Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana docisku i tarczy sprzęgła w maluchu

kiper 02 Sie 2005 09:18 8148 8
  • #1 02 Sie 2005 09:18
    kiper
    Poziom 15  

panowie kto mi krotko powie ile jest roboty przy wymianie dociskui tarczy sprzegła w maluchu bo w tym diablo jeszcze tego niekreciłem , albo odczego zaczac itd

0 8
  • #2 02 Sie 2005 09:43
    sampler
    Poziom 16  

Kilka godzin na spokojnie. Musisz wyciagnac silnik lub skrzynie.

0
  • #3 02 Sie 2005 09:56
    dolar666
    Poziom 20  

zejdzie ci z tym w dwie osoby(sam sie nie zabieraj) na kanale ok 4-5 godzin, moge ci poradzic jedynie ze najłatwiej jest wyciagnac skrzynie i silnik i po wyciagnieciu wszystkiego dopiero odkrecic skrzynie od silnika.Jak bys cos nie wiedzila to pytaj(ja juz doszlem do wprawy w dwie godziny wymaian skrzyni :) 3 miesiace 4 skrzynie heh

0
  • #4 02 Sie 2005 16:13
    robert45
    Poziom 21  

Inf.dodatkowe dla prawidłowego ustawienia tarczy sprzęgła(a bedzie to konieczne) zorganizuj wcześniej wałek sprzęgła.
    A silnik wraz ze skrzyną wyjmiesz nawet bez kanału tylko musisz się wczołgać i odkręcić łącznik biegów,linkę do sprzęgła,linkę napędu licznika,dwie śruby mocujące skrzynię,przeguby,belkę z tyłu itd.
    A pod silnik włóz np.kanister.Pchniesz samochód do przodu i całość masz pod ręką.Sam to wielokrotnie praktykowałem.Acha nie zapomnij odłączyć akumulatora.Powodzenia.

0
  • #5 02 Sie 2005 17:08
    Slawek J
    Poziom 30  

Najlepiej to odkrec belke tylna i wyciag silnik ze skrzynia bedziesz mial najlepszy dostep i najmniej gimnastyki. W maluchu ze wzgledu na bardzo mala cene calego zestawu sprzegla proponuje wymienic je kompletne.
    Pozdrawiam.

0
  • #6 02 Sie 2005 19:53
    cjr
    Poziom 20  

Nie trzeba wyjmować skrzyni bo i po co się później denerwować przy wkładaniu. Wyciągnij silnik, niewiele waży, spokojnie robi to jedna osoba. To jest operacja na 2-3 godzinki razem z wymianą sprzęgła, max.
    I sprawdź przy okazji stan łożyska wyciskowego, a najlepiej od razu wymień.

0
  • #7 02 Sie 2005 21:34
    OBER1
    Poziom 12  

popieram cjr, sam silnik moim zdaniem jest najlepiej, przy dużej wprawie jedna osoba bez kanału to godzinka max. tylko trzeba drugą żeby włożyć silnik, samemu też się da ale po co się męczyć. Odpinasz tylko akumulator, kable od alternatora, belki, czujnika oleju, tylną belkę (silnik podwieszasz albo podstawiasz) śruby łączące silnik ze skrzynią łatwo wyczujesz i odkręcisz. Myślę że w 3-4 godzinki się wyrobisz. Powodzenia.

0
  • #9 03 Sie 2005 20:41
    CloNu
    Poziom 11  

ja samemu w 45 min. wymieniam docisk bez kanału
    1. stawiasz silnik na czymś co może posłóżyć za pułkę a silnik będzie nieco wyżej jak na zawieszeniu samochodu.
    odkręcasz belke, linki gazu i sprzęgła odpinasz przew. wys. nap. ściągasz kleme i odkręcasz rozrusznik poczym osłona z dołu i śróby pomiędzyskrzynia a silnikiem, pchniesz auto do przodu a silnik zostaje na półce. po wymianie docisku robisz wszystko odwrotnie. Jak masz wprawe k kręceniu śróbami i dobre narzędzia to zajmnie ci to nie więcej jak godzine i znów na szosę.

1