Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermoPasty.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Eksperyment z czyszczeniem dotyku w Lumii 535 i jego skutki. Prosze o odpowiedź.

keseszel 25 Lip 2017 23:26 408 0
    keseszel
    Poziom 26  
    Witam.
    Jakiś czas temu uczyniłem wymianę dotyku w wspomnianej Lumii. C2S taśma. Nieoryginał. Byłem zadowolony częściowo, dotyk miał małą skazę, plamkę niszczącą ;-) moje poczucie estetyki ;-) Znosiłem to mężnie, nie chciało mi się "cudować" z naprawą kolejną.. W końcu przyszedł czas na najrzenie.. Spowodowane było to tym, że dotyk się odkleił w górnym rogu. Szkło ochronne było lekko "pacnięte"- okazja do poprawy ;-) Po odklejeniu zdecydowałem sie doczyścić ściereczkę przeznaczoną do odtłuszczania ekranu przed przyklejeniem szkła hartowanego. Czyściłem zapamiętale, bo oprócz skazy były "maziaje" irytujące na białym tle. Efekt był dla mnie niezadowalający. Wciąż "maziaje" mimo, że usunąłem szpecącą plamę. Wygrzebałem więc IPA Cleaneser. Generalnie doczyściłem zewnętrzną i wewnętrzną stronę dotyku, ale IPA zostawia "maziaje" tylko mniejsze. Mimo wszystko irytuje, bo napisane jest - nie zostawia smug.. Zastanawiam się czy nie zostawia smug jak się wykąpie w tym cudzie..?
    Po złożeniu zauważyłem , że dotyk nie działa z taką czułością, telefon jakby dłużej myśli, wydaje się, że się potrafi zawiesić. Myślałem, że taka reakcja na dotyk może być spowodowana suchymi palcami po IPA, ale chyba nie to. A "maziaje" , te minimalne mogą być spowodowane użyciem wacikó do demakijażu, do wycierania IPA. Możliwe, że docisnąłem słabo taśmę, możliwe, że dotyk się kończy.. Jakie jest Wasze zdanie?

Obserwacje dalsze po pewnym czasie od zakończenia "eksperymentu"..;-) Dotyk przestał być precyzyjny. :-( Działa wybiórczo. Podejrzewam, że albo jest źle założone złącze, albo w wyniku intensywnego czyszczenia warstwy dotykowej pewne części ekranu przestały działać. Musze sprawdzić założenie dotyku i albo poprawić, albo kupić nowy :-( .

Dotyk założony poprawnie niestety. Pozostało kupienie nowego- , ok.16 PLN. Po założeniu telefon działa właściwie.
  • TermoPasty.pl