Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony Xperia Z3 compact - Podczas nawiazywania połączenia robi się czarny ekran.

26 Lip 2017 13:41 2118 1
  • Poziom 1  
    Ekran się wyłącza podczas nawiązywania połączenia, nawet jak oddali się od czujnika zbliżeniowego. Wcześniej wystarczyło wcisnąć 2 razy przycisk na obudowie (włączyć aparat) i wtedy wrócić do połączenia (chociaż nie zawsze).

Ale dzisiaj się pogorszyła sytuacja. Podczas połączenia przychodzącego miałem czarny ekran (telefon leżał na stole) więc to raczej nie jest nic związanego z czujnikiem.

Potem zadzwoniłem a osoba nie odebrała telefonu i wyskoczył komunikat, że mogę wysłać bezpłatną notkę sms itp. Ale nie mogłem w żaden sposób włączyć ekranu. Dopiero mocne przyciśnięcie palcem ekranu (aż poczułem jak ekran się poruszył) włączyło mi ekran. Ale tylko na czas przyciśnięcia palcem. Więc musiałem jednym palcem przyciskać ekran, a drugą ręką wyłączyć rozmowę.

Po restarcie telefonu i próby wykonania rozmowy, telefon sam się zrestartował. Po kolejnej próbie nic nie słyszałem w głośniku, ekran czarny, po przyciśnięciu ekranu palcem i przytrzymaniu, udało się włączyć głośnik i wtedy było ok.

Teraz aktualizuję soft, może to pomoże, ale to może coś mechanicznego. Telefon mi raz upadł w ciągu kilku ostatnich tygodni, więc może to jest przyczyna (ale nie było od razu po upadku żadnych problemów).

PS: Trochę dokładnie to opisałem, ale jak będę wiedział co było nie tak, to dam tu znać, a może komuś wtedy pomogę, bo rozpozna podobny przypadek do swojego.

PS 2: Telefon nowy, bez wymiany wyświetlacza.
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 14  
    Zdejmij tył i zdemontuj czujnik zblizeniowy. od tego wypadaloby zaczac