Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV z 4k 50'? 3000 pln - Dobra jakość obrazu

superges 26 Lip 2017 11:29 1272 23
  • #1 26 Lip 2017 11:29
    superges
    Poziom 11  

Witam serdecznie,

Po kilku latach przyszedł czas na zmianę tv (aktualny trafi do innego pokoju jako trzeci tv). W tv oglądam głównie filmy i sport, czasem seriale. Sygnał biegnie z cyfrowego polsatu + z odtwarzacza blueray (stary tv nie odtwarzał plików ). W nowym tv będę korzystał z wbudowanego odtwarzacza z usb.

Smart tv to nie jest coś na czym mi zależy. Zdecydowanie wole przeglądać neta w komórce i laptopie. A jak będę chciał obejrzeć film to i tak zapodam go w lepszej jakości przez usb. W innym tv w domu mamy smart i używałem go tylko raz - podczas konfiguracji tv :)

Na pewno chce w nowym tv 4k

Nie lobię płacić dużo za tv więc myślałem o budżecie 3k za tv 50'

Czytałem pozostałe wątki w których doradzaliście ale czegoś mi brakuje :)

Dzięki za pomoc

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 30-35m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3-3,3m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? wprost
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? wisieć
    6. Jak słońce świeci w pokoju? na wprost okna jest tv ale nie jest to pokój od południa
    7. Jaki masz obecnie telewizor? Toshiba regza 40'
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? wysoką jakość obrazu
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? cyfrowy polsat
    10 .Jakie urządzenia?
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 4-5h
    12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? tak
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy, sport, seriale
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? nie
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? nie
    16. Preferencje co do marki? raczej brak, ale nie specjalnie ciągnie mnie do lg, samsunga, tlc czy no name
    17. Preferencje co do wielkości? 50
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach?
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorem
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 3000
    21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? co kilka lat
    22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? nie

0 23
  • #2 26 Lip 2017 11:43
    Ludwik XVI
    Moderator RTV Co kupić

Jeśli sport to cos z dobrym upłynniaczem i 120Hz matrycą, jeśli filmy to matryca VA (dobra czerń, kontrast)
    Wszystkich powyższych warunków nie spełnisz za 3 tys pln.

Z 60Hz warto rozważyc Panasonic EX700 lub Samsung KU6400 (oba 60Hz).

Gdybys dołożył niecałe 500 pln to warto by było rozważyć LG 58UH635V. Idealna dla Ciebie przekatna, matryca VA - niestety nadal 60Hz.

0
  • #3 26 Lip 2017 12:04
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

W klasie cenowej masz Philips 49PUS6561 za 2899 zl - 4K i 100Hz.
    Na inne modele 100Hz - kasy nie wystarczy.

0
  • #4 27 Lip 2017 12:22
    superges
    Poziom 11  

Czyli generalnie powinienem zwrócić uwagę na to, żeby tv miał matrycę VA (czy czytając parametry tv może być ta matryca ukryta pod inną nazwą?) + przynajmniej 100hz?

58' to nie za dużo jak na odległość 3-3,3m?

0
  • #5 27 Lip 2017 13:25
    Ludwik XVI
    Moderator RTV Co kupić

superges napisał:

To takie minimum dla 4K aby zobaczyc roznice w stosunku do FHD.
    Aby był komfort 4K to trzeba by miec 65 cali przy tej odległości...

0
  • #6 27 Lip 2017 13:37
    qs300
    Poziom 26  

Ludwik XVI napisał:
    superges napisał:

To takie minimum dla 4K aby zobaczyc roznice w stosunku do FHD.
    Aby był komfort 4K to trzeba by miec 65 cali przy tej odległości...

Tak, a po roku oglądania telewizji, okulary jak u Stępnia z 13 Posterunku ;)

0
  • #7 27 Lip 2017 13:48
    Ludwik XVI
    Moderator RTV Co kupić

qs300 napisał:
    Tak, a po roku oglądania telewizji, okulary jak u Stępnia z 13 Posterunku

No jak ktos 8h dziennie sie w TV gapi to na pewno :)

0
  • #8 27 Lip 2017 17:15
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Masz 4K i 100Hz, matryca VA- TCL 50S7806 za 2499 zł !

0
  • #9 27 Lip 2017 17:27
    qs300
    Poziom 26  

Wynalazków typu TCL, Manta, Sencor, Skymaster i podobnych egzotycznych lepiej nie dotykać, rozpadnie się szybciej niż upłynie gwarancja lub zaraz po, a i jakość odbioru kiepska.

0
  • #11 27 Lip 2017 19:34
    qs300
    Poziom 26  

Pracuję w sklepie z takim sprzętem i coś o tym wiem, pytałem również kierowców z hurtowni, którzy dowożą mi towar i telewizory tych marek są notorycznie zwracane do hurtowni, celem odesłania do serwisu. To taka praktyka: klient przynosi do sklepu uszkodzony towar a sklep, żeby nie ponosić kosztów przesyłki do serwisu, oddaje towar do hurtowni a hurtownia wysyła do serwisu.

Dodano po 3 [minuty]:

A jeśli chodzi o sprzęt TCL, to jest Thomson, tylko gorsze matryce i kiepska elektronika.

0
  • #12 28 Lip 2017 00:00
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Czemu wprowadzasz wszystkich celowo w błąd.
    Modele TCL i Thomson są identyczne , różnią się tylko obudową i napisem.
    Naprawdę wiedzę o jakości telewizorów czerpiesz od kierowców ???
    Przecież gwarancja na TCLa jest door to door.
    A to oznacza że Twoi kierowcy nie dotykają nawet sprzętów.
    I czemu opowiadasz bajki ????

0
  • #13 28 Lip 2017 08:51
    qs300
    Poziom 26  

Kiedyś handlowałem tymi pseudo telewizorami a później odsyłałem je do serwisu w hurtowni, który odsyła uszkodzony sprzęt do właściwego serwisu i oprócz kontaktu z kierowcami, mam również kontakt z pracownikami serwisów przy hurtowniach, do których trafia uszkodzony sprzęt ze sklepów.

LOCOLOCO napisał:

I co z tego, jak przyjdzie upierdliwy klient i stwierdzi, że on tutaj kupował i tutaj oddaje a sklep niech sobie wysyła do serwisu, bo jak kiedyś kupili coś w markecie, to tam nie było problemu z oddaniem sprzętu do naprawy.
    Markety nauczyły klientów pójścia na łatwiznę a mniejsze sklepy muszą się z nimi użerać.
    Zdarzają się nawet przypadki, że klient przynosi towar bez opakowania i twierdzi, że sklep musi przyjąć towar do reklamacji a on nie będzie tyle czasu trzymał pudełka, bo nie ma miejsca. I niestety tutaj spotyka się ze ścianą, bo towar dostarczony do sklepu w celu reklamacji musi być odpowiednio zabezpieczony przed uszkodzeniem w transporcie a sklep nie ma obowiązku pakowania takiego towaru w opakowanie zastępcze.

0
  • #14 28 Lip 2017 14:15
    ar2d2
    Poziom 11  

LOCOLOCO napisał:
    Czemu wprowadzasz wszystkich celowo w błąd.
    Modele TCL i Thomson są identyczne , różnią się tylko obudową i napisem.
    Naprawdę wiedzę o jakości telewizorów czerpiesz od kierowców ???
    A to oznacza że Twoi kierowcy nie dotykają nawet sprzętów.
    I czemu opowiadasz bajki ????

Akurat najwięcej bajek o TCL-u mozna poczytać we wpisach kolegi (nie pytam nawet skąd taka wiedza czerpana).Bajki o kontraście 13000,matrycy niby 100Hz(TCL 7906),dopracowanych upłynniaczach w C70 i P60 (których te modele wcale nie posiadają), długo by wymieniać....

Wracając do TV do 3000 to jak już niech kolega spróbuje zobaczyć na żywo te modele :TCL P60 lub Thomson 55UC6406 .Thomsona oglądałem na żywo w niemiecki realu (była promocja 55"za 499euro),jedyne co mnie denerwowało to niezbyt dobra płynność podczas meczu (efekt smużenia oraz rozmycia krawędzi np:piłki) oraz słabe podświetlenie narożników matrycy (widocznie ciemniejsze).Na temat androida się nie wypowiadam bo mnie wystarcza Tizen (przede wszystkim kupuję TV dla obrazu ).
    Nie polecam Philipsa PUS 6561 miałem przez tydzień i zwróciłem.Pomimo matrycy 120Hz obraz w ruchu tragiczny (chyba że lubisz efekt teatru),kolejna wada to banding (pasy podczas szybkiego ruchu kamery).Dodatkowo w nocy zamiast czerni masz srebrny kolor (zastosowanie kiepskich matryc IPS).
    Zastanów się czy potrzebujesz 4K,materiałów naprawdę wartościowych jest niewiele i dodatkowo aby zobaczyć różnicę pomiędzy 4K a FHD trzeba przy 50" siedzieć z głową w TV.Ten link powinien ci wyjaśnić o co chodzi:https://hdtvpolska.com/kalkulator-odleglosci/

0
  • #15 28 Lip 2017 16:02
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

TCLe mają się mimo "fachowych testów" o płynności - bardzo dobrze.
    Wystarczy zobaczyć na własne oczy :
    https://www.youtube.com/watch?v=iRKIvXaS-8g
    https://www.youtube.com/watch?v=wBVu-JqSHHE
    https://www.youtube.com/watch?v=wSjFiqH0W8s
    Możesz opowiadać bajki ile chcesz .
    Smużenia... chyba jak masz antenę z kija.
    Jeden obraz mówi więcej niż 1000 słów.

Moderowany przez arko100:

LOCOLOCO napisał:
    Możesz opowiadać bajki ile chcesz .
    Smużenia... chyba jak masz antenę z kija.

Moja cierpliwość jest na wyczerpaniu.
    3.1.9. Nie ironizuj i nie bądź złośliwy w stosunku do drugiej strony dyskusji. Uszanuj odmienne zdanie oraz inne opinie na forum

.

Gwarancje są door too door , a nie sklep sklep.
    Żaden kierowca nie miał , nie ma i nie będzie miał wpływu na ocenę jakości telewizora.

Ukazał się też nowy test:

Konkluzja i wnioski:

Obrazy wierny i naturalny, poziom czerni i dobry kontrast, sekcja audio jest wyższa niż w innych modelach, Input lag niski, szczyt jasności nie jest wysoki w HDR

Telewizor TCL C70 zrobił na nas wrażenie.
    Model 55" jest proponowany w cenniku do mniej niż 1000 Euro
    Czyli nie należy się spodziewać absolutnej doskonałości jak w modelach droższych.
    Ale cel, który jest ustawiony nie da się porównać do modeli które kosztują 3-4 razy więcej.
    Model dobrze zbudowany, charakteryzujący się przyjemnym wzornictwem na panelu VA. Posiada wysoki natywny poziom czerni (bez lokalnego ściemniania). Współczynnik kontrastu są bardzo wysoki. Ten pomiar umieszcza C70 na poziomie daleko powyżej średniej podobnie jak sekcja audio.
    Generalnie tym przedziale cenowym znajdziesz produkty, które są dobre lub złe.
    Poziom jest zdecydowanie wyższy niż to, co można spotkać u innych, patrząc na ceny katalogowe. Telewizor jest również odpowiedni dla graczy z uwagi na niski Input Lag.

HDR w C70 spada do pewnego kompromisu. Szczyt jasność jest większy niż zawartość w porównaniu do innych produktów na rynku. Na pewno jest to ograniczenie, które nie pozwala na osiągnięcie optymalnego rezultatu. Należy jednak wyjaśnić, że wybór dokonany przez TCL jest chyba najlepszym możliwym kompromisem. Podnoszenie dużo jasności miałoby negatywny wpływ na poziom czerni, a następnie na słabe odtwarzania światła. Telewizor TCL oferuje zatem niższą jasność piku nie poświęcając czarnej reprodukcji obrazu.

Cena katalogowa to kolejny duży plus. Koszt nieco ponad 800 euro z HDR10, GWS, Android TV z przekątną i wiernością obrazu (zwłaszcza w SDR), to zaleta którą rzadko znaleźć w produktach w tej klasie cenowej.
    Ogólnie rzecz biorąc, zaleca się zakup wszystkich modeli w serii C70 .
    Ci co kupią otrzymają kompletny produkt i dobrą jakość obrazu w niskiej cenie.

http://www.startlr.com/android-tv-ultra-hd-re...cl-u55c7006-full-features-less-than-1000-e-2/

0
  • #16 28 Lip 2017 16:15
    qs300
    Poziom 26  

LOCOLOCO napisał:
    Gwarancje są door too door , a nie sklep sklep.
    Żaden kierowca nie miał , nie ma i nie będzie miał wpływu na ocenę jakości telewizora.

Niestety, ale to jest nagminne reklamowanie towaru w sklepie w ramach gwarancji a jeśli chodzi o kierowców, to przecież widzą co zabierają do reklamacji ze sklepu, więc nie opowiadaj bzdur, bo pracuję w sklepie i wiem ile towaru zwracam do hurtowni, ewentualnie wysyłam prosto do serwisu, jeśli za przesyłkę płaci serwis.
    Duża część klientów jest leniwa lub nieporadna, jeśli trzeba zgłosić awarię sprzętu do serwisu, nie mówiąc już o zamówieniu kuriera.

0
  • #17 28 Lip 2017 16:27
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Nie znam takiego systemu gwarancji - ale ok.
    I ile już wysłałeś telewizorów TCL C70 do serwisu ?

0
  • #18 28 Lip 2017 16:56
    qs300
    Poziom 26  

Tego modelu nie sprzedawałem, sprzedałem wcześniej ok. 15 sztuk innych różnych modeli, z czego połowa trafiła do serwisu, właśnie poprzez sklep i przestałem zamawiać wynalazki.
    Jeśli chodzi o jakość obrazu (telewizory podłączałem na półce, żeby klient widział co kupuje), to szału nie było, ale cena robiła swoje, do czasu, aż ostatnia sztuka stała na półce 7 miesięcy.
    Wcisnąłem go klientowi z dobrym rabatem, bo nikt już nie chciał tego kupować.

0
  • #19 28 Lip 2017 18:50
    ar2d2
    Poziom 11  

LOCOLOCO napisał:
    Nie znam takiego systemu gwarancji - ale ok.
    I ile już wysłałeś telewizorów TCL C70 do serwisu ?

Pomogę w tej kwestii nieświadomemu sprzedawcy,który prowadzi biznes wiele lat :
    "Kupujący może wykonywać uprawnienia z tytułu rękojmi za wady fizyczne rzeczy niezależnie od uprawnień wynikających z gwarancji. Wykonanie uprawnień z gwarancji nie wpływa na odpowiedzialność sprzedawcy z tytułu rękojmi."

https://prawakonsumenta.uokik.gov.pl/reklamacje/rekojmia/

Dlatego wielu sprzedawców nie informuje o takiej możliwości.Dodatkowo sprzedawca pokrywa koszty zdjęcia TV ze ściany,opakowania i przesyłki .Tak więc np;jeśli ktoś kupił TCL C70 ze względu na posiadane upłynniacze o których zapewniał sprzedawca a ten Tv ich nie posiada to można zwrócić (niezgodność rzeczy z umową).

0
  • #21 28 Lip 2017 20:03
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Ok. ale ile wysłałeś telewizorów TCLa ?

0
  • #22 28 Lip 2017 20:37
    qs300
    Poziom 26  

Przecież napisałem: sprzedałem około 15 sztuk i połowa wróciła do serwisu przez sklep, nie dopytywałem pozostałych, czy ich telewizory jeszcze działają, czy może popsuły się i sami wysłali do serwisu.
    Stwierdziłem, że nigdy więcej żadnych wynalazków na półce sklepowej nie postawię, chyba że to będzie towar sprowadzany na zamówienie.

0
  • #23 07 Sie 2017 11:08
    superges
    Poziom 11  

Postanowiłem odłożyć kupno o około miesiąc. Za dwa tygodnie jadę na wakacje dlatego teraz nie będę już na wariata kupował.

Wywiązała się tu niezła dyskusja hehe. Generalnie jestem laikiem w kwestii tv i może stąd moje uprzedzenia do marek takich jak manta czy tcl. Kiedyś miałem styczność z dvd firmy manta - jakość obrazu była tylko trochę lepsza niż na odtwarzaczu vhs. A jak tylko mam okazję iść w sklepie przy tv to zawsze te no namy aż walą mnie po oczach kiepską jakością obrazu. Wolę dołożyć ale kupić coś markowego.

0
  Szukaj w 5mln produktów