolens 155/92a mianowicie po założeniu paska jazdy po przejechaniu 100/200 metrów pasek się pali i rozsypuje po 3 zakupionych nowych zrezygnowałem z dalszej pruby naprawy. Może ktoś posiada taki sam problem lub zdjęcie jak prawidłowo powinien być założony będę wdzięczny.
 • #9
  kacperos9371
  Level 13  
  BartekD04 wrote:
  takiej sprezynki

  Kurczę nie widzę jej u siebie
 • #10
  BartekD04
  Level 11  
  Patrząc na twoje zdjęcia to ten traktorek wygląda tak samo jak mój, ona prawdopodobnie przychodzi do tego drążka zmiany kierunków jazdy przód tyl, ale nie jestem w 100%pewien czy tam, No chyba że masz bez tego zrobione :D
 • #11
  kusior86
  Level 2  
  Szykbi wrote:
  Witam po raz pierwszy na forum. Mam problem z kosiarką marki MTD Bolens 155/92a mianowicie po założeniu paska jazdy po przejechaniu 100/200 metrów pasek się pali i rozsypuje po 3 zakupionych nowych zrezygnowałem z dalszej pruby naprawy. Może ktoś posiada taki sam problem lub zdjęcie jak prawidłowo powinien być założony będę wdzięczny.  Ja mam podobnie i też nie wiem od czego się tak dzieje :(