Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

sterowanie w lodówce polar CZN 3402

Raster 02 Sie 2005 09:35 4068 5
  • #1 02 Sie 2005 09:35
    Raster
    Poziom 11  

Proroblem polega na sygnalizacji przez elektronikę otwarte drzwi oraz świeci się światło w lodówce. Elektronika jest firmy lumel typ RD 20. Czasami problem ustaje nie jest to wina wilgoci. Jeżeli ktoś może pomóc z góry dziękuję.

0 5
  • #2 02 Sie 2005 09:54
    KrzychoMiki
    Poziom 21  

Sprawdź wyłącznik drzwiowy, czy styki się nie sklejają.

0
  • #3 03 Sie 2005 09:15
    Raster
    Poziom 11  

Sory zapomniałem podać, że wyłącznik sprawdziłem w pierwszej kolejności. Dodatkowa informacja, jeżeli wymuszę zapalenie lampy i odłączę wyłącznik to lampa oświetleniowa dalej świeci i jest sygnalizowane otwarcie drzwi. Następnie jeżeli klika razy zdejmę przewód od lampy oświetleniowej kilka razy wkładając go na swoje miejsce to elektronika zadziła prawidłowo. Do momentu wymuszenia wyłącznikiem otwarcia drzwi. Krótko mówiąc elektronika nie zawsze przechodzi w stan normalnej pracy pokazując temperaturę w lodówce i temperaturę w zamrażarce a zawiesza się w przypadku otwarcia drzwi.

0
  • #4 03 Sie 2005 10:46
    KrzychoMiki
    Poziom 21  

Zobacz wszystkie połączenia elektroniki z wyłącznikiem, czy nie ma zimnych lutów, czy triak sterujący żarówką (lub przekaźnik) są ok. Jeśli wszystko dobrze to może być wina procka na elektronice.

0
  • #5 03 Sie 2005 12:36
    Raster
    Poziom 11  

Okablowanie jest OK. lampa jest sterowana z TLP3063, który wymieniłem. Ja również biorę pod uwagę procka ale nie wiem czy to pewne. Serwis LUMEL-a nie chce nic podpowiedzieć a Polar proponuje wymienić całe moduł RD20 za ~100,00 zł netto + koszt wymiany i dojazdu nie wiem czy zgodzą się na wysyłkę.

0
  • #6 10 Cze 2009 18:07
    ekmir
    Poziom 24  

Witam.
    U mnie wystąpił podobny problem ale dotyczy tylko lampki w chłodzarce - światełko pali się NON STOP tzn. po zasymulowaniu zamknięcia dzrzwi (przycisk u góry) lampka nieznacznie przygasa, ale nadal się świeci.
    Jaka może być przyczyna takiego stanu?

1