Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
RenexRenex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Electrolux ESF 2435 - leci woda drzwiami - przelewa wodę

25 Lip 2017 22:25 2571 4
  • Poziom 8  
    Cześć wszystkim.

Mam następujący problem ze zmywarką: przelewa wodę przednimi drzwiczkami. Niestety nie wiem, czy brakuje jakiejś uszczelki na dole drzwiczek (na pewno nic nie ma, jest jedynie uszczelka po bokach i u góry), czy problemem jest jakiś czujnik poziomu wody. Czy dysponuje ktoś jakimiś schematami, jakie powinny być uszczelki lub jak sprawdzić czujnik poziomu wody?

Pozdrawiam
  • RenexRenex
  • Specjalista AGD
    Sprawdź czy śmigło dolne nie jest rozwarstwione,rozklejone na bokach.I wyślij foto tych drzwiczek od zewnątrz uszczelki możesz nie widzieć bo jest ona wąska i zamontowana na rancie drzwi.
  • RenexRenex
  • Poziom 8  
    Cześć,

Poniżej zdjęcia uszczelki, której wg mnie nie ma.
    Zmywarka Electrolux ESF 2435 - leci woda drzwiami - przelewa wodęZmywarka Electrolux ESF 2435 - leci woda drzwiami - przelewa wodę
    Z drugiej strony, po otwarciu drzwiczek poziom wody powinien być na tyle niski, aby się nie wylewało? Tak przynajmniej mam w domu.
    Jeśli chodzi o ramie, to jest ono całe, nie widać żadnych pęknięć.
    Czy w tej zmywarce jest jakiś czujnik poziomu wody?

Pozdrawiam
  • Poziom 1  
    Mam bardzo podobny problem z wylewaniem sie wody na dole po prawej stronie dzwiczek podczas wirowania. Po demontażu przedniego wyciszenia zaobserowałem wytryskiwanie wody podczas obrotu śmigla (bo słyszę, że obraca się). Prosze o pomoc. Zmywarka Beko.
  • Poziom 28  
    Problem z electroluxem możne być związany z pęknięciem śmigła dolnego na zgrzewie (krawędź śmigła natryskowego). Można spróbować zgrzać za pomocą lutownicy o regulowanej temperaturze (około 190-210 st,C) lub wymiany.