Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polo 6N/Golf IV - Zmiana kodowania licznika.

25 Lip 2017 11:54 1173 4
  • Poziom 29  
    Witam. Licznik w Polo dogorywał, więc wymieniłem go na licznik z golfa IV. Przekłamuje on o 7km/h przy 50 i chce zmienić kodowanie. W Vag-Com zmieniam kodowanie, zapisuje, a i tak zostaje stare. W Polskim Vagu nie mogę zapisać kodowania bo wyskakuje że parametr niedozwolony, lub wartość nie właścia. VAG Kommander odczytuje eeprom, ale nie wiem jak go edytować. Jak zmienić kodowanie? Licznik który źle wskazuje nie sprawia dobrego wrażenia.

Mam taki interfejs z schematu elektrody: Link
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    Cześć.
    Prawdopodobnie musisz ustawić w kanale dopasowań przelicznik dla prędkościomierza lub rozmiar kół.
    Podaj dokładnie nr katalogowy licznika albo z jakiego auta pochodzi.
  • Poziom 29  
    Liczniki z golfa 4, 1J0 919 860 MMO. Kodowanie mam 00141, a dla polo ponoć ma być 00143, tylko takiego nie chce przyjąć.
    Dziwne jest to że jak zmieniłem przebieg w Vag Komanderze (Nowy licznik miał równo o 9980km więcej przebiegu), to na liczniku została stara wartość, a program zaczął odczytywać nową.
  • Specjalista grupy V.A.G.
    Te auta maja inne przełożenia i raczej to nie zadziała.
    Ostatnia cyfra w Golfie to liczba impulsów/km.
    Możliwe opcje to: 1, 2, 3, 4.
    Dla Polo z licznikiem bez CAN powinno być tylko 1 dla ostatniej cyfry.
    Twoj program najwyraźniej nie obsługuje tego licznika.
    Raczej pozostaje Ci zabawa ze wsadem licznika. Znalezienie części odpowiedzialnej za wychylenie prędkościomierza i jej edycja.
    W VW zazwyczaj liczniki pokazują 5km/godz wiecej niż prędkość rzeczywista.
    Moze warto przejechać trasą gdzie są rozstawione słupki co 100m i policzyć no 50 słupków i zobaczyć czy wskaźnik przejechanej drogi pokazał 5km.
  • Poziom 29  
    Prędkość sprawdzana z telefonem GPS i licznik zaniża. Gdyby lekko zawyżał nie było by problemu. Czytałem że możliwe opcje to 1 2 3 4 i ktoś pisał że najbliższe jest 3.