Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kabel do podłączenia telewizora z amplitunerem

fraksipon 25 Lip 2017 17:19 411 3
  • #1 25 Lip 2017 17:19
    fraksipon
    Poziom 14  

Jestem przed kupnem telewizora oraz amplitunera i głośników. Głośniki będę miał dwa.
    Nie potrafię powiedzieć na obecną chwilę jaki to będzie model amplitunera oraz telewizora.
    Chciałbym mieć dźwięk w telewizorze, a po włączeniu amplitunera aby automatycznie głos przechodził przez kolumny.

Czy takie rozwiązanie jest możliwe i jakimi portami audio oraz kablami przesyłać dzwięk?

0 3
  • #2 25 Lip 2017 17:32
    mariuszp19
    Poziom 31  

Tak jest to możliwe. Lecz dopóki nie będziemy znali modelu TV i amplitunera, nie będziemy mogli podać Ci informacji odnośnie sposobu połączenia tych urządzeń.

0
  • #3 01 Lis 2017 11:05
    fraksipon
    Poziom 14  

Kupiłem tv z takimi portami.
    Kabel do podłączenia telewizora z amplitunerem
    Chciałbym do niego kupić amplituner albo wzmacniacz nie wiem jeszcze jaki model., najlepiej coś używanego. Do telewizora mam podpięty moduł ci którym odbieram sygnał cyfrowy z kablówki.

Jak wygląda schemat podłączenia takiego tv do amplitunera/wzmacniacza. W telewizorze widzę wyjście optyczne, które podłączam do amplitunera. Wtedy jak włączam tv to co się dzieje z dźwiękiem idzie on przez tv, amplituner, czy tu i tu naraz?

Jaką rolę pełni hdmi w amplitunerach? Do tej pory podłączałem takim portem obraz i dźwięk. Czy z telewizora można wysłać dźwięk na amplituner kablem hdmi zamiast tym portem trapezowym/optycznym?

Większość używanych wzmacniaczy czy amplitunera nie ma takiego portu optycznego/trapez, za to mają kilka portów hdmi.
    Proszę o wsparcie.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo