Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

55" tv do 3500zł prosze o odpowiedz

25 Lip 2017 15:29 2562 42
  • Poziom 5  
    witam mam pytanie gdyż chce kupić tv do 3500zł i już od chodzenia po sklepach i czytania na forach jak również opinii sprzedawców stwierdziłem ze nie mam pojęcia jaki tv i że nic o nich nie wiem . Im więcej się dowiaduje na temat tv to mam mniejszą ochotę jego kupienia, bo taki ma taką matryce tu to tam to ehhhhh.... masakra. A więc tv będzie przeznaczony ogólnie do filmów i bajek dla dzieci, przeważnie wykorzystana zwykła antena, usb i internet. Preferował bym 55 calowy model na dzień dzisiejszy dużo sprzedawców oferowało mi lg 55uh6507 a sam się zastanawiałem nad samsungiem 6400 którego mi odradzali, proszę bardzo o pomoc w wyborze albo doradzeniu tv głównie by mi zależało na dobrym obrazie dźwięk niekoniecznie musi być dobry.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 20m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2-4
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? stać
    6. Jak słońce świeci w pokoju? z lewej strony tv
    7. Jaki masz obecnie telewizor? samsunga 5200 w którym sie popsuła matryca
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? 4K, HDR
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? 4K i zwykła antena
    10 .Jakie urządzenia? laptop, usb
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor?6-10
    12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? nie
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? pewno tak
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? raczej nie
    16. Preferencje co do marki? Sony, Panasonic, Samsung, lg
    17. Preferencje co do wielkości? 55'
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? psucie sie ich zaraz po gwarancji
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorami
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 3500
    21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? 4-5 lat
    22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? mało ale jednak
  • sprzedawca - konsultant
    Do opisanych potrzeb wystarczy
    TCL 55P60 za 2799 zl,
    Panasonic 50EX703 3599 zl ,
    TCL 55C70 za 3399 zl,
    Philips 55PUS6561 za 3599 zl - 100Hz
  • Poziom 28  
    Philips6561 okej, ale nowe modele z 2017 roku również powinieneś znaleźć w tym budżecie. Sprawdź w sieciówkach, albo przez neta.
  • Moderator RTV Co kupić
    Miałes matrycę VA,mwiec na IPS sie nie przesiadaj bo wieczorem przy oglądaniu filmów mozesz doznac szoku ;)
    Czarny bedzie swiecil szaroscia...

Moze Panasonic EX600 lub lepszy EX700 ?
    Choc model KU6400 od Samsunga tez jest ok.
    Moze znajdziesz jezszcze LG 58UH635V ? Bardzo dobry model od LG na 2016 rok. Jedyny tani i dobry na VA od LG w ostatnim czasie.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3344287-30.html - ludzie potwierdzają jakość Philipsa - bo kupili i mają.
    Moderowany przez arko100:

Link do opinii o innym modelu!
    3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji. Wprowadzają w błąd, czy nie rozwiązują problemu użytkownika.

• Poziom 5  
    Czytałem ze Philips 55PUS6561 ma matryce IPS, a o TCL wogóle nigdy nie słyszałem i tych podanych modeli, nawet w sklepie nie znalazłem i dużo jeszcze sprzedawców narzeka na tv z androidem bo się niby wieszają
  • Moderator RTV Co kupić
    Bardzo fajne porównanie zamieścił ostatnio Tadeusz Chmielewski przy okazji testu EX780.
    VA vs IPS - telewizory z wyzszej półki za ponad 6k pln za 55 cali. 120 Hz.
    Panasonic (VA) vs LG (IPS)

55" tv do 3500zł prosze o odpowiedz 55" tv do 3500zł prosze o odpowiedz

Źródło testu: http://www.tvtest.pl/panasonic-tx-58ex780-test/
  • Poziom 5  
    No to teraz już wiem żeby się nastawić na matryce VA
  • Poziom 10  
    Myślę, że te drugie zdjęcie w tym samym artykule jeszcze bardziej oddaje tragedię IPSa nocą. :P
    http://www.tvtest.pl/wp-content/uploads/Panasonic-58EX780-kontra-LG-55SJ810-08.jpg

Mam monitor na IPS, bo jest używany i tak przy oświetleniu, ale do filmów po kontakcie z VA na IPS bym nigdy nie przeszedł.

Na HDTVPolska też masz porównanie chociaż dosyć stare bo z 2014 r.:
    https://hdtvpolska.com/forum/topic/33783-ips-...-jak-wybra%C4%87-odpowiedni%C4%85-dla-siebie/

rtings plansza z krzyżem (modele na 2016 r., Samsung z serii KS oraz Sony XD85):
    http://www.rtings.com/tv/learn/ips-led-vs-va-lcd
  • Poziom 5  
    Ok no to może jakaś podpowiedź, który tv miałby obraz żyleta? Nawet w granicy do 4 tysięcy.
    W klasie 4 Tyś zł:
    - TCL 55C70 za 3599 zł
    - Philips 55PUS7101 za 4199 zł
    - Panasonic 58EX703
  • Moderator RTV Co kupić
    molin19833 napisał:
    ok no to może jaka podpowiedz który tv miałby obraz żyleta nawet w granicy do 4 tysięcy

Ja sugeruje 3 modele:
    Panasonic seria EX700 (tutaj w budzecie jest max 50 cali)
    Samsung 55KU6400 lub najwiekszy i na dobrej matrycy VA LG 58UH635V za niecałe 3,5k pln.

Matryc IPS do wieczornego/nocnego oglądania filmów nie polecam. Zresztą efekty przedstawiłem w post #7.
  • Poziom 5  
    Ten LG 58UH635V wygląda bardzo zadowalająco, matryca VA i ponoć 100Hz, tylko że już widzę problem z kupieniem go w sklepie, chyba tylko jedynie online.
    Brałbym jednak i 4K i 100hz
  • Poziom 5  
    Na francuskiej stronie pisali, że ma 100 hz ten lg 58UH635V. Znaleźć informacje o tym tv na polskich stronach to porażka

http://www.lg.com/pl/telewizory/lg-58UH635V tutaj piszą o 100 hz i panelu IPS, chociaż ma MVA dlatego jest dobra czerń i szeroki kąt widzenia
  • Poziom 10  
    molin19833 napisał:
    Na francuskiej stronie pisali, że ma 100 hz ten lg 58UH635V. Znaleźć informacje o tym tv na polskich stronach to porażka

http://www.lg.com/pl/telewizory/lg-58UH635V tutaj piszą o 100 hz i panelu IPS, chociaż ma MVA dlatego jest dobra czerń i szeroki kąt widzenia

Nie ma się co stroną LG sugerować. Oni to podają nawet, że LG UH950V ma 200Hz natywne..
    http://www.lg.com/pl/telewizory/lg-55UH950V
  • Moderator RTV Co kupić
    molin19833 napisał:

W połowie 2016 sprawdzałem i ten model miał matryce Innoluxa VA 60Hz - tak wynikało ze sprawdzenia oznaczeń matrycy i informacji od Innoluxa.
    Oczywiście producent zawsze moze zmienic model matrycy w trakcie produkcji...
  • Poziom 5  
    To opłaca się brać tego lg czy nie ? Ogólnie bardzo trudno znaleźć go w sklepie. Może jakaś alternatywa co do niego, bo 58 cali i matryca VA w takiej cenie to bardzo kusi a 60 hz i tak ma dużo telewizorów. Z matrycą IPM i 120 hz w tej cenie to philips. Więc co lepiej? Lepsza matryca czy odświeżanie?
  • Pomocny post
    Moderator RTV Co kupić
    molin19833 napisał:
    Z matrycą IPM i 120 hz w tej cenie to philips. Więc co lepiej? Lepsza matryca czy odświeżanie?

Philips 6561 to pomyłka w tej cenie. Moim zdaniem bardzo słaby telewizor. Ma matryce 120Hz ale system upłynniania ruchu PNM jest bardzo słaby.
    Miałem ten TV i sprzedałem.

Gdybym miał wybierać z tych 2 modeli to zdecydowanie wolałbym 58UH635V - z pełnąświadomością, że to 60Hz.
  • Poziom 5  
    No to bardzo dobrze, więc w takim wypadku ostatnie już pytanie i możemy zamykać ten temat. Szukać LG 58UH635V na chama w sklepach (a będzie ciężko) czy bez trudu zamówić sobie Panasonic TX-50EX700E. Poproszę jeszcze o uzasadnienie odpowiedzi.
  • Moderator RTV Co kupić
    molin19833 napisał:
    Szukać LG 58UH635V na chama w sklepach (a będzie ciężko) czy bez trudu zamówić sobie Panasonic TX-50EX700E.

Ja bym raczej szukał LG 58UH635V - wieksza przekatna i to o 8 cali da lepsze wrazenia w oglądaniu.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3344287-30.html - tu masz tych co są bardzo zadowoleni z Philipsa i takich jest necie tysiące. I masz i 4K i 100Hz i HDR i VP 9

Moderowany przez arko100:

Link do opinii o innym modelu!
    3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji. Wprowadzają w błąd, czy nie rozwiązują problemu użytkownika.
    3.1.12. Nie wysyłaj wielu jednakowych tematów na forum. (post #5)

• Poziom 28  
    4K, HDR, ambilight i 100 Hz - nie wiem czy coś lepszego znajdziesz.
  • Poziom 28  
    Ale, tu nie ma się nad czym zastanawiać. Każdy wie swoje :)
  • Poziom 5  
    No to postanowione, będę szukać w sklepach LG 58UH635V, lecz jeśli już tego modelu nie znajdę to co wtedy? Może Panasonic TX-50EX700E, co o nim sądzicie?
  • Pomocny post
    Moderator RTV Co kupić
    molin19833 napisał:
    Może Panasonic TX-50EX700E, co o nim sądzicie?

Tez bardzo dobry model, tez na matrycy VA od Innoluxa ale rewizja o rok młodsza.
    Bardzo dobry model z matryca 60Hz - sprawnie działa system upłynniający obraz.
    Tyle, że to 8 cali mniej :(

ps jest sporo recenzji tego modelu np. na HDTV Polska czy Benchmark