Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Linbox SF100 wersja z latarką - Miernik gubi sygnał

dippaolo 27 Jul 2017 22:45 924 1
    dippaolo
    Level 10  
    Witam

Posiadam miernik Linbox SF100, wersja z latarką.
    Miernik od jakiegoś czasu gubi sygnał. Po włączeniu kanał jest odtwarzany, pokazuje się informacja o sygnale, wciskam "info" i pokazują się większe słupki z siłą i jakością sygnału, gdy wcisnę jeszcze raz "info' miernik przełącza się i zamiast słupków pokazuje cyfry z sygnałem, powinien pokazywać ale nie pokazuje ponieważ według niego jest brak sygnału.
    Miernik zgubi również sygnał gdy przełączę na inny kanał, po powrocie na poprzedni kanał również już brak sygnału.
    Gdy włączę miernik bez podłączonego kabla do anteny, odczekam aż się uruchomi, podłączam kabel i niestety, brak sygnału.

Podsumowując aby sprawdzić sygnał muszę podłączyć kabel do anteny, włączyć miernik, wcisnąć raz "info" i dopiero mogę coś zdziałać. Niestety, jest to nie poręczne ponieważ nie mogę sprawdzić różnych częstotliwości i polaryzacji.

Co dziwne, miernik skanuje satelitę i wyszukuje poprawnie kanały.

Przywracałem miernik do ustawień fabrycznych - bez rezultatu, problem nadal występuje.

Sprawdziłem woltomierzem napięcie, podczas uruchamiania przez chwile pokazuje się 18-19V i zaraz jest całyczas napięcie w granicach 3V (tak, wiem, miernik nie daje napięcia) i po podłączeniu kabla od anteny oczywiście brak sygnału.

Sprawdzane to co powyższe na kilku antenach.

Ze strony producenta pobrałem soft do mojego miernika (wersja z latarką) lecz próba wgrania kończy się niepowodzenie, soft się nie wgrywa, dostaję info "Sprawdź błąd nagłówka". Backup softu wgrywa się poprawnie.

Ktoś coś może poradzić? Może ew. ktoś może wysłać mi swój soft - moja wersja to V-2.72a-RDA.
    11111olo
    Level 42  
    Kup miernik. To co masz to wskaźnik.
    Sensowny jest DEVISER S30.