Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

sony ke-32ts2e - Połączenie z laptopem przejściówką VGA -> Component

skairipa 27 Lip 2017 03:41 426 3
  • #1 27 Lip 2017 03:41
    skairipa
    Poziom 2  

Witajcie, jakiś czas temu kupiłem starszy telewizor sony ke-32ts2e. Chciałbym go podłączyć pod laptopa z pękniętą matrycą.
    Telewizor nie posiada złącza HDMI ani VGA. Zakupiłem przejściówkę VGA -> RGB (RCA / Component).
    Po podłączeniu laptopa pod telewizor i przełączenia na to źródło sygnału telewizor zaczął.. robić dziwne rzeczy.
    W lewym górnym rogu pojawiają się na przemian różne rozdzielczości
    "1600x1200/60" "1200x800/60" "1024x760/60" na przemian z napisem "Others" w miejscu gdzie wyświetlają się wcześniej wspomniane rozdzielczości.
    Czasem wyłapie ekran mojego laptopa ("wygięty" jakby z zaciętej kasety VHS) po czym przechodzi dalej do innej rozdzielczości, lub magicznego "Others".

Naczytałem się trochę o tym i na niektórych forach piszą o przejściówkach VGA -> RGBHV która ma pięć złączy zamiast trzech, a dwa dodatkowe odpowiadają za synchronizacje poziomą i pionową.

Pytanie brzmi, czy ktoś ma o tym jakieś pojęcie i czy powinienem zakupić tą przejściówkę z ostatniego akapitu? Ceny wahają się około 50 zł i zastanawiam się czy wydawać kolejne pieniądzę, czy lepiej pozbyć się telewizora i kupić coś lepszego. Nie chciałbym się kolejny raz rozczarować po zakupie :(

0 3
  • #2 27 Lip 2017 06:33
    jdubowski
    Specjalista - urządzenia lampowe

skairipa napisał:
    W lewym górnym rogu pojawiają się na przemian różne rozdzielczości
    "1600x1200/60" "1200x800/60" "1024x760/60" na przemian z napisem "Others" w miejscu gdzie wyświetlają się wcześniej wspomniane rozdzielczości.
    Czasem wyłapie ekran mojego laptopa ("wygięty" jakby z zaciętej kasety VHS) po czym przechodzi dalej do innej rozdzielczości, lub magicznego "Others".

A jaką rozdzielczość ustawiłeś w sterowniku karty? Krórąś ze wspomnianych 1600x1200, 1200x800 1024x760 czy inną? Odświeżanie ustawiłeś na 60 lub 50 Hz?

0
  • #3 27 Lip 2017 07:36
    skairipa
    Poziom 2  

Ustawiałem wszystkie wyświetlane przez telewizor. Odświeżanie mogę tylko i wyłącznie 60Hz.

0
  • #4 27 Lip 2017 09:32
    Polon_us
    Poziom 40  

Jest bardzo wątpliwe, aby kolega dostał poprawny obraz z wyjścia VGA na wejściu Component w telewizorze.
    Jesli już, to tylko na rozdzielczości telewizyjnej np. 576i (720x576), którą należy ustawić w laptopie.

skairipa napisał:
    Naczytałem się trochę o tym i na niektórych forach piszą o przejściówkach VGA -> RGBHV która ma pięć złączy zamiast trzech, a dwa dodatkowe odpowiadają za synchronizacje poziomą i pionową.

Pytanie brzmi, czy ktoś ma o tym jakieś pojęcie i czy powinienem zakupić tą przejściówkę z ostatniego akapitu?

Wbrew pozorom ta opcja ma duże szanse powodzenia.
    Telewizor, jak sprawdziłem w instrukcji, ma dodatkowe wejścia na synchronizację pionową i poziomą.
    Trzeba oczywiście pamiętać, aby owe wejście (AV5) przestawić w ustawieniach na tryb RGB.
    Owe ustawienie ma dwie "pod-opcje" (DTV i "Others") także trzeba będzie sprawdzić obydwie.
    Osobiście stawiałbym na DTV.

Powodzenia :)

P.S. Wg specyfikacji TV może zaakceptować rozdzielczość 1024 x 852 max.

0