Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi A6 C6 4F - ramki CAN do uruchomienia licznika

28 Lip 2017 11:58 1461 15
  • Poziom 26  
    Witam,
    Szukam informacji jak uruchomić licznik Audi A6 C6 / S6 / Q7 poza autem, inaczej mówiąc jakie ramki CAN go wzbudzają.
    Może ktoś posiada cały CAN dump to sobie wyciągnę.
    Pozdrawiam
  • PCBway
  • Poziom 15  
    Immo emulator uruchomi Ci ten licznik na stole bez problemu i tracenia czasu
  • Poziom 26  
    Choć szukam informacji a nie sprzętu, który mam, mógłbym ten Immo emulator kupić, ale-
    z tego co widzę na aukcjach jest to emulator immo (zresztą jak nazwa wskazuje) i generuje sygnał po K-line. Program siedzi w ATTiny2313.
    W tym liczniku według mojej wiedzy nie ma już K-line, wszystko idzie po CAN. Gdyby był K-line, obudziłbym go VAG-COMem przez "interfejs" VAG-KKL.
    Czy ja się mylę, czy mówisz o innym "Immo emulator"?

Pozdrawiam

Dodano po 32 [minuty]:

Widzę, że są na rynku emulatory do:

SCENIC 2
    SCENIC 3
    Volvo S60
    Volvo S70
    Volvo V70
    Volvo S80
    Volvo XC90 oraz liczniki z układem 68HC912D
    Audi A6/ Q7
    POMPA KOYO / TRW(kasuje błedy)
    http://modernsoft.pl/sklep_p/emulatory/32-emulator-can-lcd-tft-panel-dotykowy-ms.html

w jednym, czyli te pozostałe auta działają na tych samych ramkach.
    Może więc ktoś dysponuje dumpem z któregoś z powyższych?

Chętnie bym to kupił bo w sumie wygodny sprzęt za małą cenę, ale potrzebuję tego na jutro a nie za tydzień. Wysłałem do nich zapytanie, czy po dokonaniu zakupu prześlą mi ramki mailem, mam nadzieję, że odpiszą.
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Czy ja coś mowiłem o K-liniach. Jest takie cos jak Julia Renowke wlaczysz, Audi A6 Q7, Citroena, Passata B6 i tyle w temacie
  • PCBway
  • Poziom 26  
    Cytat:
    Czy ja coś mowiłem o K-liniach.

Nie mówiłeś, ale nie mówiłeś też o JULIE, tylko "Immo emulator", a to z kolei prowadzi do emulatora K-line.

Dobra widzę to "JULIE", wygląda obiecująco i niedrogo jednak na aukcjach mają tylko w Chinach, a ja nie mam tyle czasu.

Posiadasz ten emulator? Dałbyś radę zczytać ramki? Chętnie zapłacę. Potrzebuję tak na jutro/pojutrze.
  • Poziom 15  
    Wszystko robi :) Uniwersalny, tak już się przyzwyczaiłem że mówie immo emulator bo to jest All in ONE :)
  • Poziom 26  
    Ok dzięki, tak jak pisałem na prv polska załoga na urlopie więc z nikim się nie skontaktuję. Tu w UK JULIE dostępny za £60 a to już duuużo za dużo dla moich celów. Jestem w stanie zapłacić komuś £10 za tą jedną konkretną ramkę.
    Oczywiście, gdybym miał to auto, wyciągnąłbym sobie sam, ale klient licznik wysyła pocztą więc nie da rady.
  • Poziom 26  
    Ponawiam pytanie, czy jest ktoś w stanie pomóc?
    Dopiero dziś dostałem ten licznik, mam go przed sobą.

Sam licznik wysyła takie ramki:

6D5#0811223344556677
    491#A8
    6D5#0811223344556677
    6D5#0811223344556677
    6D5#0811223344556677
    6D5#0011223344556677
    6D5#0411223344556677
    491#A8

Prędkość szyny to 500kbps.
    Pisałem już kilka razy do modernsoft ale nikt nie odpisuje, dzwoniłem ale "abonent czasowo niedostępny".
    Ich emulator kupiłem, bo to całkiem fajny moduł za niewielką cenę. Będę próbował go rozbudować dodając inne marki. Niestety dojdzie pewnie za tydzień, a ja to potrzebuję na jutro, max pojutrze.

Czy ktoś mógłby zczytać te ramki z JULIE?

Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Proszę o poradę jak uruchomić na krótko (rozpiska pin) licznik audi c6/q7. Nie potrzebuje uruchamiać wyświetlacza. Chciałbym zmienić tylko podświetlenie, a nie uśmiecha mi się co chwilę chodzić do auta i sprawdzać, czy dobrze dobrałem rezystory pod względem jasności diod led.
  • Poziom 31  
    @dareka44 Jak się dowiesz ile trzeba wydać żeby zapalić podświetlanie po złączu to będziesz latał do auta jak z motorkiem w tyłku :D Autentycznie, sygnał o jasności podświetlania przychodzi po canie.
  • Poziom 26  
    Nie da się "na krótko", nie te czasy.
    15 - Terminal 30
    14 - Terminal 31
    1 - CAN LO
    2 - CAN HI
    Emulacja po CAN żeby ruszyło.

Dodano po 2 [minuty]:

sk700 napisał:
    @dareka44 Jak się dowiesz ile trzeba wydać żeby zapalić podświetlanie po złączu to będziesz latał do auta jak z motorkiem w tyłku :D

Eee no bez przesady, hobbystyczne Arduino z MCP2515 i MCP2551 wyjdzie z 30zł (nie licząc czasu poświęconego na dojście do tego co i jak ;)

Przy okazji, bo widzę, że wcześniej tego nie zrobiłem.
    Polecam modernsoft.pl gdzie od Zdzisława bezinteresownie dostałem potrzebne ramki do uruchomienia tego licznika. W późniejszym czasie kupiłem jego emulator, choć nie był mi potrzebny bo swoich mam dosyć to muszę przyznać, że stworzył niezły kombajn.
  • Poziom 9  
    Dziękuje za pomoc. Czyli to nie takie proste jak w A6 C5. Domyślam się , że zrobienie kostki i podłączenie licznika do programu VCDS nic nie da, ponieważ jak rozumiem , musi byc emulator, a nie sam odczyt CAN`a.
  • Poziom 31  
    rosak napisał:
    Eee no bez przesady, hobbystyczne Arduino z MCP2515 i MCP2551 wyjdzie z 30zł (nie licząc czasu poświęconego na dojście do tego co i jak

Zapewniam Cię, że więcej razy będzie latał do auta w celu podsłuchania transmisji niż aby zmienić te podświetlanie w pięciu takich licznikach... No i pewnie z tydzień zejdzie na programowanie, i to wszystko aby zapalić pare diodek na stole? Szanujmy się :)
    Tak, nic nie da.
  • Poziom 26  
    dareka44 napisał:
    Domyślam się , że zrobienie kostki i podłączenie licznika do programu VCDS nic nie da

Dobrze myślisz, nic to nie da..

sk700 napisał:
    Zapewniam Cię, że więcej razy będzie latał do auta w celu podsłuchania transmisji niż aby zmienić te podświetlanie w pięciu takich licznikach...

W pełni się z Tobą zgadzam ;)