Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Bosch WIM40 - błąd świecące diody wirowania i start, coś z silnikiem

loki77 26 Jul 2017 00:59 16383 3
Bosch
 • #1
  loki77
  Level 11  
  Witam
  Nie jestem zawodowym naprawiaczem. Nasza pralka przestała działać. Problemy zaczęły się jak wyłączono prąd w sieci na całym osiedlu. Po włączeniu zasilania pralka Bosch WIM40, migały diody wirowania i start.

  Na forum znalazłem jak zresetować taki błąd programator na godzinę 6 przycisk zmiany prędkości wirowania i pokrętło programatora na godzinę 7. Pomogło mogłem wybrać program. Jednak po wyborze programu pralka nie działała. Zamykała drzwi, pobierała wodę, ale nie kręciła bębnem i było słychać "klik klik"... Tak jakby coś chciało włączyć, ale nie mogło.

  Sprawdziłem silnik na krótko działa więc szukałem raczej rozkręciłem programator dwie płytki, żeby sprawdzić czy nie ma jakiś przepalonych elementów po wyłączeniu zasilania w sieci. Niestety nic nie znalazłem i poskładałem wszystko z powrotem. Ku mojemu zdziwieniu pralka zadziałała i pralka prała przez 2 miesiące teraz znowu ponowił się problem.

  Wystąpił błąd świecące diody wirowania i start. Zrobiłem reset, ale niestety tym razem pralka nie wystartował w ogóle. Nadal słychać "klik, klik" tak jakby program działał, pobiera wodę i wylewa, ale jak ma ruszyć silnik to tylko "klik, klik".
  Za wszelkie sugestie i pomoc serdecznie dziękuję. i pozdrawiam wszystkich.
  Poprawiłem TONI_2003
 • Bosch
 • Helpful post
  #2
  zhudomel
  Home appliances specialist
  Sprawdź szczotki silnika.
 • Bosch
 • #3
  loki77
  Level 11  
  Pan zhudomel ma u mnie duże piwo. Dzisiaj poczta dostarczyła szczotki wymieniłem pralka działa. Pojawił się inny problem. Przycisk start świeci cały czas nawet jak pokrętło programatora jest ustawione na OFF. Nie działają również niektóre programy. Jak włączę wirowanie to pralka zaczyna prać normalny program.

  Myślę, że coś sam napsułem bo otworzyłem ten programator i złożyłem z powrotem. Kiedy po skoku napięcia sprawdzałem czy coś się nie przepaliło na płytce programatora. Czy można kupić sam ten programator i wlutować w płytkę. Nie zależy mi na tym specjalnie bo inne programy działają . Jedynie co denerwuje to to, że pralka pozostaje nie wyłączona i przycisk start świeci cały czas.
  Za wszelkie sugestie dziękuje.
  Pozdrawiam
  Poprawiłem TONI_2003
  o.k.
 • #4
  Trull
  Level 28  
  Pewnie źle włożona gałka w sprzęgło wybieraka, ustaw wybierak na pozycję w której zgasną kontrolki zdemontuj programator i ustal pozycje gałki na "0"