Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wyłącznik zmierzchowy jedna dioda .

24 Lip 2017 14:35 930 13
  • Poziom 5  
    Wyłącznik zmierzchowy jedna dioda . Witam, potrzebuje zrobić wyłącznik zmierzchowy , gdy jest jasno dioda ma się nie świecić. Gdy podpinam prąd do płytki stykowej dioda ciągle się świeci nie wiem w czym tkwi problem . Proszę o pomoc. Wyłącznik zmierzchowy jedna dioda . Wyłącznik zmierzchowy jedna dioda .
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 29  
    Napisz jakie masz napięcie na bazie tranzystora T2 gdy na fototranzystor pada światło, oraz gdy jest zaciemniony. Pamiętaj, że fototranzystory reagują nawet na niewielkie ilości światła.
  • Poziom 5  
    Nie mam jak sprawdzić napięcia , sprawdzałem w całkiem zaciemnionym pomieszczeniu i mocno oświetlonym nadal to samo dioda w obu przypadkach świeci cały czas.
  • Poziom 38  
    Witam,
    nie używam płytek stykowych, ale chyba coś pokręciłeś z połączeniami.
    Płytka stykowa ma chyba dwie szyny zasilania: niebieską i czerwoną wzdłuż płytki a połączenia są w poprzek płytki, więc raczej brakuje Ci jakichś połączeń.
    Sprawdź również w dokumentacji fototranzystora, czy nie zamieniłeś kolektora z emiterem.

Pozdrawiam
  • Poziom 5  
    krzysiek_krm napisał:
    Witam,
    nie używam płytek stykowych, ale chyba coś pokręciłeś z połączeniami.
    Płytka stykowa ma chyba dwie szyny zasilania: niebieską i czerwoną wzdłuż płytki a połączenia są w poprzek płytki, więc raczej brakuje Ci jakichś połączeń.
    Sprawdź również w dokumentacji fototranzystora, czy nie zamieniłeś kolektora z emiterem.

Pozdrawiam

Witam,
    Wydaje mi się ,że chyba w tym tkwi problem na rysunku to jest w inny sposób połączone ,a na płytce elemenety łączą się jedynie w środkowych szynach gdy są podpięte w jednej linii (kolumny) ,a pomiędzy resztą połączone są jedynie na szynie minusa (wiersz) .
  • Poziom 5  
    Zamieniłem diode z fototrazystorem i dioda się nie świeci nawet w ciemnym pomieszczeniu.
  • Poziom 38  
    patryk4748 napisał:
    Zamieniłem diode z fototrazystorem i dioda się nie świeci nawet w ciemnym pomieszczeniu.

Nie chodziło mi o zamianę tych dwóch elementów miejscami, ale o upewnienie się, że prawidłowo podłączyłeś fototranzystor, to znaczy, że nie jest w nim zamieniony kolektor z emiterem, to ma znaczenie.
  • Poziom 5  
    krzysiek_krm napisał:
    patryk4748 napisał:

Nie chodziło mi o zamianę tych dwóch elementów miejscami, ale o upewnienie się, że prawidłowo podłączyłeś fototranzystor, to znaczy, że nie jest w nim zamieniony kolektor z emiterem, to ma znaczenie.

Zamieniłem kolektor z emiterem dioda nie świeci .
  • Poziom 41  
    czareqpl napisał:
    Napisz jakie masz napięcie na bazie tranzystora T2
    patryk4748 napisał:
    Nie mam jak sprawdzić napięcia
    Kolego bierzesz się za uruchomienie układu z dziwnego schematu (brak wartości rezystorów) nie posiadając multimetru sądzisz ze uda się to Tobie uruchomić?. Patrząc na tą płytkie odnoszę wrażenie że LED + R4 jest połączony po między + a - Uz.
  • Poziom 18  
    Przecież tu wszystko jest połączone nie tak.
    Płytka stykowa ma w odwrotną stronę zestyki pomiędzy szynami zasilającymi, obwody nie są połączone (czujnika, wzmacniacza i wykonawczy) a fototranzystor jest zwarty.
    Niech wykonawca zapozna się z układem styków na płytce stykowej, dopiero potem coś łączy
    Pozdrawiam
    Eurogenio
  • Poziom 5  
    Mógłby ktoś w jakiś sposób narysować/pokazać jak ma być podłączony ten układ ?
  • Poziom 29  
    patryk4748 napisał:
    Mógłby ktoś w jakiś sposób narysować/pokazać jak ma być podłączony ten układ ?

Ma być połączony tak jak na schemacie biorąc po uwagę rozkład połączeń z postu wyżej.
    Jak nie wiesz jak to weź lutownice w rękę i polutuj te elementy.