Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bosch SGV45M23EP/75 - Spalona płyta modułu, zmywarka bez oznak życia

Kayu 25 Lip 2017 19:51 678 6
  • #1 25 Lip 2017 19:51
    Kayu
    Poziom 2  

Dzień dobry

Zmywarka włączona na program auto jak zwykle, w trakcie działania programu prawdopodobnie skończyła się woda w kranie (były jakieś prace wodociągowe w okolicy).
    Efekty - wywalony bezpiecznik od gniazda zmywarki w mieszkaniu oraz główny bezpiecznik przed licznikiem w szachcie.
    Zmywarka nie daje oznak życia, 230 V dochodzi do głównego włącznika.
    Wyciągnąłem moduł - oberwał porządnie:
    Bosch SGV45M23EP/75 - Spalona płyta modułu, zmywarka bez oznak życia Bosch SGV45M23EP/75 - Spalona płyta modułu, zmywarka bez oznak życia Bosch SGV45M23EP/75 - Spalona płyta modułu, zmywarka bez oznak życia Bosch SGV45M23EP/75 - Spalona płyta modułu, zmywarka bez oznak życia Bosch SGV45M23EP/75 - Spalona płyta modułu, zmywarka bez oznak życia

Dziura w procesorze i w jednym z mniejszych elementów, okopcony przekaźnik, odparowany styk do jednej z kostek (3pin).
    Czy mam wierzyć serwisowi, który po konsultacji telefonicznej powiedział że do 200 zł da się to naprawić?

Czy ten odparowany styk to od złącza grzałki? Jeśli tak, to czy można przyjąć, że grzałka jest również uszkodzona?
    Zmywarka z 2006 roku, do tej pory bezawaryjna.

Z góry dziękuję za podpowiedzi

0 6
  • #2 25 Lip 2017 20:16
    kajron
    Poziom 29  

Moim zdaniem inwestowanie w naprawę 11 letniego sprzętu mija się z celem. Zastanawiające jest, że nie zadziałały zabezpieczenia związane z ciśnieniem wody i dlaczego wyleciało główne zabezpieczenie skoro wyleciało zabezpieczenie gniazda zmywarki.

0
  • #3 25 Lip 2017 20:56
    Kayu
    Poziom 2  

A ten model zmywarki posiada jakieś zabezpieczenia odnośnie braku/spadku ciśnienia wody ?

0
  • #4 25 Lip 2017 21:12
    djlukas
    Poziom 27  

Kolego mi ostatnio niby padła 10cio letnia zmywarka, nie odpompowała wody. Kupiłem nową bo niechciało mi się jej naprawiać. Z ciekawości rozebrałem bo nie dawała mi spokoju i się okazało, że drucik przyblokował popmpkę. Wyciągnąłem i chula. Jednak nowa w porównaniu ze starą to przepaść jeżeli chodzi o umyte naczynia. W starej na pewno są już zużyte elementy i nie mają takiej wydajności.

Moja rada taka kup nową a bedziesz zadowolony.

0
  • #5 26 Lip 2017 10:50
    Kayu
    Poziom 2  

Powtórzę pytanie - może ktoś będzie uprzejmy odpowiedzieć - ten odparowany styk (widoczny na 1 i 2 zdjęciu) to jest od złącza grzałki czy aquastopu ?

0
  • #6 26 Lip 2017 11:26
    zhudomel
    Specjalista AGD

Kayu napisał:
    Czy ten odparowany styk to od złącza grzałki?
    Czy to taki duży problem sprawdzić po przewodach co tam jest podłączone?
    Kayu napisał:
    Dziura w procesorze i w jednym z mniejszych elementów
    Czyli jest jeszcze uszkodzone coś poza modułem (elektrozawór?).

0
  • #7 26 Lip 2017 12:37
    Kayu
    Poziom 2  

zhudomel napisał:
    Kayu napisał:
    Czy ten odparowany styk to od złącza grzałki?
    Czy to taki duży problem sprawdzić po przewodach co tam jest podłączone?

Kable idą w dno zmywarki a tego nie opłacało mi się rozbierać wczoraj. Naprawa wydaje się być nieopłacalna w tym momencie, skoro jest dziura w mikrokontrolerze, do którego w dodatku nie ma na rynku wsadów.

0