Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterownik Dewert - nie reaguje na sygnały z pilota

ostoya 26 Lip 2017 09:02 2448 7
  • #1 26 Lip 2017 09:02
    ostoya
    Poziom 2  

Witam.
    Mam problem ze sterownikiem Dewert Trio/Quad7 Care / 39640/.
    Sterownik nie reaguje na pilota. Sprawdziłem zasilanie / w miarę możliwości /. Jest prąd na wejściu do prostownika. Dalej nie mam możliwości sprawdzenia. Pilot reaguje akustycznie choć nie świeci się dioda.
    Tyle mojego opisu problemu. Nie jestem fachowcem w tej branży więc proszę wybaczyć mi takie objaśnienie tematu
    pozdrawiam

0 7
  • Sklep HeluKabel
  • #2 26 Lip 2017 21:50
    Lisek64
    Poziom 22  

Skromny ten opis a w zasadzie żaden . Gdzie pracuje ten sterownik i w czym? Podnośnik ? Łóżko ? Jeżeli w łóżku jaki producent ? podnośniki kolumnowe ? Ile ? Jakieś zdjęcia sterownika i całego sprzętu , żebyśmy mogli się zorientować o czym piszesz

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 27 Lip 2017 12:37
    ostoya
    Poziom 2  

Lisek64 napisał:
    Skromny ten opis a w zasadzie żaden . Gdzie pracuje ten sterownik i w czym? Podnośnik ? Łóżko ? Jeżeli w łóżku jaki producent ? podnośniki kolumnowe ? Ile ? Jakieś zdjęcia sterownika i całego sprzętu , żebyśmy mogli się zorientować o czym piszesz

Witam.
    Dzięki za szybką reakcję. Pragnę nadmienić że w tej dziedzinie jestem laikiem. Uczę się w trakcie pracy. Pracuję w domu opieki, gdzie mamy łóżka rehabilitacyjne. Jak cos nie działa to ja demontuję i próbuje zorientować się co do usterki. Tak też jest w tym wypadku. Zdemontowałem sterownik, rozebrałem go i próbuję znaleźć usterkę. Tak jak napisałem, jest to sterownik Dewerta itd ...../ patrz pierwszy post /. Są w nim dwa silniki i one nie pracują. Tak więc nie ma sensu sprawdzać czy są impulsy na siłowniki. Na razie chcę ustalić dlaczego one nie pracują. Ustaliłem tylko że jest zasilanie na trafo a dalej .... to już nie mam przyrządów.
    To chyba na tyle. Liczyłem na to że ktoś miał do czynienia z takim problemem. Ja nie mam możliwości porównania z innym , podobnym sterownikiem bo wszystkie łóżka mam zajęte.
    pozdrawiam
    Mogę oczywiście podesłac jakieś fotki ale na razie patrzyłem na reakcję na forum.

0
  • #4 27 Lip 2017 21:52
    Lisek64
    Poziom 22  

Podaj nazwę łóżka , ilość pracujących tam siłowników a najlepiej zdjęcia pilota i płytki sterownika . czy posiada alternatywne źródło zasilania (akumulatory) ? Próbowałeś podmienić pilota do sprawnego łóżka ? Czym sprawdziłeś napięcia zasilające ? Posiadasz jakiś miernik uniwersalny i czy potrafisz się nim obsługiwać ? Problemem może być uszkodzony pilot , uszkodzony zasilacz , przetarte przewody sterujące , uszkodzenia w siłownikach . Przyczyn może być dużo . Czy będziesz wiedział , jak zdiagnozować i wymienić uszkodzony element elektroniczny , jeżeli ci ktoś wskaże , że jest uszkodzony? Jeżeli nie posiadasz elementarnej wiedzy pomiarowej to odpuść sobie .

0
  • #5 28 Lip 2017 07:36
    bobo 44

Poziom 17  

Na początek sprawdz pilota tak jak kolega wyżej napisał wyjmij z innego łóżka i sprawdz podam linka gdzie znajdziesz takie sterowniki http://www.anto-tech.pl/ więc pokaż który ty masz.

1
  • #6 28 Lip 2017 08:15
    ostoya
    Poziom 2  

faktem jest ze nie jestem elektrykiem/ elektronikiem /.
    Odpowiadam : łóżko nie ma nazwy bo oznaczenia " poznikały " Aku nie sa podłączone. Pilot oczywiście sprawdziłem metoda wymiany. Miernik dopiero zamierzam kupić i myślę że dam sobie z nim radę. Wszystko w środku wygląda świeżo, i takie szczegóły jak przetarte przewody raczej nie wchodzą w grę. Największym problemem jest zdiagnozowanie płytki. Jeżeli wiedziałbym że to płytka to przekaże temat elektronikowi. A serwisanta nie chce wzywać bo taki magik za sam przyjazd chce sporo kasy. W każdym bądź razie dzięki za pomoc.

Dodano po 6 [minuty]:

bobo 44 napisał:
    Na początek sprawdz pilota tak jak kolega wyżej napisał wyjmij z innego łóżka i sprawdz podam linka gdzie znajdziesz takie sterowniki http://www.anto-tech.pl/ więc pokaż który ty masz.

Mialem z nimi kontakt przy okazji problemów z silownikiem pojedyńczym firmy Olin. Skierowali mnie do niemieckiej firmy.
    Dzięki

0
  • #7 28 Lip 2017 22:19
    Lisek64
    Poziom 22  

Jak nabędziesz już miernik , odszukaj na płytce element oznaczony F . Takie oznaczenia mają bezpieczniki . W tych płytkach mają kształt walca , są w plastikowej obudowie , osadzone są w podstawce i można je wyciągnąć a na wierzchu mają wydrukowaną wartość prądową . Miernik ustawiony na "beeper" . Końcówki pomiarowe miernika przyłożone do nóżek wyciągniętego bezpiecznika powinny zainicjować dźwięk akustyczny (pisk, brzęczenie) w mierniku . Oznacza to , że bezpiecznik jest sprawny . Oczywiście wszystkie w/w czynności wykonujesz przy wyłączonym urządzeniu z sieci . I to w zasadzie wszystko co możesz tam samodzielnie zrobić . Powodzenia :-)

2
  • #8 29 Lip 2017 00:49
    fortronik
    Admin Sprzętu Medycznego

ostoya napisał:
    faktem jest ze nie jestem elektrykiem/ elektronikiem /.

Przy tym oświadczeniu nie widzę realnego rozwiązania istniejącego problemu z działaniem tego pilota.

A tą wypowiedzią kolega Lisek64 delikatnie pisząc przegiął:

Lisek64 napisał:
    Jak nabędziesz już miernik , odszukaj na płytce element oznaczony F . Takie oznaczenia mają bezpieczniki . W tych płytkach mają kształt walca , są w plastikowej obudowie , osadzone są w podstawce i można je wyciągnąć a na wierzchu mają wydrukowaną wartość prądową . Miernik ustawiony na "beeper" . Końcówki pomiarowe miernika przyłożone do nóżek wyciągniętego bezpiecznika powinny zainicjować dźwięk akustyczny (pisk, brzęczenie) w mierniku . Oznacza to , że bezpiecznik jest sprawny . Oczywiście wszystkie w/w czynności wykonujesz przy wyłączonym urządzeniu z sieci . I to w zasadzie wszystko co możesz tam samodzielnie zrobić . Powodzenia

Za rączkę to raczej do piaskownicy w żłobku, lub przedszkolu prowadzimy. W działach medycznych piaskownicy nie posiadamy. Jeżeli Kolega ostoya nie ma pojęcia o elektryce, czy też elektronice myślę, że może mieć problem z użyciem przyrządu pomiarowego. Bez urazy, ale dalsze porady i próby naprawy na odległość proszę prowadzić w systemie PW. Ten temat zamykam na podstawie punktu regulaminu
    3.1.17. Nie wysyłaj pytań bardzo podstawowych, na które odpowiedzi można znaleźć w instrukcji obsługi lub ogólnie dostępnych źródłach. Dbaj o poziom pytań i dyskusji. Dziękujemy.

0