Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Renault laguna II - karta nie zasuwa auta, co to za element smd?

27 Lip 2017 10:15 675 3
  • Poziom 12  
    Witam,

Dostałem do naprawy kartę z renault laguna II, kara została wyprana. Samochód odpala z karty, odsuwa auto lecz nie zasuwa auta. Przy odsuwaniu led miga lecz podczas zasuwania cisza. Po rozebraniu karty dostrzegłem brak elementu smd z tego co doszukałemm się na forach jest to kondensator lecz nie znam jego wartości.
    Czy któryś z kolegów pomógłby w identyfikacji tego elementu?
    Dołączam zdjęcie z zaznaczonym elementem.

Za pomoc serdecznie dziękuje i pozdrawiam.

Renault laguna II - karta nie zasuwa auta, co to za element smd?
  • Poziom 12  
    kolego to kondensator smd...jeżeli jedno działa to i drugie powinno...raczej ma on mały wpływ na to ze nie zamyka lub otwiera... ale podstaw podobny wielkością i kolorem jak nie masz drugiej takiej karty na części....a najlepiej jak miałbyś coś do sprawdzania pilotów chociaż żeby częstorliwość pokazało to już byś dużo wiedział...a miga dioda jak zamykasz i otwierasz czy tylko na jednym????
  • Poziom 12  
    slavio... napisał:
    kolego to kondensator smd...jeżeli jedno działa to i drugie powinno...raczej ma on mały wpływ na to ze nie zamyka lub otwiera... ale podstaw podobny wielkością i kolorem jak nie masz drugiej takiej karty na części....a najlepiej jak miałbyś coś do sprawdzania pilotów chociaż żeby częstorliwość pokazało to już byś dużo wiedział...a miga dioda jak zamykasz i otwierasz czy tylko na jednym????

Witam ,

zlokalizowałem uszkodzenie karty mianowicie przy przycisku od zasuwania brakuje ścieżki, która prowadzi do układu. Po połączeniu scieżki led miga.
    Jednak problem pozostaje z brakiem elementu. Kondensatora nie mogę dobrać wzrokowo ponieważ nie mam tego elementu na karcie a w ciemno z obrazka w internecie raczej zbyt duze ryzyko.

Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Problem rozwiązany, po kąpieli w myjce ultradzwiękowej karta zaczęła działać.