Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop G500 - Brak internetu po kablu i wi-fi

27 Lip 2017 16:43 360 4
  • Poziom 7  
    Przed wczoraj około godziny 18 straciłem połączenie z internetem na wspomnianym w tytule laptopie poprzez wi-fi. Po zresetowaniu wszystkiego, laptopa, rutera (UPC Connect box) nic nie pomogło. Skontaktowałem się z UPC telefonicznie i z ich strony wszystko było ok. O dziwo na komputerze stacjonarnym po kablu wszystko było ok. Na smart-fonach wi-fi też wszystko ok. Ale coś mnie tchnęło i załączyłem na przeglądarce Opera VPN i internet się znalazł i działa cały czas, ale tylko na Operze i przy załączonym VPN, gdy odłączę VPN internetu nie ma. Dzisiaj chciałem coś pobrać z większą prędkością i podłączyłem kabel do laptopa i okazało się że internet też nie działa. Dodam jeszcze że są widoczne symbole połączenia przez wi-fi jak i przez kabel Sprawdziłem też na Modemie Mega Fon 4G z sieci Orange i jest to samo. W menedżer urządzeń jest wszystko ok. Poniżej wrzucam 2 screeny z diagnostyki sieci. Nie wiem co dalej robić, może miał ktoś taki przypadek i może mi pomóc. Byłbym wdzięczny.
  • Specjalista Sieci, Internet
    Zainstalowałeś ostatnim czasy jakiś program? Sprawdź w menu dodaj/usuń programy czy jest tam coś co jest Ci niepotrzebne a instalowane ostatnio lub z dziwną datą (starsze niż większość programów)

W oknie cmd ping przechodzi do np wp.pl?
  • Poziom 7  
    Przedwczoraj instalował się duży pakiet Windows 10 ponad 2 godziny aktualizował się. Z tego co zauważyłem mam aktywnego windows defender i nie wiem jak go wyłączyć, szukałem kombinowałem i nic nie znalazłem. A od paru lat mam zainstalowanego Nod 32 Security.
  • Pomocny post
    Specjalista Sieci, Internet
    Może antywirusy gryzą się. Odinstaluj np NOD32, sprawdź działanie internetu. Jeśli zadziała zainstaluj ponownie NOD32 i Defender powinien się automatycznie "przełączyć".
  • Poziom 7  
    Dzięki za pomoc.
    Wszystko wróciło no normy. Wyczyściłem laptopa programem SpyHunter portable i adwcleaner 7.0.0.0, po restarcie wszystko odpaliło. Ale czy to akurat pomogło czy zbieg okoliczności to sam nie wiem.
    Grunt że wszystko działa.

Temat uważam za zamknięty.