Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przestało działać no-ip.com i Multimedia

28 Lip 2017 01:36 960 4
  • Poziom 11  
    Cześć.
    Mam w domu dysk sieciowy Zyxel NSA310 oraz router TP-link z natywną obsługą ddns od no-ip.com.
    Przez ponad rok było wszystko okej, czyli z całego świata mogłem wejść na GUI routera jak i korzystać ze wszystkich dobrodziejstw dysku sieciowego. Porty do ftp i przeglądarki przekierowane jak trzeba.
    Teraz mogę wejść jedynie z sieci lan.

Ustaliłem że router w zakładce "status" widzi że jego adres wan to załóżmy 10.7.40.23 i to jest dobry działający adres.
    Natomiast do no-ip.com wysyła aktualizację że jego adres to 176.221.121.248.
    Strony typu WhatIsMyIP.com też pokazują ten drugi adres.

Gdy na no-ip.com ręcznie ustawie ten pierwszy adres, wszystko działa tylko kilkadziesiąt minut do najbliższej aktualizacji.

Czy ktoś wie skąd to się bierze? Czyżby Multimedia utrudniała używanie ddns osobom ze zmiennym ip?
  • Pomocny post
    Specjalista - urządzenia lampowe
    szym86 napisał:
    Ustaliłem że router w zakładce "status" widzi że jego adres wan to załóżmy 10.7.40.23 i to jest dobry działający adres.

To jest adres prywatny a nie publiczny. Operatorowi być może brakło IPv4 i zastosował takie rozwiązanie. Pytanie jeszcze dokąd idzie kabel włączony do portu WAN twojego routera? Bezpośrednio do operatora czy jeszcze do jakiegoś
    "pudełka" (routera) po drodze?

szym86 napisał:
    Natomiast do no-ip.com wysyła aktualizację że jego adres to 176.221.121.248.
    Strony typu WhatIsMyIP.com też pokazują ten drugi adres.

Czyli taki jest prawdziwy adres publiczny, tyle że na routerze u operatora.

szym86 napisał:

Gdy na no-ip.com ręcznie ustawie ten pierwszy adres, wszystko działa tylko kilkadziesiąt minut do najbliższej aktualizacji.

Śmiem wątpić, chyba że sprawdzasz z tej samej sieci.

szym86 napisał:
    Czy ktoś wie skąd to się bierze? Czyżby Multimedia utrudniała używanie ddns osobom ze zmiennym ip?

Gorzej - w/g twego opisu w ogóle odebrała im publiczne IP.
    Sugeruję interwencję u operatora (a wcześniej lekturę umowy). Rozwiązaniem jest przywrócenie adresu publicznego na twoim routerze albo wykonanie odpowiednich przekierowań portów również u operatora.
  • Poziom 11  
    Oprócz mojego routera jest jeszcze modem Cisco epc3008 dostarczony przez operatora.

Dzisiaj pójdę do multimedii spytać ile kosztuje statyczne ip. Jeśli będzie to tylko 10zł to nie ma co się zastanawiać.
  • Specjalista - urządzenia lampowe
    szym86 napisał:
    Dzisiaj pójdę do multimedii spytać ile kosztuje statyczne ip. Jeśli będzie to tylko 10zł to nie ma co się zastanawiać.

Najpierw radzę żądać przywrócenia poprzedniej sytuacji, czyli adresu z puli publicznej dostępnego dla twojego routera, a dopiero jak ci odmówią to radzę rozważać stały adres jeśli wymaga to dopłaty.
  • Moderator - Komputery Serwis
    U mnie w mieście płaci się w MM jakąś drobną kwotę i to jednorazowo za przydzielenie publicznego dynamicznego IP. Można spróbować na infolinię zadzwonić, może to być szybsze niż wycieczka do ich biura, zdaje się że przez telefon też to można załatwić.