Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cichy dźwięk integra - Cichy dźwięk na tylnym wyjściu karty dźwiękowej

Misiek12120 28 Lip 2017 10:06 768 14
  • #1 28 Lip 2017 10:06
    Misiek12120
    Poziom 4  

Witam!

Posiadam płytę główną Asusa H110M-K ze zintegrowaną kartą dźwiękową, realtek ALC-887.

Po podłączeniu słuchawek oraz mikrofonu do przedniego gniazda mikrofon wyłapuje dźwięki odtwarzane w słuchawkach co przeszkadza przy korzystaniu z komunikatorów. Zaradziło temu (częściowo, dźwięk jest po prostu o wiele cichszy, wręcz niesłyszalny) przepięcie słuchawek na tylne wejście karty dźwiękowej, ale tutaj pojawia się kolejny problem, na przednim panelu dźwięk jest głośniejszy, czystszy oraz uzyskuję o wiele wydajniejszy bass. Mam najnowsze sterowniki, w panelu zmieniałem już chyba każdą możliwą opcję a to się nie zmienia.

W skrócie:

-Na przednim panelu mikrofon wyłapuje dźwięk ze słuchawek (w tym komunikaty windowsa, filmy, muzykę, gry, wszystko) ale gra mocniej
    -Na tylnym panelu dźwięk w słuchawkach jest... Słaby a mikrofon dalej łapie dźwięki
    -O dziwo w CS'ie i innych grach jest odwrotnie. Na przednim panelu dźwięk jest cichszy niż na tylnym. Ale za to czystszy.

Jakieś pomysły?

0 14
  • #2 28 Lip 2017 10:31
    safbot1st
    Poziom 43  

Odłącz audio na FP fizycznie od płyty, zobacz, co się stanie.
    Przełącz funkcję wyciszania "rear" po podłączeniu jacka na FP.
    Wyłącz grupowanie źródeł dźwięku, ale to pod W7, niestety nie podałeś OS.
    Zbootuj linux z USB. Zobacz, co będzie.

0
  • #3 28 Lip 2017 10:35
    Misiek12120
    Poziom 4  

Więc tak, W7
    Gdzie znajdę to wyciszanie?
    Ponownie, gdzie to mogę znaleźć?
    Ogarnę dysk i sprobuję

0
  • #4 28 Lip 2017 10:50
    safbot1st
    Poziom 43  

Ja napisałem, żeby odłączyć diagnostycznie wtyczkę od płyty gł. do przedniego audio.
    Te wyjścia audio na FP mają często zwarcia i cienkie łamliwe "przewodziki", Chińszczyzna. Wyeliminujmy najpierw to.

0
  • #5 28 Lip 2017 11:19
    Misiek12120
    Poziom 4  

Okej, wtyczka wyjęta, gra tylko tylni. Problem taki sam, jakość dźwięku się nie zmieniła.

0
  • #6 28 Lip 2017 11:28
    safbot1st
    Poziom 43  

To teraz rozgrupuj źródła audio. Potem testuj na linuxie. Sterownik podmień.

0
  • #7 28 Lip 2017 11:33
    Misiek12120
    Poziom 4  

safbot1st napisał:
    To teraz rozgrupuj źródła audio.

Ponownie, wyjaśnij co masz tym na myśli?

Co do sterowników, próbowałem wgrywac kilka wersji wstecz. Jak i najnowszą 2.82, chodź tutaj tak jakby się w ogóle nie instalował. Ponadto Menedżer Realteka się nie włączał

0
  • #8 28 Lip 2017 11:58
    safbot1st
    Poziom 43  

Misiek12120 napisał:
    Ponadto Menedżer Realteka się nie włączał

Więc coś jest nie tak. Użyj linux.
    Misiek12120 napisał:
    Ponownie, wyjaśnij co masz tym na myśli?

Jest taka funkcja w W7, że łączone są podobne tory audio, teraz nie mogę znaleźć, dam screena.

0
  • #9 28 Lip 2017 12:02
    Misiek12120
    Poziom 4  

safbot1st napisał:
    Misiek12120 napisał:
    Ponadto Menedżer Realteka się nie włączał

Więc coś jest nie tak. Użyj linux.

Może źle się wyraziłem, menadżer nie włączał się tylko na wersji 2.82. Na 2.81 i starszych jest wszystko normalnie

Co do linuxa, jak pisałem muszę ogarnąć dysk usb najpierw więc najszybciej spróbuję rano

0
  • #10 28 Lip 2017 13:31
    safbot1st
    Poziom 43  

Ok. A sprawdzałeś poziomy wyjść w mikserze systemowym i realteka?

0
  • #11 28 Lip 2017 13:45
    Misiek12120
    Poziom 4  

Ustawione na 100% i "zielone pole" na spokojnie do tylu skacze

// Tak z innej beczki, ktoś na innym forum pisał mi o wzmacniaczu słuchawkowym na przednim wejściu. Pierwsze słyszę i prędzej uwierzę gender niż w to, ale mogę się mylić? Obudowa dla ścisłości SintentiumPC GD-M 35

0
  • #12 29 Lip 2017 11:53
    safbot1st
    Poziom 43  

Czy możesz nareszcie zbootować linux z USB i sprawdzić, czy problem pod nim występuje?

Misiek12120 napisał:
    SintentiumPC GD-M 35

Co to za oznaczenie GD? Wiesz? Bez GD żadnego wzmacniacza słuchawkowego nie widzę...
    http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/silentiumpc-gladius-m35-test/strona/25201.html
    i jeszcze inna sprawa -jak masz ustawione w BIOS wyjście Audio na FP - >
    HD Audio
    czy
    AC`97
    ???
    Zmień aktualne na inne ustawienie. Zapisz CMOS.

0
  • #13 29 Lip 2017 12:14
    Misiek12120
    Poziom 4  

safbot1st napisał:
    Czy możesz nareszcie zbootować linux z USB i sprawdzić, czy problem pod nim występuje?

Pisał bodaj nawet dwukrotnie, ze nie miałem jak wczoraj tego zrobić.

Zbootowane na linuxie dzisiaj, problem taki sam, tył gra ciszej

safbot1st napisał:
    Co to za oznaczenie GD? Wiesz? Bez GD

Przepisywałem z pudełka ;) Strzelam, że "GlaDius". A to o wzmacniaczu to bujda z innego forum, co już sam zdążyłem zauważyć.

safbot1st napisał:
    HD Audio
    czy
    AC`97

Standardowo było ustawione na HD Audio. Zmieniłem na AC'97 i jedyne co zmieniło to.. To, że wykrywało mi słuchawki na FP jako głośniki i nie mogłem tego nijak zmienić. Dźwięk bez zmian

0
  • #14 29 Lip 2017 12:32
    safbot1st
    Poziom 43  

Wiesz co, mi na nowej płycie:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=3363087&highlight=
    Też gra ciszej tył niż przód!
    Mam wtyczkę HD audio podłączoną. Ciekawe. Może z pinów na płycie jest silniejszy sygnał?

Dodano po 6 [minuty]:

Idiotyczną amnezję wykazałem. Problem powoduje to, że z tyłu gniazdo działa jako słuchawki, a z przodu jako głośniki.
    Wystarczy się na coś zdecydować i przełączyć, a tryb słuchawek posiada owo legendarne wzmocnienie sygnału...
    Co gorsza moje przednie gniazdo zielone emituje trzaski kiedy nic nie gra z powodów, które opisałem z poście #4.

0
  • #15 29 Lip 2017 12:54
    Misiek12120
    Poziom 4  

safbot1st napisał:
    Problem powoduje to, że z tyłu gniazdo działa jako słuchawki, a z przodu jako głośniki.
    Wystarczy się na coś zdecydować i przełączyć, a tryb słuchawek posiada owo legendarne wzmocnienie sygnału...

Niezależenie gdzie wepnę słuchawki (nie mam głośników) zawsze ustawiam na słuchawki nauszne Cichy dźwięk integra - Cichy dźwięk na tylnym wyjściu karty dźwiękowej

Inne opcje dają stłumiony jak dla mnie dźwięk. Ponadto gdy podpiąłem jednocześnie stare słuchawki do tylnego gniazda nadal grają tylko przednie a tylny panel mimo, ze wykryty jako podpięty, nie reaguje. Nigdzie nie widzę opcji o wyciszaniu tylnego gniazda// Nieaktualne, pobrałem po prostu najnowsze sterowniki ze strony asusa a nie od realteka. Ale słabszy dźwięk dalej występuje

0