Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

DAF XF105.410 2008 astronic - Błąd skrzyni, błąd silnika, błąd konfiguracji.

airsped 26 Jul 2017 11:52 2271 3
Texa Poland
 • #1
  airsped
  Level 8  
  Witam,

  DAF XF105 2008 rok Astronic po wymianie sprzęgła i remoncie silnika dzieją się cuda. Mianowicie wszystko było dobrze przez 5kkm od remontów. Teraz kierowca jechał wyskkoczyło czerwone ostrzezenie skrzyni biegów - oczywiscie został na 12 biegu i brak możliwości zmiany, manualnie też nie. Za chwilę wyskoczyło, żółte ostrzezenie silnika, żółte ostrzeżenie układu wydechowego. Dojechał do parkingu zatrzymał się wyskoczył "błąd konfiguracji" auto zgasło i nie chciało odpalić(nawet nie kręcił).

  Kierowca coś pogrzebał przy przekaźnikach i błąd konfiguracji zniknął, udało się odpalić, ale nie chciał żadnego biegu wrzucić ani D ani R.

  Kilka razy zgasił i odpalił i wkońcu wrzucił bieg i schował się w rajke.

  Pojechałem z przekaźnikami G126 i G015. Wymieniłem i przez kilkanaście km było wszystko ok. Potem zapalił się już tylko ostrzeżenie skrzyni na czerwono( ale migało tylko na kilka sekund). Po 100 km jazdy już ostrzezenie skrzyni paliło się dużo częściej. Stanął na parkingu, zgasił go i potem znów nie chciał odpalić, ale podczas krecenia drugi kierowca wyjał i włożył przekaźnik i odpalił. I do tej pory odpala normalnie tylko te błędy skrzyni ma.

  Texa na skrzyni pokazuje Błąd CAN kod błędu 178. Ale nic konkretnego to nie podaje :/

  Proszę o pomoc.
 • Texa Poland
 • Texa Poland
 • #3
  kakibara
  Level 34  
  Tak jak kolega radzi kabina byla otwierana i przewody do sprawdzenia. Spojrz na dwa polaczenia na skrzyni - moze lekko sie wypiela jedna strona - trzeba je zawsze dobrze scisnac opaskami- chodzi mi o te dwie okragle lezace po prawej stronie.
 • #4
  airsped
  Level 8  
  Jeden przewodzi od kostek tu pod atrapą do skrzyni biegów nie miał przejścia. Narazie zrobiony bypasik auto zjechało nad ranem, teraz bedziemy grzebać całą wiązkę.