Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Play InternetPlay Internet
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prasa hydrauliczna - z czego zrobić

26 Lip 2017 10:32 3096 14
 • Poziom 9  
  Witam. Mam kilka pytań co do prasy hydraulicznej którą chciałem zrobić. co do konstrukcji to już mam. Ale co do hydraulika to nie wiem. mam pompę hydrauliczna typu orsta hydraulik 03 . TGL 37069 .Jest ona od jakiegoś samochodu ciężarowego . Z tego co widziałem opis podobnej to jej wydajność to około 20 cm3 , ciśnienie nominalne 20 MPa . Ma dwa wyjścia. Nie wiem jaki założyć silnik. Myślałem o 5,5 kw 1440 obr/min.Czy to wystarczy , czy nie za małe obroty ? Połączył bym pompę z silnikiem na sprzęgle kulowym, by zredukować naprężenia. Zbiornik na olej jaki musi być ? Rozdzielacz mam z dwoma wyjściami. Siłownik duży od tzw białoruski. A jak połączyć to wszystko przewodami hydraulicznymi. Gdzie który ma być. ?Czy ktoś mi coś doradzi co do mojego pomysłu ? A jak obliczyć nacisk tzn ile ton będzie miała?. Potrzebuje taka min 40 ton.

  Dodano po 13 [godziny] 23 [minuty]:

  Czy ktoś pomoże ?
 • Play InternetPlay Internet
 • Użytkownik usunął konto  
 • Play InternetPlay Internet
 • Poziom 9  
  średnica tłoka to około 10 cm
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 40  
  Z tak szybkim wysuwem będzie problem kontrolować to precyzyjnie.
  Ale to zależy od zastosowania prasy.
 • Poziom 9  
  prasa będzie miała zastosowanie do wybijania łożysk i kół pasowych oraz prostowania walków takich o średnicy ponad 50 mm. Z tego co piszesz to muszę znaleźć inny siłownik tzn. większej średnicy. Nie wiedziałem że taka mała pompa gabarytowo wielkości 1 kg opakowania cukru wymaga tak dużego silnika. A gdybym połączył pompę z silnikiem np. na kołach pasowych że na pompie np o średnicy fi 50 a na silniku fi 100 lub większe ?
 • Poziom 9  
  Nie mogę znaleźć innego siłownika. A gdybym dał siłownik o średnicy tłoka 80 to jaką muszę założyć pompę by mieć prasę 30 ton ?
 • Poziom 9  
  Podnośnik 50t ma mały wysuw tłoka. Mam podnośnik o średnicy około 80 mm i wysuwu ponad 70 cm. Prawdopodobnie od jakiegoś c samochodu ciężarowego lub koparki. Dokładnie nie wiem . Dobrze za za darmo. I teraz moje pytanie . Jaka musi być pompa by uzyskać prasę o nacisku co najmniej 30 ton ? Najlepiej pompa od samochodu ciężarowego bo do takich mam dostęp za darmo tylko jaka ?
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 9  
  To jak to jest bo czegoś nie rozumiem. Na internecie znalazłem ogłoszenie takie jak w linku:
  https://www.olx.pl/oferta/zestaw-do-prasy-50t...ownik-manometr-CID757-IDgqhtf.html#d031350b5c
  I taki mały siłownik daje nacisk 50 T? Z tego co piszesz to nie trzeba silnika 7,5 kw tylko wystarczy 1,1 kw? A od czego mógłbym zastosować siłownik o średnicy 14 cm? Szukałem i nie ma takich. Jeśli dobrze rozumiem to nacisk siłownika, czyli prasy, uzależniony jest od wydajności pompy? Jeśli ta moja jest nie dobra to jaką założyć i od czego by przy siłowniku o średnicy 80 mm dała nacisk prasy 30 T? A żeby był wolniejszy posuw tłoka to muszę zmienić na pompę rzędu 2 cm 3? Ale skomplikowane. Jutro zrobię zdjęcie tej mojej pompy i rozdzielacza i zobaczysz jak to wygląda i czy się nadaje.
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 9  
  Panowie pomocy. mam już pompę tzn. 3 szt. do wyboru , silnik 7,5 kw 1450 obr . Brakuje mi tylko siłownika. Szukam na necie ale wszystkie mają średnice tłoka max 50 - 60 mm . Skąd wziąć siłownik z tłokiem o wymiarze co najmniej 80 mm. ?
 • Poziom 12  
  piotruś 123 napisał:
  Skąd wziąć siłownik z tłokiem o wymiarze co najmniej 80 mm


  Siłowniki do pras 50T, jakich pełno w sprzedaży. W opisach podają że średnica zewnętrzna cylindra to 110mm ,także średnica tłoka będzie pewnie około 90-95mm.

  Tylko że:
  Zakładając , że będzie to 95mm dla uzyskania nacisku 30T przy tej średnicy potrzebowałbyś ciśnienia ok. 41 MPa.
  Wątpię żebyś miał pompę silnikową która da tak duże ciśnienie?

  Przy pompie ręcznej uzyskanie takiego ciśnienia nie będzie problemem, natomiast jeśli ma być to pompa silnikowa to 40MPa to już wysokociśnieniowa i droga pompa tłoczkowa. Na zwykłej zębatej tego nie zrobisz.

  Jeśli masz jakieś typowe pompy na 16- 20 MPa to dla na cisku 30T będziesz potrzebował odpowiednio średnic: 153mm (dla 16MPa) i 137mm ( dla 20 MPa).

  Więc pytanie zasadnicze: na jakie ciśnienia masz te pompy do wyboru, skoro szukasz tak małego siłownika ?.

  Przelicz to sobie . Siła nacisku to ciśnienie x pole pow. tłoka.
  MPa= N/mm2