Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Agregat GEKO 2801 - Czy nadaje się do awaryjnego zasilania sprzętu medycznego?

mazgod 24 Lip 2017 15:35 2724 8
  • #1 24 Lip 2017 15:35
    mazgod
    Poziom 6  

Witam. Pytanie jak w temacie. Producent chwali się, że jego "asynchroniczny generator posiada współczynnik zakłóceń równy 2% gdzie inne urządzenia mają nawet 15%". Czy urządzenie nada się do awaryjnego zasilenia respiratora czy podobnego sprzętu medycznego lub czułej elektroniki? Można przyjąć że agregat posiada stabilne napięcie?

0 8
  • Sklep HeluKabel
  • #2 24 Lip 2017 16:04
    płetwa
    Poziom 29  

Ja bym nie ryzykował, ze znanych mi seria EM Hondy. Niewiele drożej (w grę wchodzi ludzkie życie), a napewno nie uszkodzi aparatury.

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 24 Lip 2017 16:13
    wodzu12240
    Poziom 12  

Jeżeli to jest agregat asynchroniczny ze wzbudzeniem kondensatorowym to raczej odpada takie zastosowanie bo będzie bardzo duża zmienność napięcia wyjściowego w zależności od stopnia obciążenia i prędkości obrotowej silnika czego elektronika nie . Jaka jest moc obciążenia ? Jeżeli nie jest duża to proponowałbym bym agregat inwetorowy , czyli taki z wbudowanym falownikiem w takim przypadku elektronika reguluje obroty silnika spalinowego co daje oszczędność paliwa . Bo w przypadku agregatu z generatorem synchronicznym silnik musi utrzymywać te 3000 obr aby zachować na wyjściu częstotliwość 50 Hz.

0
  • #5 24 Lip 2017 16:38
    płetwa
    Poziom 29  

Masz jak byk co można nim zasilać, niema słowa o aparaturze medycznej.

0
  • #6 24 Lip 2017 17:03
    kortyleski
    Poziom 41  

Geko to firma krzak. Typowy chinol. Raz że to awaryjne, dwa że niepewne. Już lepiej mieć solidną przetwornicę zapiętą do samochodu odpalonego na wolnych obrotach. Albo agregat ale markowy

1
  • #7 13 Gru 2017 04:00
    tadgra
    Poziom 16  

Ludzie listy piszą i piszą głupoty! Agregaty Geko i Eisemann to jedno i to samo. Chinole którzy wypuścili ten szajs z elektronarzędziami pod tą nazwą bezprawnie "użyczyli" sobie nazwy znakomitej niemieckiej firmy. Poczytajcie sobie na temat agregatów Eisemana. Produkowali agregaty dla Wermachtu a po wojnie dla Bundeswehry i NATO. Dopiero niedawno produkują dla ludności. Firma GM GmBH znajduje się w Niemczech i tam produkuje swoje znakomite generatory wyposażając je w bardzo dobre silniki ( Mitsubishi lub B&S serii 950). Nie wiem jak to Niemcy zrobili (patenty), ale parametry prądu są znakomite. Co prawda przy max obciążeniu napięcie spada do 210V ale częstotliwość jest sztywna a kształt sinusoidy wzorcowy w pełnym zakresie, nie ma żadnych pików ani skoków napięcia w górę po wyłączeniu jakiegoś dużego odbiornika. Zanim go kupiłem to go sprawdziłem moim scopometrem. Jako jedyny zgodził się na to przed zakupem gościu z Katowic, który nimi handluje. Wszyscy inni z innych firm konkurencyjnych się na mnie wypinali, najpierw kup a potem sobie sprawdzaj i testuj. Agregat nie sieje żadnych zakłóceń, obraz w TV jest idealny a przy innych agregatach miałem poziome pasy, radio gra a nie buczy. Agregaty te są na wyposażeniu wozów ratowniczych własnie dlatego, że mają bardzo dobrą jakość prądu i nie sieją zakłóceń co przy akcji ma znaczenie ze względu na łączność radiową. Kolego znalazłeś jednego niedbałego sprzedawcę i się zasugerowałeś jego pobieżnym opisem.W miarę dobre opisy daje KlimaSklep. Z agregatami inwerterowymi też trzeba uważać bo można się nadziać na takiego Stanleya SiG 3000, który produkuje piękne prostokąty nawet na biegu jałowym. Można iść w Kipora ale oni nie długo zrównają się cenowo z Hondą. Wygoogluj sobie Eisemann 2801 i znajdziesz sporo informacji o tych agregatach m.in. filmik na YT ze szkolenia naszych przedstawicieli u Eisemana i zwróć uwagę jakie uzwojenia są montowane w tych agregatach (w szkle i oplocie). Kolego @Kortyleski co to znaczy porządna przetwornica podłączona do samochodu. Jak sobie wyobrażasz pociągnąć 2,5 kW z akumulatora zasilanego samochodowym alternatorem, który z reguły nie przekracza 1,5 kW. Policz sobie prąd po stronie 12 V bo mnie to wychodzi ok.208 A, czyli dobre przewody spawalnicze do jej zasilania. A czy wiesz ile kosztuje taka przetwornica z czystym sinusem, który i tak nigdy nie jest czysty tylko aproksymowany bardziej lub mniej udanie. Autor tematu nie napisał jaka mu potrzebna moc ani charakter odbiorników. A to jest bardzo istotne. Ja nie znam budowy sprzętu medycznego i jego potrzeb prądowych. Czy będą jakieś duże prądy rozruchowe, skokowe duże obciążenia itp. Wspomniana Honda EM to doskonały agregat, ale ta cena za taką moc!!! Kolega @Płetwa napisał, że za niewiele większe pieniądze. Chyba się zasugerował cenami nic nie wartych chińskich podróbek z Alledrogo lub OLX-a. Ja Eisemana kupiłem w tym roku za 2800zł (ale długo i cierpliwie szukałem) a z tego co pamiętam to EM ok. 5 tys. Jak ktoś chce kupić Hondę to trzeba wejść na ich stronę i obejrzeć zdjęcia oryginalnych produktów a obok porównawczo zdjęcia podróbek przez nich wychwyconych w internecie na portalach aukcyjnych.

0
  • #8 13 Gru 2017 04:51
    Krzysztof Kamienski
    Poziom 42  

mazgod napisał:
    Czy urządzenie nada się do awaryjnego zasilenia respiratora czy podobnego sprzętu medycznego lub czułej elektroniki? Można przyjąć że agregat posiada stabilne napięcie?
    O jakiej mocy ? Na Gulsona ! Pojedynczego aparatu czy całego szpitala? :D . Bo to jest podstawa. Jeżeli to są to moce w zakresie kilkuset watów, to coś polecę Koledze na priv. Bo zaczyna się dyskusja o kilkukilowatowym generatorze, przy braku danych.

0
  • #9 13 Gru 2017 05:23
    tadgra
    Poziom 16  

No właśnie. Ludzie zadają pytania bez sensu. Nie określają charakteru odbioru, jego mocy i prądów rozruchowych a ty człowieku mu doradź. Domyślaj się i wróż z fusów. Tak się nie da.

0