Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

TomTom One XL - Bateria straciła swoje właściwości i głośnik nie działa

marcinek19992 27 Jul 2017 09:56 1506 6
    marcinek19992
    Level 12  
    Witam
    Znajomy dał mi do przejrzenia nawigacje TomTom One XL. Niestety ma ona 2 usterki takie jak:
    Bateria- Trzyma około 20-30 sekund
    Głośnik- Niestety cisza odrazu powiem że jest ustawiony na maksymalną głośność.
    Szukałem na allegro bateri i jest za około 40-50zł ale mam też baterie z telefonu Sony Xperia X8 która wg. mnie idealnie pasuje w obudowie.
    Pytanie tylko czy mogę ją zastosować? Po odpowiednim podłączeniu kabelków
    Bateria która była fabrycznie ma 1100mAh
    TomTom One XL - Bateria straciła swoje właściwości i głośnik nie działa

Pytanie nr 2:
    Gdzie mógłbym dostać taki głośnik?
    Ronin64
    Level 35  
    Lepiej byłoby podłączyć nowy akumulator bez elektroniki poprzez elektronikę starego akumulatora. Warto ustalić prąd ładowania. Pomysł który podałeś powinien zadziałać. Czy głośnik na pewno jest uszkodzony? Jeśli nie, to będzie trzeba dobrać taki o odpowiednich parametrach (impedancja, moc) i pasujący do obudowy.
    marek216

Level 43  
    Zrób zdjęcie głośnika z drugiej strony i podaj wymiary - pewnie coś mi jeszcze w zapasach zostało.
    Co do baterii to w TT nie kombinowałem, bo to przy tej cenie mija się z celem - musisz przenieś elektronikę pomiędzy ogniwami.
    marcinek19992
    Level 12  
    A więc głośnik już działa sprawdziłem i wszystko jest ok. Na baterii od komórki czasami szaleje. Czasami się nie włącza, Czasami się zawiesza. Nie wiem czym jest to spowodowane. Czyżby bateria była za słaba?
    Ronin64
    Level 35  
    A w jaki sposób podłączyłeś ten akumulator z telefonu?
    marcinek19992
    Level 12  
    Uciąłem tamte stare kabelki idące do starej baterii. Znalazłem na nowej + i - oraz żółty i podłączyłem.
    Chciałem się jeszcze was zapytać czy są jakieś nowe mapy do tej nawigacji?
    Freddy
    Level 43  
    marcinek19992 wrote:
    Chciałem się jeszcze was zapytać czy są jakieś nowe mapy do tej nawigacji?
    www.tomtom.com - ściągasz program TomtomHome i uruchamiasz go.
    Wskaże Ci czy się należą jakieś darmowe aktualizacje.