Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

vw t4 1.9 td - Cisnienie oleju

25 Lip 2017 20:20 2076 3
  • Poziom 17  
    Witam!

Posiadam vw t4 1,9 td niebieskie zegary. Auto odpala na dotyk, nie kopci. Powyżej 2 tyś obrotów zapala się kontrolka od oleju i piszczy.
    Zdjąłem więc osłonę na dole, wykręciłem czujnik oleju w filtrze oleju i wkręciłem wąż i manometr. Na rozgrzanym silniku pokazał 1.4-1.5 bara.
    Po dodaniu gazu wzrósł do około 2 tyś ( nie max obroty delikatnie).
    Czy to prawidłowe ciśnienie?

Z tego co doczytalem te silniki mają dwa czujniki ten na dole i u góry. Niestety nie mogę namierzyć drugiego w głowicy może ktoś podpowie?

Kolejna rzeczą jest to że odlączyłem wtyczki od alternatora - mam dwie wtyczki, i przemyłem kontaktem i założyłem od tej pory nie mam już obrotów silnika - obrotomierza. Ładowanie ma ok 13.8 - 14,2 na wolnych.

Poproszę o podpowiedz bardziej doświadczonych Kolegów.

Wczasie dawania gazu na postoju zaświeciła mi się kontrolka abs przy gazowaniu - skaner pokazał błąd czujnika prawy przód.
    Może to ma zwiazek z kontrolką ciśnienia?
    Miałem równiez taką sytację że auto nie reagowało na przekręcanie kluczyka - po prostu nic, poruszałem dzwignią zmiany biegów i ożył rozrusznik - czy to możliwe czy zbieg okoliczności?
  • Poziom 25  
    Witam.Prawidłowe ciśnienie oleju wynosi min 2bary przy 2000obr temp.silnika 80stC,czujnik nie przecieka?jeśli będziesz zakładał inny to pytaj w sklepie o Włoski. Co do obrotomierza zdejmij wtyczkę jeszcze raz zobacz w jakim stanie jest ten pin w alternatorze i wtyczce.Abs nie ma z tym nic wspólnego.Odnośnie odpalania to zbieg okoliczności prawdopodobnie zaczyna się problem z kostką pod stacyjką.
  • Moderator Samochody
    sulof1601 napisał:
    Prawidłowe ciśnienie oleju wynosi min 2bary przy 2000obr

To nie jest prawidłowe a minimalne.

Napraw wiązkę alternatora. Bez sygnału dla obrotomierza tak się będzie działo.
  • Poziom 25  
    Proszę czytać ze zrozumieniem ,,Prawidłowe ciśnienie minimum musi wynosić 2bary,,