Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak ustawić panel sterowania nvidia pod gry by wyciskał 1000%

27 Lip 2017 10:23 24798 12
  • Poziom 4  
    Witam mam mały problem. Chciałbym się dowiedzieć jak ustawić panel sterowania NVIDIA pod gry by wyciskał tyle ile może maksymalnie ponieważ ustawienia domyślne są beznadziejne i pozwoliłem sobie trochę poeksperymentować, ustawiłem po swojemu dało to jakieś plus 40% wydajności w porównaniu z ustawieniami domyślnymi ale myślę ze da się wprowadzić jeszcze jakąś małą zmianę o jakieś 20 % (pod wydajność oczywiście :P)

Tak wyglądają ustawienia po mojemu;

Mój sprzęt:
    - płyta główna assrock FM2A68M-hd+
    - procesor AMD a8-7600 3,8ghz GHz 4 rdzeniowy.
    Temp. max. 75° (przy graniu na ultra ustawieniach na ultra HD w Battlefield1 bądź Dying Light nagrzewa się zaledwie do
    około 57° przy dłuższym graniu, w stanie spoczynku osiąga tylko 35-38°) a przy nim COOLER spartan pro.
    - pamięć ram RAM Patriot 8 giga GB ram RAM 1600mhz MHz
    - karta graficzna GTX 1050ti
    - zasilacz 500 vat W

Zależy mi na szybkiej konkretnej odpowiedzi, bez zbędnych tematów.
  • Poziom 4  
    sparky7 napisał:
    Sprawdzałeś nvidia experience?
    Są tam gotowe optymalizacje dla gier.

Sprawdzałem, optymalizuje mi battlefielda na najniższych a moge grać spokojnie na ultra .
  • Poziom 12  
    Battlefield jak większość gier ma fora gdzie są opisane ustawienia dla nvidia experience.

U mnie osiągi drastycznie się pogarszały gdy instalowałem sterowniki najnowsze od nvidii, wszystko wracało do normy gdy pobierałem drivery od producenta grafiki.
  • Poziom 4  
    sparky7 napisał:
    Batek jak większość gier ma fora gdzie są opisane ustawienia dla nvidia experience

u mnie osiągi drastycznie się pogarszały gdy instalowałem stery najnowsze od nvidii,
    wszystko wracało do normy gdy pobierałem drivery od producenta grafiki

To znaczy że muszę pobierać sterowniki ze strony producenta najzwyczajniej ?
  • Poziom 1  
    witam.
    chciałbym serdecznie podziękować autorowi tematu, który bardzo mi pomógł.
    otóż kupiłem asusa gtx 1050 ti oc zainstalowałem najnowsze sterowniki ze strony producenta w tym panel sterowania nvidia, włączam grę a tam co? klatkowanie gry...starsze moje gry klatkują gdzie na karcie 1gb śmigały na średnich detalach. myślę sobie może procek do wymiany? karta fabrycznie podkręcona 4gb pamięci a na najniższych ustawieniach lipa.
    sporo kombinowałem w ustawieniach w panelu nvidii , szukałem na forach i w końcu znalazłem tutaj na forum elektroda. te ustawienia są rewelacyjne. gry teraz śmigają na ultra. jeżeli można jeszcze je podkręcić pproszę autora o info "stawiam piwo :) " potwierdzam fabryczne ustawienia w panelu sterowania kart BEZNADZIAJA ! pozdrawiam i jak coś czekam na info. manyx1(malpa)o2.pl
  • Poziom 25  
    FRANCUZ1995 napisał:
    płyta główna assrock
    skisłem.

Żeby osiągnąć wyższą wydajność zmniejsz ustawienia w grze. Gmeranie przy tym panelu niewiele zmieni, bo zamiast w grze zmniejszasz ustawienia graficzne w panelu. Powiem ci tak: ja w panelu gmeram dopiero wtedy kiedy chodzi o starsze gry, które potrafią mulić i na sprzęcie z NASA.

Możesz ewentualnie przełączyć PhysX z karty na procesor bądź na odwrót i sprawdzić czy to coś dało.

Na jakiej rozdzielczości grasz? Może zejście z FHD do HD nie będzie, aż tak drastyczne.
  • Spec Overclocking
    Assrock jest niezły, a sam pomysł ustawień na absolutne minimum jakości po czym ustawianie ultra jakości w grze to już kuriozum ;)
  • Poziom 25  
    @iron64 to jest AsRock nie ASSrock. Pupo-skała?
  • Spec Overclocking
    Zobacz co napisał autor tematu i będziesz wszystko już wiedział.
    Ja bym to inaczej tłumaczył, ale niech będzie i tak jest ok ;)
  • Poziom 4  
    manyx1 napisał:
    witam.
    chciałbym serdecznie podziękować autorowi tematu, który bardzo mi pomógł.
    otóż kupiłem asusa gtx 1050 ti oc zainstalowałem najnowsze sterowniki ze strony producenta w tym panel sterowania nvidia, włączam grę a tam co? klatkowanie gry...starsze moje gry klatkują gdzie na karcie 1gb śmigały na średnich detalach. myślę sobie może procek do wymiany? karta fabrycznie podkręcona 4gb pamięci a na najniższych ustawieniach lipa.
    sporo kombinowałem w ustawieniach w panelu nvidii , szukałem na forach i w końcu znalazłem tutaj na forum elektroda. te ustawienia są rewelacyjne. gry teraz śmigają na ultra. jeżeli można jeszcze je podkręcić pproszę autora o info "stawiam piwo :) " potwierdzam fabryczne ustawienia w panelu sterowania kart BEZNADZIAJA ! pozdrawiam i jak coś czekam na info. manyx1(malpa)o2.pl

Da się aczkolwiek dziwne że twój problem zniknął dopiero gdy to ustawiłes bo to daje 30 fps jakieś. Chociaż wszystko możliwe.
  • Poziom 3  
    Może w panelu nividia zmieniać ustawienia dotycząc e tylko danej aplikacji