Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
MetalworkMetalwork
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DeLonghi PrimaDonna ESAM 6700 - nie pobiera mleka

27 Lip 2017 22:48 4686 31
  • Poziom 4  
    Witam, jestem tu nowy, potrzebuję pomocy z moim expresem. Wszystko działa poprawnie poza tym, że nie pobiera mleka. Został odkamieniony, wyczyszczony, wymieniłem dzbanek, końcówkę spieniacza oraz Solenoid valve (wszystko na nowe). Dodatkowo, gdy próbuje włączyć samo podawanie mleka podciąga trochę mleko, ale za słabo i po czasie wyskakuje komunikat - obieg pusty, zmień końcówkę i wciśnij OK - po tej czynności gorącą wodę podaje normalnie. Proszę o pomoc.
  • MetalworkMetalwork
  • Specjalista AGD
    Wygląda jakby coś było przytkane / nie do końca otwiera elektrozawór (są 2), ew. blokuje się (przy ciśnieniu pary). Elektrozawory muszą być zamontowane w odpowiednim kierunku.

• Specjalista AGD
    Słuszna sugestia..
    Czy przy wymianie elektrozaworu zwróciłem uwagę w która stronę powinien być zamontowany ?
    Objaw złego montażu będzie właśnie tak wyglądał.
  • Poziom 4  
    Witam dziękuje za podpowiedz przyznaje nie sprawdziłem tego dokładnie ale byl zamontowany poprawnie rozkręciłem drugi zawór i przedmuchalem byl troszke przybrudzony poskładałem i dalej nic bez zmian zaciąga mleko tylko troszke nie da sie nawet zrobic czyszczenia po wciśnięciu klawisza clean leci para tak jak by nie chciala a przy koncu tej czynnosci jest taki odglos jak by para buchala w srodku expresu . Moge kupic jeszcze ten drugi zawor 18 barowy tylko mam pytanie czy musi byc dokladnie ten sam kod np (DL CODE 5441 ) czy morze byc inny tylko reszta zgodna z parametrami tego zaworu co jest zamatowany pomocy proszę
  • MetalworkMetalwork

• Specjalista AGD
    Pierwsze słyszę o DL CODE. Co to takiego jest ?

Nie prościej było by spróbować odwrotnie zamontować wcześniej wymieniony zawór ?
  • Specjalista AGD
    Pewnie chodzi autorowi o kody części DeLonghi.
    DLS przeszło z metalowych elektrozaworów na tańsze "plastyki". Ten nad złączem kubka mleka to: 5513225701, a ten na uchwycie grzałki to 5213218471. Teoretycznie można by zastosować np. 5213218421 i 5213218311 i też powinno działać.

Sprawdź szczególnie drożność od wyjścia elektrozaworu przy grzałce do wyjścia złącza (adaptera) kubka mleka.
  • Poziom 4  
    Ten nad zlaczem kubka DEL5513225701 wymienilem na oraz obrucilem dla pewnosci czy to nie jest przyczyna ale bez zmian podaje dalej mleko z woda den drugi tylko przeczscilem razem z przewodami byla niewielka ilosc osadu ale nic sie nie zmienilo oraz czy moge zastosowac drugi zawor DEL 5513225711 ma takie same parametry
  • Specjalista AGD
    Możesz zrobić filmiki i dać linki do nich na Youtube? 1 - spienianie mleka. 2. tryb czyszczenia po zrobieniu spienionego mleka, przypiskiem Clean. Tak aby był dobrze słyszalny dźwięk.
  • Poziom 4  
    Tak zabieram sie za rozkrecanie

Dodano po 2 [godziny] 3 [minuty]:

Własnie poskładałem expres szwankuje na 100% drugi zawór bo teraz jest lepiej (pobiera mleko raz gorzej laz lepiej od biedy morze byc) nie ma nigdzie kamienia i zawory sa poprawnie zamontowane tylko pozostaje wymienic ten drugi na nowy i powinno hulac jak ta lala pytanie tylko czy zamiast zaworu DEL5213218471 mogę zamontować DEL 5513225711 jest na Ebay ma takie same parametry tylko jest tanszy o dosc droga przesylke do mojego miejsca zamieszkania
  • Specjalista AGD
    Myślę, że można zamontować.

DeLonghi PrimaDonna ESAM 6700 - nie pobiera mleka DeLonghi PrimaDonna ESAM 6700 - nie pobiera mleka DeLonghi PrimaDonna ESAM 6700 - nie pobiera mleka
  • Poziom 4  
    Dziękuje za pomoc jak dojdzie zawór zamontuje i bede testowal jak sie nie poprawi nic bede musiał wstawić filmik na yotuba bo na razie pierwsza kawe robi przy nastepnej juz sie dzieja dziwne rzeczy a przeczyscilem wszystko odkamienilem
  • Poziom 4  
    Witam zamowilem czesci ale jak to moje szczescie paczka zaginela kupilem nastepny ale przyslali mi przez pomylke zly jak wkoncu dostane prawidlowy zawor to bede testowal i sie odezwe narazie dziekuje za pomoc i pozdrawiam
  • Poziom 4  
    Witam ponownie części dotarły zamontowałem (dzbanek końcówka spieniacza i elektro zawory wszystko nowe )i klapa dalej nie działało tak jak powinno a więc zacząłem od początku rozebrałem wszystko czyściłem jeszcze raz sprawdziłem zawory czy są prawidłowo zamatowane spędziłem na to sporo czasu i na końcu się okazało ze końcówka spieniacza miała wadę fabryczna wymieniłem na inna (nie nowa ale w dobrym stanie ) i na razie działa mam nadzieję że jak najdłużej dzięki za pomoc i pozdrawiam
  • Specjalista AGD
    Kiedyś ECAMy w kilku modelach miał wadę fabryczną adapterów.
    Jedna z gorszych usterek w ekspresach to spienianie mleka. Kiedyś wyłożyłem się na Krupsach, a okazało się, że w nowych częściach brak uszczelki lub jest ona zbyt mała - nie uszczelnia. Także w podobny sposób do tego doszedłem mając drugi i zacząłem przekładać. Okazało się, że zakupiona nowa część jest wadliwa.
  • Poziom 4  
    Witam zamatowałem juz kolejny nowy adapter bo tamten nie podawał do końca mleka tak jak powinien zaciągał mleko tylko jak dzbanek był pełny i tylko w jednej pozycji spieniania i miałem wtedy cały kubek piany jak troszkę zmienię ustawienie albo nie pobiera albo jest tego mleka tak mało ze jest bardzo gorące aż nie idzie tego wypić więc wymieniłem na nowy i tu zderzenie ze ścianą ten sam problem macie jeszcze jakieś sugestie co mogłem spi.......! po drodze ( wymienione zawory dzbanek spieniacz zawory zamontowane w dobra stronę odkanienione )
  • Specjalista AGD
    Kłopoty ze spienianiem mleka w ekspresach to ciężki temat.
    Za niska temperatura źle, niewydolny układ grzania źle, zbyt wysoka temperatura źle, układ przytkany źle, nieszczelność źle...
    Kiedyś miałem tak, że NTC na grzałce IFD był uszkodzony i kawę robił dobrą (inna grzałka i inny NTC), ale jak przyszło robić spienione mleko to albo nie robił, albo parskał, pluł mlekiem, sporadycznie robił poprawna pianę. Temperatura pary jak i ciśnienie jej było zbyt wysokie.
    Czasem wystarczy, że pasta termoprzewodząca straci właściwości, blaszka sprężynująca (dociskająca NTC) nie będzie właściwie dociskać i mamy problem.
  • Poziom 14  
    Witam
    Temat pokrewny więc nie będę zakładał nowego.
    Do dzieła. Mam tylko inny model ESAM6600.
    Nie spienia mleka.
    Zawory nie wymienione a wyczyszczone, sprawdzone na drożność , zamykają bez napięcia, szczelne.
    Oringi wymienione
    Mleko podciąga w rurce, nie spienia ino parska para z mala ilością mleka.
    Mogę spróbować nagrać film bo wiem ze wprawni diagności na słuch diagnozują (nazwijmy to ) MLECZNY PROBLEM.
    Proszę o pomoc, czy te zawory się uszkadzają czy tylko zanieczyszczają. Brak mi pomysłów. Może problem tkwi w dzbanku na mleko.
    Raz na 3 lata (ok 5 tys kaw) kupowałem nowa pokrywkę dzbanka. Obecnie jest niedostępna. musiałbym się szarpnąć na cały dzban.
    Proszę o sugestie aby moja kawiarka znów dawała mleka :)
  • Poziom 4  
    Nie poddam się rozbiorę jeszcze raz ewentualnie podmienię grzałkę i dam znać czy operacja się powiodła czy pacjent zmarł
  • Poziom 1  
    Witam. Walcze z ESAM 5500. Sluzyl 8 lat i przestal pienic mleko lekko zaciagajac do rurki i plujac z dyszy mleka piana. Kamienia nie mam wcale wiec to nie przyczyna choc byl odkamieniany. Wymienilem adapter i pokrywe spieniacza i nic. Wyczyscilem wszystko co sie dalo i tak samo. Zaczalem robic proby odpinajac odpowiednio wezyki cisnieniowe i mam wrazenie, ze bardzo slabo podaje z glownej grzalki do grzalki pary (ona grzeje dobrze). Niby popmka pompuje ale slabo to jakos wyglada i pod koniec prawie nie ma cisnienia. Jednoczenie kawe przy tym parzy ok i stad pytanie. Czy w zaparzaczu sa dwie grzalki bo jest na nim napisane 2x600W? Moze to jeddna z nich jest na wykonczeniu a druga od kawy daje rade? Czy jest tak, ze w zaparzaczu jest troche pogrzane a pozniej grzalka pary dogrzewa i stad robi sie cisnienie?
  • Poziom 10  
    cześć,
    podepnę się pod temat z moim ESAM 6700 EX2.

Problem: brak spieniania mleka, co najwyżej cieknie gorące cieniutkim strumyczkiem. Olbrzymia ilość pary, czasem zamiast mleka cieknie woda na początku lub końcu próby spieniania. Do tej pory zrobiłem:

wymiana 2x sprzęgła spieniacza (sa 2 typy)
    sprawdzenie i czyszczenia elektrozaworu pary (nie był brudny)
    sprawdzenie grzałki pary - 55ohm czyli zgodnie z załączoną niemiecką procedurką sprawdznia.
    NTC rówwnież sprawdzony, parametry jak w procedurce +/- 10%
    kubki mam 2 - nie ma różnicy. jeden jest prawie nowy, oba czyste
    wymienina główna grzałka (z innego powodu - słaba kawa)

Skończyły mi się pomysły..
  • Specjalista AGD
    wadikon napisał:
    cześć,
    podepnę się pod temat z moim ESAM 6700 EX2.

Problem: brak spieniania mleka, co najwyżej cieknie gorące cieniutkim strumyczkiem. Olbrzymia ilość pary, czasem zamiast mleka cieknie woda na początku lub końcu próby spieniania. Do tej pory zrobiłem:

wymiana 2x sprzęgła spieniacza (sa 2 typy)
    sprawdzenie i czyszczenia elektrozaworu pary (nie był brudny)
    sprawdzenie grzałki pary - 55ohm czyli zgodnie z załączoną niemiecką procedurką sprawdznia.
    NTC rówwnież sprawdzony, parametry jak w procedurce +/- 10%
    kubki mam 2 - nie ma różnicy. jeden jest prawie nowy, oba czyste
    wymienina główna grzałka (z innego powodu - słaba kawa)

Skończyły mi się pomysły..

Elektrozawór może się nie domykać / całkiem nie otwierać i już są problemy z mlekiem. Może być ciało obce w wężyku.
    W tym modelu adapter pojemnika mleka od zawsze był jeden i ten sam. Inne są do innych modeli.
  • Poziom 10  
    cześć. tak jak pisałem - zawór pary czysty, sprawny i szczelny.. Grzałka ? pomimo że rezystancja prawidłowa w miarę ?
  • Poziom 11  
    Przepraszam, odgrzeję kotelata. Czy problem został rozwiązany? Jeśli tak to co było przyczyną. Mam taki sam problem w Modelu ESAM 6700. Proszę o porady.
  • Poziom 4  
    Witam bardzo dawno tu nie zaglądałem problem nie został rozwiązany wymienione wszystko na nowe wyczyszczone expres nawet zaliczył punkt napraw i dalej nie pobiera mleka a resztę robi kawe wodę a cherbatke mam nadzieje ze tobie sie udało naprawić
  • Specjalista AGD
    Handyman.uk napisał:
    Witam bardzo dawno tu nie zaglądałem problem nie został rozwiązany wymienione wszystko na nowe wyczyszczone expres nawet zaliczył punkt napraw i dalej nie pobiera mleka a resztę robi kawe wodę a cherbatke mam nadzieje ze tobie sie udało naprawić

Więc coś zostało pominięte / niezdiagnozowane. By spieniło mleko to układ musi być drożny, dostarczana odpowiednia ilość wody, układ grzejny musi być wydajny. Jak już mamy odpowiednie ciśnienie pary, to musi ona bez przeszkód trafić do miksera / mieszacza, gdzie zasysane mleko i przy odpowiednim dostępie powietrza spieniane.
    Układ bardziej złożony i podatny na usterki, niż przy robieniu kawy.
    Bywa, że drobne przewężenie, zbyt duża dawka powietrza i już nie spienia.
  • Poziom 4  
    Witam postanowiłem po raz ostatni zając sie moim problemem
    W expresie zostało podmienione wszystko na nowe zawory pompa wyczyszczone wszystko sprawdzone kilkanaście razy i na 100% wiem ze nic nie pominąłem nowy dzbanek końcówka spieniacza wszystko co mogło byc nie tak sprawdzone jak pisalem wcześniej nawet oddałem go do kogoś kto sie tym zajmuje na codzień i nic
    Wiec dzisiaj po odczytaniu wiadomości ze musi to byc jakas nieszczelność rozebrałem dzbanki stary nowy jeszcze raz wymieniłem wszystkie uszczelniacze i z dwóch poskładałem jeden cos ze starego cos z nowego bo jak i stary tak i nowiutki ktory kupilem okazało sie ze byl niesprawny włączyłem expres podłączyłem tak tylko nie dokonca poskładany dzbanek i tu nagle zaczeło lecieć mleczko pięknie spienione oczywiście musiałem w dalszym ciągu dociskać części dzbanka do expresu bo jak tylko puszczam to juz gdzies dalej zaciąga lewe powietrz i nie wiec co będzie lepiej zaryzykować i kupic jeszcze raz dzbanek a jest strasznie drogi czy jest cos co da sie z tym zrobic dokupić nowe uszczelniacze do dzbanka bo nigdzie nie ma do tego expresu instrukcji z kodami części numerami itd
    Dziekuje za podpowiedz i próbę pomocy .
  • Specjalista AGD
    Handyman.uk napisał:
    Witam postanowiłem po raz ostatni zając sie moim problemem
    W expresie zostało podmienione wszystko na nowe zawory pompa wyczyszczone wszystko sprawdzone kilkanaście razy i na 100% wiem ze nic nie pominąłem nowy dzbanek końcówka spieniacza wszystko co mogło byc nie tak sprawdzone jak pisalem wcześniej nawet oddałem go do kogoś kto sie tym zajmuje na codzień i nic
    Wiec dzisiaj po odczytaniu wiadomości ze musi to byc jakas nieszczelność rozebrałem dzbanki stary nowy jeszcze raz wymieniłem wszystkie uszczelniacze i z dwóch poskładałem jeden cos ze starego cos z nowego bo jak i stary tak i nowiutki ktory kupilem okazało sie ze byl niesprawny włączyłem expres podłączyłem tak tylko nie dokonca poskładany dzbanek i tu nagle zaczeło lecieć mleczko pięknie spienione oczywiście musiałem w dalszym ciągu dociskać części dzbanka do expresu bo jak tylko puszczam to juz gdzies dalej zaciąga lewe powietrz i nie wiec co będzie lepiej zaryzykować i kupic jeszcze raz dzbanek a jest strasznie drogi czy jest cos co da sie z tym zrobic dokupić nowe uszczelniacze do dzbanka bo nigdzie nie ma do tego expresu instrukcji z kodami części numerami itd
    Dziekuje za podpowiedz i próbę pomocy .

Wpisz kod z naklejki tam gdzie pojemnik wody. Jest kilka wersji ESAM 6700.
  • Poziom 4  
    Witam za zbiorniczkiem na wode mam taka naklejke DeLonghi PrimaDonna ESAM 6700 - nie pobiera mleka
  • Specjalista AGD
    Kpl. pojemnik na mleko: 5513294531 - na 99.5% przypadków porządne wyczyszczenie pomaga.
    Złącze pojemnika na mleko: 5513214821 - wymieniałeś?
  • Poziom 4  
    Kupiłem w komplecie nowe złącze i dzbanek a potem jeszcze raz złącze . To złącze nie jest drogie kupie jeszcze raz i ten dzbanek
    Dziękuję i pozdrawiam