Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zakup detektora/lokalizatora przewodów

Rafii[H] 26 Jul 2017 22:29 7422 27
    Rafii[H]
    Level 14  
    Witam,
    Zamierzam zakupić wykrywacz/detektor/lokalizator przewodów oraz innych przeszkód znajdujących się w ścianach. Budżet to max 3000zł. Bardzo bym prosił o pomoc w wyborze sprawdzonego i dobrego urządzenia.
    Z góry dziękuję
    arekkrasnal
    Level 20  
    Witam
    Jestem w podobnej sytuacji z zakupem.
    Ostatnio zainteresował mnie SONEL LKZ 720
    Rafii[H]
    Level 14  
    Też właśnie oglądałem tego Sonela LKZ 720, Fluke 2042 i Bosch D-tect 150 SV. Według opisu, to Bosch najbardziej by mi odpowiadał, ale nie mam pojęcia jak on faktycznie działa.
    arekkrasnal
    Level 20  
    W połączeniu z cęgami nadawczymi N-1 i cęgami pomiarowymi C8 wydaje mi się opłacalnym zakupem.
    Nie ma potrzeby wpinania się w instalację co jest sporym plusem.
    User removed account
    Level 1  
    Magic_moon
    Level 29  
    15kVmaciej wrote:
    Odpowiednikiem dla Fluke2042 jest Chińczyk Mastech MS6818.

I powiem ci że to dobry chińczyk ;)
    djlukas
    Level 27  
    Ja także mam tego Mastecha i powiem, że naprawdę rewelacja za tę cenę. Do tej pory wykrył mi wszystkie przewody.
    User removed account
    Level 1  
    Magic_moon
    Level 29  
    W tej cenie to naprawdę świetny zakup, polecam.
    Rafii[H]
    Level 14  
    Wykryje on również elementy metalowe w ścianach, przewody, przewody pod napięciem tak jak ten Bosch ?
    User removed account
    Level 1  
    czaja.so2
    Level 2  
    Witam Kolegów.

Mój wybór padł na na Sonel LKZ-720, skłoniło mnie to że posiadałem już cęgi N1 oraz C3.
    Obecnie testuję czy produkt wart jest swojej ceny:)
    Co do identyfikacji zabezpieczeń w rozdzielni to pokazuje je z dokładnością do 3-4 pól.
    serge
    Level 11  
    czaja.so2 "Co do identyfikacji zabezpieczeń w rozdzielni to pokazuje je z dokładnością do 3-4 pól."
    1. Zmniejsz moc w nadajniku, z 3 na 2 .
    2. Kieruj się wskazaniem liczbowym i poziomem wychylenia bargrafu a nie wyłącznie zaświeceniem diody LED,
    3. Zmniejsz czułość odbiornika korzystając z funkcji DELTA (strzałka w prawo).
    Voilà :-) . Używam i uważam, że jest to obecnie najlepszy produkt na rynku.
    Lokalizator wart jest tej ceny.
    Trykot
    Level 6  
    Od siebie dodam tylko że sam posiadam
    Voltcraft LSG-10 i stanowczo go odradzam.
    Tomasz73

Level 12  
    Witam
    czy ktoś orientuje się jak radzi sobie LKZ-720 Sonela z poszukiwaniem kabli w ziemi bez cęg ?
    Bije się z myślami jak działa bez cęg i jak faktycznie z odnajdywaniem zwarć i przerw w glebie ...
    Snaggletooth
    Level 1  
    @serge @czaja.so2
    Mieliście może szansę porównać Sonela z Flukiem 2042? Też obnoszę się z zamiarem kupna lecz nigdzie w internecie nie idzie znaleźć recenzji/testu użytkowników poza materiałami promocyjnymi Sonela, jeżeli widzieliście je, to jak według Was mają się do rzeczywistości?
    Magic_moon
    Level 29  
    Nie ma co porównywać Sonela z Fluke. Sonel to syf, i niektóre przyrządy Sonela są cenowo na poziomie fluke.
    poorchava
    Level 18  
    @Tomasz73:
    Jeżeli masz możliwość odpięcia chociaż jednej żyły kabla na obu końcach, to możesz zrobić tak, że zamykasz pętlę prądową przez ziemię, tzn na jednym końcu podłączasz żyłę do czegoś uziemionego, a na drugim włączasz nadajnik do żyły i ziemi, albo (bardziej ryzykowne) bo jakiegoś źródła zasilania, szeregowo nadajnik i do ziemii. Jeżeli podłączenia do ziemii mają sensownie niską rezystancję, to powinieneś uzyskać dość duży sygnał i precyzyjną lokalizację.

@Magic_moon:
    Zanim zaczniesz wygłaszać takie opinie, to proponuję porównać jedno z drugim w praktyce, a najlepiej rozebrać na części i zobaczyć jak jest zrobione jedno i drugie. Fluke jest konstrukcyjnie prymitywny prosty jak budowa cepa. Sonelowski produkt widziałem rozebrany i jest napchany elektroniką po same brzegi. Technologicznie między Sonelem a Flukiem - owszem - jest przepaść, ale nie w tą stronę, w jaką twierdzisz.

Fakt, Fluke ma trochę przyrządów, które są naprawdę dobre i warte swojej ceny (sam używam np. 87V), ale spora część kosztuje 5x tyle co konkurencja i płacisz za markę.
    Moderated By Topolski Mirosław:

W takim przypadku dobrym zwyczajem jest podać konkretne modele aby wypowiedź była wartościowa.To nie jest forum plotkarskie

Magic_moon
    Level 29  
    poorchava wrote:
    @Magic_moon:
    Zanim zaczniesz wygłaszać takie opinie, to proponuję porównać jedno z drugim w praktyce, a najlepiej rozebrać na części i zobaczyć jak jest zrobione jedno i drugie. Fluke jest konstrukcyjnie prymitywny prosty jak budowa cepa. Sonelowski produkt widziałem rozebrany i jest napchany elektroniką po same brzegi. Technologicznie między Sonelem a Flukiem - owszem - jest przepaść, ale nie w tą stronę, w jaką twierdzisz.

1. Pracowałem Fluke oraz Sonelem i osobiście uważam że Fluke jest solidniej wykonany.
    2. Prywatnie używam tylko przyrządów Fluke.
    3. Co ty uważasz to jest twoja sprawa. Ja napisałem własną opinie.
    Wyszczal
    Level 13  
    Witam kolegów. Przeczytałem wasze opinie na temat tych lokalizatorów i powiem że też bym się skusił na tego Sonel LKZ-720 Ale trochę za drogi dla mnie.
    Zastanawiam się nad trzema
    1. MS6818 MASTECH
    2. LSG-10 Voltcraft
    3. LA-1012
    4. AX-T2090
    Który byście radzili zakupić. ?
    Pozdrawiam.
    ZIZOU
    Level 14  
    Zdarzało mi się szukać przewody w ścianie Fluke Intellitone 100. Niby jest to do czego innego ale puszki i przewody znajduje. Któregoś razu było 7 cm tynku i udało się bez problemu namierzyć.
    genuinejanbar
    Level 11  
    Witam.

Czy ktoś wie, czy ten Fluke, Mastech lub Bosch da radę znaleźć kabel pod standardową wylewką betonową i styropianem?
    Wyszczal
    Level 13  
    Witajcie.
    Jakiś czas temu szukałem opinie na temat lokalizatorów

1. MS6818 MASTECH
    2. LSG-10 Voltcraft
    3. LA-1012
    4. AX-T2090.

Po długim szukaniu i analizowaniu danych internetowych zdecydowałem się na AX-T2090.
    Mam go od jakiś 4 miesięcy i jestem zadowolony.
    Prosty w obsłudze w miarę dokładny jak na swoją cenę, bez problemu wykrywa zwarcia czy przerwy w instalacji.
    Jestem wstanie go polecić.
    GRZEGORZ OST
    Level 17  
    Witam.

Odkopie trochę temat bo widzę, że są tu osoby używające Sonela LKZ 720
    Obecnie posiadam Fluke IntelliTone 100 i D-TECT 120 BOSCH są to dobre przyrządy ale nie w każdej sytuacji np. kabel głębiej w ścianie, grubsza wylewka betonowa na posadzce czy kable schowane w ziemi. Jak sobie by poradził SONEL? Dodam że moja branża to cienkie kabelki typu skrętka UTP, koncentryczne, alarmowe z żyłą 0,5mm. Ktoś może próbował z takimi kabelkami.

Pozdrawiam
    Herman85
    Level 11  
    Panowie proszę o pomoc: czy MS6818 wykryje przewód w peszlu, w zbrojonym stropie o gr 20cm? Zastosowałbym metodę pętli zamkniętej. Potrzebuję zrobić przewiert fi20cm, a strop jest gęsto usiany peszlami i nie chciałbym tego pociąć.
    strfind
    Level 17  
    Mało prawdopodobne żebyś precyzyjnie tym ustalił. W zbrojonym podjeździe, przewód w wylewce na głębokości ~7cm piszczał w obrębie kilku metrów. Dało się niby trochę sugerować siła sygnału ale i tak ostatecznie nie udało się ustalić miejsca uszkodzenia przewodu. Dopiero dopalanie przewodu wysokim napięciem wywołującym przeskok iskry powodujący grzanie w obrębie uszkodzenia udało się wykryć kamera termowizyjna.

Bardziej dokładny był w tym wypadku lkz 720 bo wskazał prawie do 10cm.
    Herman85
    Level 11  
    Dzięki za odpowiedź, ale nie zależy mi na precyzyjnym szukaniu uszkodzeń bo takich nie ma. Jest strop 20 cm beton C37 zbrojony góra dół oko 15 cm nad piwnicą, w nim gęsto peszle 25 z przewodami (podwiązane do górnego zbrojenia). Głębokość wykrywania max 5-10 cm. Chcę z dokładnością 5 cm narysować na stropie jak idą przewody żeby ich nie przeciąć wiertnicą. Mastecha włączę w pętlę zamkniętą: jeden przewód nadajnika do peszla/przewodu przy rozdzielnicy a drugi, długim przewodem na drugim końcu przy puszce. Ma to szansę powodzenia?