Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Iveco Daily 2.8 35C13 - Brak przyspieszenia

wdzsebastian 26 Jul 2017 08:19 2157 1
    wdzsebastian
    Level 8  
    Witam,
    Mam problem z moim Iveco. Jest w nim silnik 2.8, 125 km. Samochód jest z 2003 roku. Podczas jazdy nie ma w ogóle przyspieszenia, tzn. poniżej jak i powyżej 2000 obrotów rozpędza się wolno, tak jakby turbina się nie włączała, dzieje się tak na każdym biegu. Dziwne jest też to, że maksymalna prędkość z jaką może jechać to około 110 km/h, choć pod pedałem gazu jest jeszcze trochę miejsca i obroty silnika wynoszą około 3000. Dodam jeszcze, że dzieje się to od kiedy go kupiłem, czyli jakieś 3 lata, nie przeszkadzało mi to, ale teraz postanowiłem się za to zabrać. W poprzednim roku regenerowane były w nim wtryski i czyszczony cały układ paliwa. Nie przyniosło to żadnych rezultatów. Żadne kontrolki podczas jazdy się nie świecą.
    Proszę o rady co może być przyczyną.
    sulof1601
    Level 26  
    Witam.Jakieś kody błędów są?Trzeba zacząć od podłączenia komputera bo przyczyn może być bardzo wiele turbina i jej sterowanie,zapchany katalizator(można sprawdzić w przypadku braku błędów),EGR,uszkodzenie sterownika,nieszczelność od turbiny do kolektora i parę innych rzeczy,ale nikt nie ma szklanej kuli że zerknie i będzie wiedział.