Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba 32AV605PG przełącza kanały

Kalumi 27 Lip 2017 12:41 1053 4
  • #1 27 Lip 2017 12:41
    Kalumi
    Poziom 8  

Witam!
    Problem jaki pojawił w tv to kanały, które same się przełączają z TV>1>2>3>HDMI itd. Rozkręciłem obudowę i pierwsze co to skierowałem się w stronę modułu oznaczonym numerem 715c3396-. Podłączyłem telewizor do prądu i kanały nadal się przełączały ale po odłączeniu modułu wszystko było w normie i teraz moje pytanie czy ten moduł mogę w jakiś sposób próbować naprawić czy tez lepiej wymienić na nowy oraz czy mogę w ogóle odłączyć ten moduł i korzystać tylko z pilota do czasu aż nie przyszłaby nowa część? Chciałbym podkreślić, że jest to pierwszy telewizor, który rozkręciłem, a moje pojęcie o elektronice jest zbliżone do zera więc prosiłbym o dość łopatologiczne wytłumaczenie w miarę możliwości.

0 4
  • #2 27 Lip 2017 12:49
    mirex
    Poziom 43  

Kalumi napisał:
    więc prosiłbym o dość łopatologiczne wytłumaczenie w miarę możliwości.

A co tu tłumaczyć? Miałeś dość rozumu, aby skierować się tam, gdzie trzeba. To teraz rusz jeszcze troszkę głową i sam sobie odpowiedz na zadane pytania! Pokombinuj, co tam jest do czego i co można z tym zrobić.

0
  • #3 27 Lip 2017 13:03
    Kalumi
    Poziom 8  

Otóż wykombinowałem tak, że moduł odłączyłem, telewizor póki co działa ale bez tego modułu, z jego naprawą sobie nie poradzę choć w teorii domyślam się jak to zrobić ale gra nie jest warta świeczki, część przy najbliższej okazji zamówię nową i też znalazłem na jednej stronie za 25 zł. Może znacie jakieś inne sklepy/bazary gdzie mogę dostać coś takiego bo jedyne gdzie znalazłem to tutaj: Link ale facet jest na urlopie, a towaru na magazynie brak.

0
  • #4 27 Lip 2017 15:31
    mirex
    Poziom 43  

Oddaj tę płytkę do najbliższego serwisu RTV, wymienią co trzeba i będzie jak nowa.
    Jak kupisz używaną z demontażu, to .... może się okazać, że za miesiąc będzie podobnie, jak na twojej. Na przykład głos się będzie sam regulował.
    Myślisz, że skoro "sklep", to sprzedaje wyłącznie nowe moduły?

A jeśli ci szkoda pieniążków, aby dać komuś zarobić, to po prostu używaj w takim stanie TV aż do jego utylizacji. ;)

0
  • #5 11 Wrz 2017 15:41
    arekw95
    Poziom 9  

Zamiast inwestować w "nową" płytkę zainwestuj w nowe switch'e i narzędzia do wymiany (jeżeli nie posiadasz). Mirex ma rację, że przy montażu używanej klawiatury usterka pewnie szybko się powtórzy.

0
  Szukaj w 5mln produktów