Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

dysk zewnętrzny - do odzyskiwania obrazu systemu

27 Lip 2017 14:21 528 6
 • Poziom 27  
  Chciałbym wykonać obraz systemu skonfigurowanego, po instalacji, gotowego do pracy, aby w razie problemu - użytkownik tylko podłącza dysk na USB, startuje z niego system i odzyskuje obraz dysku C. Czy są jakieś narzędzia, które automatyzują ten proces ?
 • Poziom 12  
  Narzędzi jest wiele, z licencją bezpłatną PL np EASEUS Todo Backup Free

  Cytat:
  "...ma możliwość tworzenia kopii zapasowych pojedynczych plików, folderów, obrazów partycji oraz całych dysków, wliczając w to partycje z zainstalowanym systemem operacyjnym. ... Tworzenie kopii zapasowej systemu (Windows 2000/XP/Vista/Windows 7) i zainstalowanych programów odbywa się w tle i nie wymaga przerwania pracy. Kopie zapasowe można z poziomu programu zapisać na zewnętrznym nośniku (dysku, płycie DVD...) lub na serwerze FTP
 • Moderator - Komputery Serwis
  Norton Ghost.
  Wersja testowa (Trial) 30 dniowy, lub z płatną licencją.

  Krótki opis:
  Spoiler:
  Norton Ghost umożliwia zapisywanie obrazu dysku twardego (lub wybranych plików i folderów) na innym dysku twardym (także zewnętrznym), płytach CD i DVD, pamięci NAS czy serwerze FTP, co ułatwia tworzenie kopii zapasowych istotnych danych. W przypadku awarii systemu obraz ten może być bardzo szybko odtworzony co eliminuje konieczność ponownej instalacji systemu operacyjnego, sterowników, poszczególnych programów i danych. Program pozwala szybko przywracać poszczególne pliki, wybrane foldery lub cały dysk twardy. Możliwe jest także przyrostowe tworzenie kopii zapasowych, co oszczędza czas i miejsce na dysku.
 • Poziom 27  
  Dziękuję za odpowiedzi. Czy macie może na tyle doświadczenia, by powiedzieć o którymś z proponowanych programów "ten działa tak, że tylko podkładasz dysk zewnętrzny, odpalasz kompa, wciskasz F12 i idziesz na kawę" ?
 • Poziom 29  
  To nie działa na zasadzie F12.
  Musisz uruchomić komputer za pomocą programu, którym robiłeś obraz dysku, i dopiero w programie wskazujesz wcześniej zrobiony obraz, wciskasz Start i idziesz na kawę (praktykowane z Norton Ghost).
 • Poziom 29  
  REDO Backup działa jak pisałem pewnie, ale to nie dzieje się samo.
  Szukałem długo czegoś bez opłat licencyjnych ale prostego i niezawodnego.
  Program działa na Linuxie ale interfejs graficzny, więc bez obaw.
  Aby zabezpieczyć się przed wirusami i na inne problemy typu zablokowanie komputera i odblokowanie za opłatą trzeba tym programem zrobić pełny backup partycji.Wszystko co tam jest w tej postaci zostanie zapisane wi kilku (kilkunastu w zależności od ilości danych) plikach.
  Odtworzenie polega na uruchomieniu programu, wybraniu wersji backupu (warto zrobić kilka) i gotowe.
  Oczywiści backup trzeba trzymać na zewnętrznym dysku.
  U mnie odtworzenie partycji dysku C z systemem Windows 10 i wszelkimi instalacjami zajęło programowi 3 minuty. Backup też robi się w mniej więcej w takim czasie.
  Najważniejsze jest aby program wypalić na płycie aby system podniósł się z tej płyty. Można też zrobić sonie tego REDO na pendrive, wtedy jesz szybszy dostęp do programu. Pendrive też musi być tak przygotowany aby komputer się niego botował.