Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zakrzywiony tv 65 cali, żywe i ładne kolory

jowyma 31 Sie 2017 21:07 2010 39
 • Pomocny post
  #31
  Pablo1964
  Moderator
  jowyma napisał:
  Czyli kupno telewizora poekspozycyjnego OLED nie jest jakimś ryzykiem jeżeli ma gwarancję 2 lata producenta. To jest zakup na 20 lat.

  Byłbym bardzo ostrożny. Wszyscy producenci projektują dziś sprzęt na 5 lat bezawaryjnej pracy. Później naprawa z reguły jest nieopłacalna. Radzę uwzględnić to w kalkulacji zakupu.
 • #33
  jowyma
  Poziom 22  
  W takim razie kupię jednak ten tańszy telewizor i starszą technologię. Na 13 tys zł mnie nie stać, ponadto w opiniach do telewizora OLED pojawiły się ostrzeżenia, że po kilku miesiącach na matrycy pozostają jakieś odbarwienia i że ta technologia zostanie dopracowana dopiero za kilka lat. Ponadto, jeżeli teraz telewizory są tak projektowane, aby wytrzymały 5 lat, to nie stać mnie na takie zakupy co 5 lat.
  Problem z PUS657601 jest tylko taki, że nie ma go w sklepach, które od razu oferują montaż. Jest jeden powystawowy w Madia Markt ale 1000 zł drożej od innych sklepów. Pozostaje wynająć osobno firmę, żeby mi się to cudo nie uszkodziło przy montażu.
 • Pomocny post
  #34
  Ludwik XVI
  Moderator RTV Co kupić
  Bez żadnego problemu powiesisz TV we 2 osoby.
  Ale oczywiście jeśli nie czujesz się mocno w pracach ręcznych to lepiej zlecić to komus kto to potrafi.
 • #35
  jowyma
  Poziom 22  
  Ostatecznie kupiliśmy 65PUS7601. Decydującym czynnikiem były opinie o telewizorze OLED, że technologia jest jeszcze niedopracowana, po kilku miesiącach pozostają odbite elementy obrazu (użytkownik pisał o paskach z kursami walut, że je wyświetlał godzinę dziennie i po kilku miesiącach pozostały już jakieś ślady po nich na wyświetlaczu).
  Teraz mam prośbę, czy możecie mi doradzić dobry (czytaj - bezpieczny i niezawodny) wieszak ścienny do tego telewizora. Komputronik mi polecił ten:
  https://www.komputronik.pl/product/376172/meliconi-slim-style-400sdrp-kartongips.html
  Ale mam wątpliwości - czy cena nie jest trochę wysoka?
 • #36
  Ludwik XVI
  Moderator RTV Co kupić
  PUS7601 to dobry LCD ze strefowym wygaszaniem. To był jeden z moich ulubionych modeli z 2016 roku z gamy Philipsa..

  Co do wieszaka to 760 pln to przesada. Kup jakis za połowe tej kwoty, w zupełności wystarczy.
 • #38
  Ludwik XVI
  Moderator RTV Co kupić
  Szczerze to ja się zawsze kieruję tylko nośnością wieszaka (dopasowuje do TV).
  Chyba nigdy nie kupiłem droższego niż 400 PLN, choć też nie miałem potrzeby mieć z dużą regulacją. Jestem zwolennikiem prostych.
 • #39
  jowyma
  Poziom 22  
  Jeżeli prosty wieszak kosztuje 400 zł to chyba zacisnę zęby i kupię ten uchwyt Meliconi za 649 zł. Telewizor jest na prezent i solenizantka wyraźnie zaznaczyła, że ma być na wieszaku pozwalającym obracać telewizor w 2 płaszczyznach - na prawo i lewo oraz w górę i w dół. Dziękuję za pomoc.
 • #40
  jowyma
  Poziom 22  
  Przywieźli telewizor. Jakby ta wiedza komuś się miała przydać, to nie wolno wyrzucać ogromnego pudła transportowego. Trzeba je trzymać przez cały okres gwarancji. Pudło jest bardzo duże, 170 wysokość, długość znacznie więcej, do tego dochodzi styropian i blokady. Pudło się zdejmuje w ten sposób, że się zwalnia blokady, podnosi pudło, na podłodze zostaje dolna część pudła z telewizorem, który już jest łatwo wyjąć.
  Przy wyjmowaniu nie można dotykać ekranu, wolno trzymać wyłącznie za ramkę. Telewizor waży ponad 25 kg.
  Dziękuję wszystkim za pomoc.

  A co do wieszaka, to monterzy kręcili nosem. Faktycznie, telewizor drga na nim. Czyli nie dość, że drogi, to cóż.... Są lepsze. Polecili mi na przyszłość używać wieszaków z firmy Dipol. Nie dość, że są tańsze, to jeszcze nic się nie gibie.
  http://www.dipol.com.pl/uchwyt_scienny_obrotowy_pochylny_signal_lpa19-464x_37_-70__E93169.htm