Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Scenic II 1.5 dci nie odpala po umyciu silnika (rozrusznik nie kręci )

pass96 26 Jul 2017 09:56 3516 9
 • #1
  pass96
  Level 8  
  Witam
  Renault Scenic 2 po umyciu silnika nie odpala niby gość twierdził ze odpalał a po nocy już zero reakcji . dodatkowy problem jest taki ze nie można połączyć się ze sterownikiem silnika . z ABS-em czy tablicą łączy się bez problemu . po wciśnięciu przycisku start pokazuje wszystko dobrze a silnik zero reakcji .rozrusznik sprawdzony gdzie dalej szukać ?

  to mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość :)
 • #2
  sanfran
  Network and Internet specialist
  Zerwane kable od baterii, problemy z bezpiecznikiem zasilającym tą część układu.
  Renault Megane/Scenic baaaardzo nie lubi mycia silnika myjką ciśnieniową, odgrzybiania klimatyzacji (preparat kapiący z przewodów powietrznych na elektronikę), przejeżdżania przez duże kałuże (silnik, moduł ręcznego), otwartych okien podczas deszczu. Unikaj tego, a będziesz się długo nim cieszył.
 • #3
  pass96
  Level 8  
  Auto nie jest moje . osobiście nie jestem zwolennikiem mycia silników :) prąd z akumulatora dochodzi do rozrusznika alternatora jak i do skrzynki bezpieczników przy akumulatorze
 • #4
  sanfran
  Network and Internet specialist
  Jak pamiętam to w moim Scenicu wychodzi mały, czarny kabelek z ujemnego bieguna baterii. Sprawdź, czy nie jest zerwany. Nie potrafię teraz znależć tej informacji, ale z tego co słyszałem, to ten kabelek lubi się urywać podczas mycia i sprawiać problemy z elektroniką
 • #5
  pass96
  Level 8  
  ten kabelek cały i zdrowy ;) czy problemem może być upc ?
 • #7
  pass96
  Level 8  
  a czy jak przy kostce od czujnika ciśnienia paliwa nie będzie łączył kabelek to czy mogą być takie objawy?
 • #8
  jurekk55
  Level 36  
  pass96 wrote:
  a czy jak przy kostce od czujnika ciśnienia paliwa nie będzie łączył kabelek to czy mogą być takie objawy?


  Nie.Poza tym miałbyś błędy.
  Sprawdź skutki zalania UPC.
 • #9
  pass96
  Level 8  
  Wymiana UPC pomogła
 • #10
  miksik
  Level 11  
  Mycie komory silnika pod dużym ciśnieniem to wcześniej czy później zabójstwo elektroniki. Jeśli już to w OBI za kilka złotych dwa zraszacze ogrodnicze, płyn do mycia silników rozcieńczyć jeszcze wodą do jednego. Do drugiego czysta woda.
  Lekko rozgrzać silnik (do połowy wskaźnika temperatury). Odczekać 5 min. Spryskać wszytko zraszaczem z wodą (zwilżyć). Następnie po kolei lekko płynem i długim pędzlem (malarskim - zagiętym) "wypędzlować". A następnie obficie spłukiwać wodą tak by spływała do końca. Myć partiami - nie całość, żeby płyn do mycia silników nie wysychał. Przed myciem można spryskać okolice złącz elektrycznych czymś co zawiera mocne inhibitory. Będzie skutecznie przez chwilę wypychać wodę z wtyczek. Wtyczek elektrycznych nie pucować do bólu.

  Umyłem tak dziesiątki silników i jeszcze nigdy żaden z nich nie miał problemu z odpaleniem.