Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Agregat GEKO 2801 - Czy nadaje się do awaryjnego zasilania sprzętu medycznego?

24 Lip 2017 15:35 3066 8
  • Poziom 7  
    Witam. Pytanie jak w temacie. Producent chwali się, że jego "asynchroniczny generator posiada współczynnik zakłóceń równy 2% gdzie inne urządzenia mają nawet 15%". Czy urządzenie nada się do awaryjnego zasilenia respiratora czy podobnego sprzętu medycznego lub czułej elektroniki? Można przyjąć że agregat posiada stabilne napięcie?
  • Poziom 30  
    Ja bym nie ryzykował, ze znanych mi seria EM Hondy. Niewiele drożej (w grę wchodzi ludzkie życie), a napewno nie uszkodzi aparatury.
  • Poziom 13  
    Jeżeli to jest agregat asynchroniczny ze wzbudzeniem kondensatorowym to raczej odpada takie zastosowanie bo będzie bardzo duża zmienność napięcia wyjściowego w zależności od stopnia obciążenia i prędkości obrotowej silnika czego elektronika nie . Jaka jest moc obciążenia ? Jeżeli nie jest duża to proponowałbym bym agregat inwetorowy , czyli taki z wbudowanym falownikiem w takim przypadku elektronika reguluje obroty silnika spalinowego co daje oszczędność paliwa . Bo w przypadku agregatu z generatorem synchronicznym silnik musi utrzymywać te 3000 obr aby zachować na wyjściu częstotliwość 50 Hz.
  • Poziom 30  
    Masz jak byk co można nim zasilać, niema słowa o aparaturze medycznej.
  • Poziom 16  
    Ludzie listy piszą i piszą głupoty! Agregaty Geko i Eisemann to jedno i to samo. Chinole którzy wypuścili ten szajs z elektronarzędziami pod tą nazwą bezprawnie "użyczyli" sobie nazwy znakomitej niemieckiej firmy. Poczytajcie sobie na temat agregatów Eisemana. Produkowali agregaty dla Wermachtu a po wojnie dla Bundeswehry i NATO. Dopiero niedawno produkują dla ludności. Firma GM GmBH znajduje się w Niemczech i tam produkuje swoje znakomite generatory wyposażając je w bardzo dobre silniki ( Mitsubishi lub B&S serii 950). Nie wiem jak to Niemcy zrobili (patenty), ale parametry prądu są znakomite. Co prawda przy max obciążeniu napięcie spada do 210V ale częstotliwość jest sztywna a kształt sinusoidy wzorcowy w pełnym zakresie, nie ma żadnych pików ani skoków napięcia w górę po wyłączeniu jakiegoś dużego odbiornika. Zanim go kupiłem to go sprawdziłem moim scopometrem. Jako jedyny zgodził się na to przed zakupem gościu z Katowic, który nimi handluje. Wszyscy inni z innych firm konkurencyjnych się na mnie wypinali, najpierw kup a potem sobie sprawdzaj i testuj. Agregat nie sieje żadnych zakłóceń, obraz w TV jest idealny a przy innych agregatach miałem poziome pasy, radio gra a nie buczy. Agregaty te są na wyposażeniu wozów ratowniczych własnie dlatego, że mają bardzo dobrą jakość prądu i nie sieją zakłóceń co przy akcji ma znaczenie ze względu na łączność radiową. Kolego znalazłeś jednego niedbałego sprzedawcę i się zasugerowałeś jego pobieżnym opisem.W miarę dobre opisy daje KlimaSklep. Z agregatami inwerterowymi też trzeba uważać bo można się nadziać na takiego Stanleya SiG 3000, który produkuje piękne prostokąty nawet na biegu jałowym. Można iść w Kipora ale oni nie długo zrównają się cenowo z Hondą. Wygoogluj sobie Eisemann 2801 i znajdziesz sporo informacji o tych agregatach m.in. filmik na YT ze szkolenia naszych przedstawicieli u Eisemana i zwróć uwagę jakie uzwojenia są montowane w tych agregatach (w szkle i oplocie). Kolego @Kortyleski co to znaczy porządna przetwornica podłączona do samochodu. Jak sobie wyobrażasz pociągnąć 2,5 kW z akumulatora zasilanego samochodowym alternatorem, który z reguły nie przekracza 1,5 kW. Policz sobie prąd po stronie 12 V bo mnie to wychodzi ok.208 A, czyli dobre przewody spawalnicze do jej zasilania. A czy wiesz ile kosztuje taka przetwornica z czystym sinusem, który i tak nigdy nie jest czysty tylko aproksymowany bardziej lub mniej udanie. Autor tematu nie napisał jaka mu potrzebna moc ani charakter odbiorników. A to jest bardzo istotne. Ja nie znam budowy sprzętu medycznego i jego potrzeb prądowych. Czy będą jakieś duże prądy rozruchowe, skokowe duże obciążenia itp. Wspomniana Honda EM to doskonały agregat, ale ta cena za taką moc!!! Kolega @Płetwa napisał, że za niewiele większe pieniądze. Chyba się zasugerował cenami nic nie wartych chińskich podróbek z Alledrogo lub OLX-a. Ja Eisemana kupiłem w tym roku za 2800zł (ale długo i cierpliwie szukałem) a z tego co pamiętam to EM ok. 5 tys. Jak ktoś chce kupić Hondę to trzeba wejść na ich stronę i obejrzeć zdjęcia oryginalnych produktów a obok porównawczo zdjęcia podróbek przez nich wychwyconych w internecie na portalach aukcyjnych.
  • Poziom 43  
    mazgod napisał:
    Czy urządzenie nada się do awaryjnego zasilenia respiratora czy podobnego sprzętu medycznego lub czułej elektroniki? Można przyjąć że agregat posiada stabilne napięcie?
    O jakiej mocy ? Na Gulsona ! Pojedynczego aparatu czy całego szpitala? :D . Bo to jest podstawa. Jeżeli to są to moce w zakresie kilkuset watów, to coś polecę Koledze na priv. Bo zaczyna się dyskusja o kilkukilowatowym generatorze, przy braku danych.
  • Poziom 16  
    No właśnie. Ludzie zadają pytania bez sensu. Nie określają charakteru odbioru, jego mocy i prądów rozruchowych a ty człowieku mu doradź. Domyślaj się i wróż z fusów. Tak się nie da.