Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Iveco Daily 2.8 35C13 - Brak przyspieszenia

26 Lip 2017 08:19 1512 1
  • Poziom 7  
    Witam,
    Mam problem z moim Iveco. Jest w nim silnik 2.8, 125 km. Samochód jest z 2003 roku. Podczas jazdy nie ma w ogóle przyspieszenia, tzn. poniżej jak i powyżej 2000 obrotów rozpędza się wolno, tak jakby turbina się nie włączała, dzieje się tak na każdym biegu. Dziwne jest też to, że maksymalna prędkość z jaką może jechać to około 110 km/h, choć pod pedałem gazu jest jeszcze trochę miejsca i obroty silnika wynoszą około 3000. Dodam jeszcze, że dzieje się to od kiedy go kupiłem, czyli jakieś 3 lata, nie przeszkadzało mi to, ale teraz postanowiłem się za to zabrać. W poprzednim roku regenerowane były w nim wtryski i czyszczony cały układ paliwa. Nie przyniosło to żadnych rezultatów. Żadne kontrolki podczas jazdy się nie świecą.
    Proszę o rady co może być przyczyną.
  • Poziom 25  
    Witam.Jakieś kody błędów są?Trzeba zacząć od podłączenia komputera bo przyczyn może być bardzo wiele turbina i jej sterowanie,zapchany katalizator(można sprawdzić w przypadku braku błędów),EGR,uszkodzenie sterownika,nieszczelność od turbiny do kolektora i parę innych rzeczy,ale nikt nie ma szklanej kuli że zerknie i będzie wiedział.